Taste of Asia toidufotod

reede 06. juuni 2014

Esmaspäeval pildistasin Pärnus Port Arturi kolmandal korrusel asuva Taste of Asia restorani menüü jaoks toite ja kokteile. Samas sain ka väga hea maitseelamuse ja soovitan kindlasti seda kohta külastada. Midagi nii head poleks ma osanud küll oodata. Tavaline kaubanduskeskuse söökla see kindlasti pole, pigem ikka väga korralik toidukoht, kust saab tõeliselt kvaliteetset toitu. Pole ka ime, sest köögis toimetab varasem Villa Thai restorani peakokk.

Toidufotode pildistamiseks kasutasime ühte pildistamiskohta ja loomulikku valgust.

Toidufoto Foto: Olev MihkelmaaToidufoto Foto: Olev MihkelmaaToidufoto Foto: Olev MihkelmaaToidufoto Foto: Olev MihkelmaaToidufoto Foto: Olev MihkelmaaToidufoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Suvila pildistamine

Üks sümpaatne härra otsustas enda suvekodu müüki panna - väga hästi läbimõeldud kompleksi koos sauna, tiigi, kasvuhoone ja grillmajaga. Kui otsid korralikku maakodu, võin kontakti jagada.

Suvila pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSuvila pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSuvila pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSuvila pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSuvila pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSuvila pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Ettevõtte töötajate pildistamine

Pärnu Hambapolikliinikus pildistasin peamiselt töötajaid ja nende tegemisi oma töökohal. Pilte sai päris palju ja valik neist jõudis ka ettevõtte kodulehele. Töötajate eksponeerimine ettevõte kodulehel on alati tundlik teema. Sugugi kõik töötajad pole sellega nõus, kuigi minu arust võiksid olla. Et ettevõttel hästi läheks, tuleb tal teha erinevaid turundustegevusi ja üks osa sellest on ka enda inimeste eksponeerimine turundusfotodel, kui asjaolud seda nõuavad. Ettevõtte edu jõuab ühel või teisel viisil ikka töötajateni.

Ettevõtte turunusfoto Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte turunusfoto Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte turunusfoto Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte turunusfoto Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte turunusfoto Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte turunusfoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Valge mööbli fotod

Akko Wood on üks minu lemmikutest mööblitootjatest. Armastan ise puhtaid vorme ja selget joont, nende mööbel järgib sama põhimõtet. Kõik paistab väga lihtne ja terviklik. Kõige rohkem meeldib mulle väike öölaud - äärmuseni lihtne vorm, kuid samas näeb tõeliselt hea välja.

Kodulehe disainerit otsides järgisin samu eelistusi nagu mööbli puhul just kirjeldasin. Valisin Jaakko Matsalu ja mõne aja pärast selgus, et ka need mööblitükid on tema kujundatud. Sellest võib järeldada, et vormi nägemine ja kujundusstiil jäävad ikka samaks, ükskõik mida disainer parasjagu kujundab.

Mööblifoto Foto: Olev MihkelmaaMööblifoto Foto: Olev MihkelmaaMööblifoto Foto: Olev MihkelmaaMööblifoto Foto: Olev MihkelmaaMööblifoto Foto: Olev MihkelmaaMööblifoto Foto: Olev MihkelmaaMööblifoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Sõidukite pildistamine

Busside pildistamine pole minu põhitegevus, kuid seda tuleb vahel ette. Sügisel muutusid "Mulgi reisid" bussid "Hansa Liinid" bussideks. Kuna pressiteate illustreerimiseks vajas ettevõte fotosid, sõitsin Pärnusse ja sain värskelt üle kleebitud bussid pildile.

Pildistamiseks sobiva koha leidsime Raeküla lähistel. Suur tühi parkla metsa serval oli just optimaalne lahendus. Võib-olla peaksin sõna "optimaalne" oma blogides rohkem kasutama, eriti ärikliendi tööde puhul.

Pakkumiste koostamisel on minu eesmärgiks ikkagi optimaalne lahendus, sest pressiteate juurde pole vaja parimaid võimalikke pilte. Headest piltidest piisab täiesti.

Paima tulemuse saamiseks peaksin kasutama suurt fotostuudiot, kuhu buss sisse mahuks. Eestis sellist pole, vajadusel saan muidugi mõnd suurt ruumi või telki kasutada. Tehnikapargist pole mõtet rääkima hakatagi ja sellise pildi hinnast ka mitte.

Sõidukite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSõidukite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSõidukite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSõidukite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSõidukite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSõidukite pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Sisekujunduse pildistamine

Palazzo tegeleb sisekujunduse täislahendustega. Pildistasin neile mõne aja eest valminud maja sisevaateid. Põhjalikult läbimõeldud ruumiplaneering moodustas päris mõnusa terviku. Ise tuba haaval sisekujundust tehes jääks selline tulemus ilmselt saavutamata.

Arhitektuuri pildistamine näib lihtne. Kinnisvaramaaklerite tööd jälgides võib selles kergesti veenduda. Neil kulub ühe objekti müügipiltide tegemiseks vaid paar minutit :). Kuna enamus kinnisvaraportaalide fotodest on samamoodi tehtud, saab niisugust meetodit normaalseks pidada ja rohkem polegi vaja vaeva näha.

Hea kvaliteediga fotod nõuavad siiski rohkem aega - keskmise suurusega maja puhul vähemalt paar-kolm tundi. Sisevaadete pildistamisel mängib ilm ja kellaaeg sama suurt rolli kui välisvaadete puhul. Parim pildistamisaeg on enamasti õhtul või hommikul mahedama valgusega. Üldjuhul sobib pilvealune ilm paremini, kuna ruumis olev valgus pääseb paremini mõjule.

Sisekujunduse pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSisekujunduse pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSisekujunduse pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSisekujunduse pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSisekujunduse pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSisekujunduse pildistamine Foto: Olev MihkelmaaSisekujunduse pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Konverentsi pildistamine

Konverentside pildistamisega olen juba mitu aastat tegelenud. See on üsna isemoodi valdkond. Päev algab varakult konverentsisaalis ja lõpeb õhtutundidel, pildistamiskava pole tavaliselt pingeline.

Saalis jäädvustan kõiki esinejaid ning jälgin publiku reaktsioone. Ettekannete vahelised pausid on pildistamise mõttes viljakamad. Üleüldises saginas toimub palju väikeseid sündmusi - vestlused, kohtumised, väike lobitöö ja naljatlemine. Konverentsipäevale järgnevad õhtused tegevused - väikesed väljasõidud, kultuuriprogramm või õhtugaala.

Milleks seda kõike pildistada? Lihtsalt võttes muidugi selleks, et osalejatel oleks tore enda pilte vaadata. Lisaks aitavad fotod korraldajatel külaliste tähelepanu veidi kauem konverentsi juures hoida. Pildid tuletavad parimaid hetki meelde  ning kinnistavad positiivseid mälestusi. Muidugi kasutavad organisaatorid pilte järgmise ürituse reklaamimisel.

Konverentsid on enamasti otseselt või kaudselt kasu taotlevad ettevõtmised. Kui nendega ei kaasne vahetut majanduslikku kasu, siis täidab rahvusvaheline konverents alati mõnda teist olulist funktsiooni lisaks erialase info vahendamisele, olgu selleks korraldava organisatsiooni tuntuse, erialase positsiooni, usaldatavuse või mõne muu komponendi edendamine.

Eestis korraldatavad rahvusvahelised konverentsid paistavad silma väga hea ettevalmistusega. Kogu organisatoorne pool töötab nagu kellavärk. Täitsa vahva on sellises süsteemis oma rolli täita.

Konverentsi pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKonverentsi pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKonverentsi pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKonverentsi pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKonverentsi pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKonverentsi pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Tootmisprotsesside pildistamine

Tegelen peamiselt Tallinna ja Pärnu kandi tööstusettevõtete pildistamisega. Osa klientidest paiknevad ka Haapsalu lähedal. Seekordne pildistamine kuulub meeldivate erandite hulka,  K.Met asub päris minu kodu lähedal Kõmsil. Lõuna-Läänemaa tööstusettevõtetest on ta ilmselt suurim ja tegeleb traadist toodete valmistamisega.

Pildistamise tingis taaskord vajadus enda tehase võimekust näidata. Valminud fotod läksid messiboxi seinale ja esitlustesse. Eks tööstuseski sõltuvad tehingud emotsioonidest. Kuigi tehase poolt pakutavate toodete hind mängib tähtsaimat rolli, otsustavad tellimuse üle ikkagi tavalised inimesed.

Klient tahab kindel olla, et tellitud kaup on kvaliteetne ja saab õigeks ajaks valmis. Head fotod lisavad oma panuse tehase mainekujundusse ja aitavad usaldusväärsust paremini esile tuua. Korrektselt ettevalmistatud infomaterjal annab tellijale signaali, et kogu tootmisprotsess on sama korrektselt korraldatud.

Tootmisprotsesside pildistamine Foto: Olev MihkelmaaTootmisprotsesside pildistamine Foto: Olev MihkelmaaTootmisprotsesside pildistamine Foto: Olev MihkelmaaTootmisprotsesside pildistamine Foto: Olev MihkelmaaTootmisprotsesside pildistamine Foto: Olev MihkelmaaTootmisprotsesside pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Tööstusfoto

Tootmisprotsesside ja tööstusseadmete pildistamine on minu tööst üsna oluline osa. Armastan väga ka teisi pildistamisteemasid, kuid just tehnoloogiaga tegelemine pakub mulle üha rohkem rõõmu. Tehastes toimuv jääb tavakodanikule sageli kaugeks, kuid uute tehnoloogiate nägemine on mulle väga põnev. Pildistan tööstusfotosid suurima hea meelega.

Klassikaliselt vajavad ettevõtted pilte oma valmistoodetest, kuid lisaks on neil vajadus näidata oma tootmisvõimekust ja esitleda tehase sisseseadet. Eelkõige muutub see oluliseks uute projektide ettevalmistusfaasis, kus potentsiaalne klient näeb fotodelt olemasolevaid tootmisseadmeid ja saab piltidelt lisainfot tehase sisseseade ning seisukorra kohta. Palju pilte jõuab korporatsioonide aastaraamatutesse ja infomaterjalidesse.

Pildistan ka ettevõtete personali. Klassikaliselt soovivad kliendid enda töötajaid valgel või tumedal taustal näha. Tootmisettevõtete puhul pakun alati ideed, et töötajaid võiks pildistada otse tootmisruumis või töökohal ja jätta seadmed pildi taustale. Selline lähenemine on palju huvitavam ja jätab vaatajale terviklikuma mulje.

Tööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev MihkelmaaTööstusfoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Kuidas ma hambaarsti juures käisin

Tegelikult ma kardan hirmsasti hambaarsti. Siiski õnnestus mul hiljuti üht tõeliselt vahvat hambakliinikut külastada ja see polnud sugugi valus. Mind kutsus hoopis hea püsiklient Krista enda Hansa Hambakliinikut pildistama.

Hansa Hambakliinik on üks ütlemata tore koht ja vastab täpselt minu ettekujutusele ühest korralikust kliinikust. Kõik on muidugi laitmatus korras, kuid see pole mitte kõige tähtsam. Mind võlus kõige enam viimse detailini läbimõeldud sisekujundus. Kui hambaarsti tool on kappidega sama värvi pole selles ehk midagi erilist. Aga hambaarsti tooliga sama tooni kaustikud, salvrätikud, töövahendid ja kätepesuharjad moodustavad koos suurepärase terviku. Sisekujundus on tehtud Palazzo Sisustussalongi poolt.

Kliiniku meditsiinitehnika on muidugi viimase peal. Toolil lamades võib monitorilt enda hambaauke vaadata ja samas seisab ka digitaalne röntgeniaparaat, mille pildid samale ekraanile jõuavad. Teises ruumis asub ilus valge aparaat, millega saab hammastest panoraampilte teha.

Kui keegi mõnest hambast ilma jääb, tuleb appi Ivo, kes meisterdab oma laboris uue hamba. Ta on juba 5 000 hammast valmis ehitanud ja saab sellega suurepäraselt hakkama. Kogu kliiniku personal on väga sõbralik, isegi kalad, kes akvaariumis ringi ujuvad.

Panin endale samal päeval Krista juurde aja kirja ja lasen tal enda hambad üle vaadata. Kui tahad ka ise sama paika külastada, leiad Hansa Hambakliiniku Pärnu kesklinnast Port Arturi ja bussijaama juurest Pikk tänav 11 teiselt korruselt.

Hansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev MihkelmaaHansa Hambakliinik Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 21 kuni 30. Kokku on postitusi 35