Nahatööstus

Imestan ikka ja jälle, millist põnevat tööstust Eestis leidub. Ma poleks osanud arvatagi, et Keilas asub täiesti arvestatav nahatööstus. Pealtnäha tagasihoidlikus hoones valmivad püksirihmad, kaelarihmad ja veel sadat teist sorti rihmad inimestele ja koertele. :) Ettevõtte nimi on Hansa Leather OÜ.

Samas on mul hea meel, et sain loa nahatööstusest kirjutada ning võin pilte avaldada. Käin üsna sageli erinevates tehastes, kuid seal valminud fotod pole tavaliselt avalikkusele mõeldud. Pilte kasutatakse tööstusettevõtete siseringis. Käesolevadki pildid on mõeldud näitamaks tehase erinevaid võimekusi ja nahatööstusseadmeid. Nii saab nahatootja enda tellijatele tootmist tutvustada.

Igapäevaselt võib kuulda jutte Eesti majanduse tagasihoidlikust olukorrast ja paljust muust negatiivsest. Õnneks pole mul põhjust rääkijatele kaasa kiita, kuna näen väga põnevaid ja potentsiaalikaid tööstusettevõtteid arenemas. Kui neil praegu veel super hästi ei lähe, on edu saavutamine pigem aja küsimus.

Nahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev MihkelmaaNahatööstus Foto: Olev Mihkelmaa
 

Töötajate portreed

Personali portreefotod on põnev teema, millele saab erinevalt läheneda. Ühes pole aga kahtlust - kui ettevõtte kodulehel on isikustatud kontaktandmed, peab juures olema ka selle inimese foto. Kodulehe külastaja jaoks on väga oluline näha kellega ta ühendust võtab. Õnneks on selliseid kodulehti siiski üsna vähe, kust kontaktisiku foto puuduks.

Personalifotosid valides tuleb mitmeid asju tähele panna. Esmatähtis on fotode ühtlane stiil. Olgu pildid kasvõi kehvapoolsed, kuid vähemalt sarnased. Kui keegi on ennast rannas pildistada lasknud, teine seisab kodus raamaturiiuli taustal ja kolmas on külastanud mõnd tippfotograafi stuudiot, jätab see kokkuvõttes üsna nigela mulje.

Piltide stiilivaliku juures tuleb tähele panna ettevõtte identiteeti ja kuvandit, mida soovitakse klientidele kommunikeerida. Näiteks pangatöötajatelt võiks eeldada soliidset ja väljapeetud välimust ning igati korrektset pilti. Kui aga tsirkuse kodulehelt vaatavad vastu tõsised ülikondades kodanikud, on midagi valesti. Neile sobiksid pigem kostüümidega pildid mõnes värviküllases ruumis.

Kui on võimalik, soovitan klientidele passipiltide asemel vabamaid ja vähem ametlikke lahendusi, mis nende ettevõtte ideed rõhutaksid. Foto ei pea mitte näitama inimest kui sellist, vaid andma edasi õige ja positiivse sõnumi. Siis on palju tõenäolisem, et klient tõesti ettevõttega ühendust võtab.

Lisaks fotostuudios pildistamisele saab väga häid personalipilte vahetus töökeskkonnas või ka välitingimustes. Kodulehe või trükise kontseptsioon on üks tervik, sellest lähtuvalt tuleb ka pildistamislahendus valida.

 

Kuidas ma hambaarsti juures käisin

Tegelikult ma kardan hirmsasti hambaarsti. Siiski õnnestus mul hiljuti üht tõeliselt vahvat hambakliinikut külastada ja see polnud sugugi valus. Mind kutsus hoopis hea püsiklient Krista enda Hansa Hambakliinikut pildistama.

Hansa Hambakliinik on üks ütlemata tore koht ja vastab täpselt minu ettekujutusele ühest korralikust kliinikust. Kõik on muidugi laitmatus korras, kuid see pole mitte kõige tähtsam. Mind võlus kõige enam viimse detailini läbimõeldud sisekujundus. Kui hambaarsti tool on kappidega sama värvi pole selles ehk midagi erilist. Aga hambaarsti tooliga sama tooni kaustikud, salvrätikud, töövahendid ja kätepesuharjad moodustavad koos suurepärase terviku. Sisekujundus on tehtud Palazzo Sisustussalongi poolt.

Kliiniku meditsiinitehnika on muidugi viimase peal. Toolil lamades võib monitorilt enda hambaauke vaadata ja samas seisab ka digitaalne röntgeniaparaat, mille pildid samale ekraanile jõuavad. Teises ruumis asub ilus valge aparaat, millega saab hammastest panoraampilte teha.

Kui keegi mõnest hambast ilma jääb, tuleb appi Ivo, kes meisterdab oma laboris uue hamba. Ta on juba 5 000 hammast valmis ehitanud ja saab sellega suurepäraselt hakkama. Kogu kliiniku personal on väga sõbralik, isegi kalad, kes akvaariumis ringi ujuvad.

Panin endale samal päeval Krista juurde aja kirja ja lasen tal enda hambad üle vaadata. Kui tahad ka ise sama paika külastada, leiad Hansa Hambakliiniku Pärnu kesklinnast Port Arturi ja bussijaama juurest Pikk tänav 11 teiselt korruselt.

Hansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev Mihkelmaa
 

Corelli Barokkorkester

Corelli Barokkorkesteri pildistamine pidi algselt toimuma juba eelmisel talvel mõnes väärikas barokksaalis, siiski jõudsime fotosessioonini alles suve lõpul. Nimelt selgus, et enam kui kahtekümmet muusikut polegi nii lihtne ühele pildile saada. Tallinna Tornide festivali ajal saime pildistamise aja klappima.

Kohtusime enne kontserti Snelli tiigi ääres. Ühed pildid tegime Snelli tiigi kaldal. Teiseks võttepaigaks sai Patkuli vaateplatvorm, kust linnapanoraam kenasti kätte paistab. Suureremate välipildistamiste puhul on ilm kõige tähtsam faktor. Sellega läks meil peaaegu õnneks. Peaaegu selle pärast, et vihma ei sadanud. Samas polnud päikest näha ja võrdlemisi hilise kellaaja tõttu jäi valgust veidike väheks.

Peale töö valmimist oli mul tore kuulda, et pildistasin muusikuid nii nagu seda tavaliselt ei tehta. Jäin selle üle mõtlema, et mismoodi siis muusikuid tavaliselt pildistatakse. Väiksemate seltskondadega on lihtne kõik koos pillidega pildile mahutada. Orkestrite puhul on vaja muusikud koos pillidega suuremale alale laiali paigutada ja natuke kõrgemalt pildistada. Minu meetodi erinevus seisnes ilmselt tavapärasest veidi kõrgemas võttenurgas. Õnneks on mul pikad käed ja võin taolisi võtteid ka ilma redelita teha :)

Kindlasti soovitan külastada agentuuri Corelli Music kodulehte. Lisaks barokkorkestrile koondub nende alla teisigi põnevaid projekte. Vanadel pillidel mängitud muusika on hoopis teistsuguse kõlaga ja väga võluv.

Corelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev Mihkelmaa
 

Fotosessioon lehmalaudas

Mõni aeg tagasi sain kirja küsimusega: "Kas te väljaspool stuudiot ka pildistate?" Vastasin, et pildistan. Selgus, et Eesti juhtiv farmitehnika ettevõte DeLaval soovib endale esindusfotosid. Võtsin huvitava pakkumise rõõmuga vastu ja ühel kenal sombusel sügispäeval leidsin enda koos stuudiovarustusega lehmalaudast.

Väljakutse oli igati põnev - 26 asjalikku töömeest koos lüpsirobotite, jahutusseadmete ja sitakraapidega kenasti pildile saada. Koostöö modellidega sujus kenasti, ainult ilusad tehnikavidinad kippusid otsa lõppema ja viimastele meestele jäi üle virtsapumba siibrite sikutamine. Kõigi lemmik oli muidugi tuliuus ja vähemäärdunud lüpsirobot, mille juurde stuudiovälgud üles seadsin. Masin oli muljetavaldav. Lehm ronis täiesti vabatahtlikult roboti sisse ja lasi törtsu jõusööda eest ennast piimast tühjaks lüpsta.

Toredaid kaadreid kogunes palju, kuid minu lemmikuks jäi meeskonnapilt, millel kogu tehnikapark koos meestega peal. Selle foto tegemiseks lasin autod kenasti platsile parkida ja seadsin mehed nende ümber. Parema võttenurga saamiseks ronisin traktori kopa sisse ja lasin ennast taevastesse kõrgustesse upitada. Kahju, et keegi pildistamisest pilti ei teinud.

Päeva lõpus korjasin virtsavees ligunevad kaablid kokku ja tõstsin stuudiovälgud õue tuulduma. Kuigi minu hirm lehmalõhnalise stuudio ees oli suur, jäid ainult kaablid veidi aromaatseks. Igatahes on nüüd veel üks põnev pildistamiskoht ära proovitud. Kui vaja, olen alati valmis uuesti minema.

DeLavali tagasiside

Kui tekkis plaan minna kogu meie kollektiiviga mõnda moodsasse lauta ja lasta end seal üles pildistada, sai Olevist kohe üks meie esimesi valikuid. Temaga kohtumise järel oli selge, et see igati avatud olemisega ja sõbralik mees, kelle positiivseid soovitusi ja näidistöid internet täis on, sobibki meile suurepäraselt.

Oleviga on väga lihtne koostööd teha. Ta suudab motiveerida ka kõige negatiivsemalt meelestatud “modelle” kaameraga flirtima, laveerib edukalt erinevate võttepaikade ja kümnete pildistatavate vahel, pidades meeles isegi nägusid ja nimesid; töötab mossitamata ebamugavates tingimustes, suudab palju asju iseseisvalt ära otsustada, suhtleb pidevalt sinu kui kliendiga, andes nõu ja pakkudes vajadusel abi ning kõige lõpuks toimetab sinuni personaalse kujundusega plaadi, täis ootusi ületavaid fotosid. Aitäh, Olev! Järgmine kord ei ole enam küsimustki, millise fotograafi poole pöörduda.

Maria
DeLaval OÜ

Fotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 11 kuni 15. Kokku on postitusi 15
<< Esimesed < Eelmised 1-10 11-15 Järgmised > Viimased >>