Tööstusfoto

Tootmisprotsesside ja tööstusseadmete pildistamine on minu tööst üsna oluline osa. Armastan väga ka teisi pildistamisteemasid, kuid just tehnoloogiaga tegelemine pakub mulle üha rohkem rõõmu. Tehastes toimuv jääb tavakodanikule sageli kaugeks, kuid uute tehnoloogiate nägemine on mulle väga põnev. Pildistan tööstusfotosid suurima hea meelega.

Klassikaliselt vajavad ettevõtted pilte oma valmistoodetest, kuid lisaks on neil vajadus näidata oma tootmisvõimekust ja esitleda tehase sisseseadet. Eelkõige muutub see oluliseks uute projektide ettevalmistusfaasis, kus potentsiaalne klient näeb fotodelt olemasolevaid tootmisseadmeid ja saab piltidelt lisainfot tehase sisseseade ning seisukorra kohta. Palju pilte jõuab korporatsioonide aastaraamatutesse ja infomaterjalidesse.

Pildistan ka ettevõtete personali. Klassikaliselt soovivad kliendid enda töötajaid valgel või tumedal taustal näha. Tootmisettevõtete puhul pakun alati ideed, et töötajaid võiks pildistada otse tootmisruumis või töökohal ja jätta seadmed pildi taustale. Selline lähenemine on palju huvitavam ja jätab vaatajale terviklikuma mulje.

Tööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Fotosessioon lehmalaudas

Mõni aeg tagasi sain kirja küsimusega: "Kas te väljaspool stuudiot ka pildistate?" Vastasin, et pildistan. Selgus, et Eesti juhtiv farmitehnika ettevõte DeLaval soovib endale esindusfotosid. Võtsin huvitava pakkumise rõõmuga vastu ja ühel kenal sombusel sügispäeval leidsin enda koos stuudiovarustusega lehmalaudast.

Väljakutse oli igati põnev - 26 asjalikku töömeest koos lüpsirobotite, jahutusseadmete ja sitakraapidega kenasti pildile saada. Koostöö modellidega sujus kenasti, ainult ilusad tehnikavidinad kippusid otsa lõppema ja viimastele meestele jäi üle virtsapumba siibrite sikutamine. Kõigi lemmik oli muidugi tuliuus ja vähemäärdunud lüpsirobot, mille juurde stuudiovälgud üles seadsin. Masin oli muljetavaldav. Lehm ronis täiesti vabatahtlikult roboti sisse ja lasi törtsu jõusööda eest ennast piimast tühjaks lüpsta.

Toredaid kaadreid kogunes palju, kuid minu lemmikuks jäi meeskonnapilt, millel kogu tehnikapark koos meestega peal. Selle foto tegemiseks lasin autod kenasti platsile parkida ja seadsin mehed nende ümber. Parema võttenurga saamiseks ronisin traktori kopa sisse ja lasin ennast taevastesse kõrgustesse upitada. Kahju, et keegi pildistamisest pilti ei teinud.

Päeva lõpus korjasin virtsavees ligunevad kaablid kokku ja tõstsin stuudiovälgud õue tuulduma. Kuigi minu hirm lehmalõhnalise stuudio ees oli suur, jäid ainult kaablid veidi aromaatseks. Igatahes on nüüd veel üks põnev pildistamiskoht ära proovitud. Kui vaja, olen alati valmis uuesti minema.

DeLavali tagasiside

Kui tekkis plaan minna kogu meie kollektiiviga mõnda moodsasse lauta ja lasta end seal üles pildistada, sai Olevist kohe üks meie esimesi valikuid. Temaga kohtumise järel oli selge, et see igati avatud olemisega ja sõbralik mees, kelle positiivseid soovitusi ja näidistöid internet täis on, sobibki meile suurepäraselt.

Oleviga on väga lihtne koostööd teha. Ta suudab motiveerida ka kõige negatiivsemalt meelestatud “modelle” kaameraga flirtima, laveerib edukalt erinevate võttepaikade ja kümnete pildistatavate vahel, pidades meeles isegi nägusid ja nimesid; töötab mossitamata ebamugavates tingimustes, suudab palju asju iseseisvalt ära otsustada, suhtleb pidevalt sinu kui kliendiga, andes nõu ja pakkudes vajadusel abi ning kõige lõpuks toimetab sinuni personaalse kujundusega plaadi, täis ootusi ületavaid fotosid. Aitäh, Olev! Järgmine kord ei ole enam küsimustki, millise fotograafi poole pöörduda.

Maria
DeLaval OÜ

Fotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 11 kuni 12. Kokku on postitusi 12
<< Esimesed < Eelmised 1-10 11-12 Järgmised > Viimased >>