Ettevõtte peo pildistamine

Olen konverentse, pidusid, bankette ja vastuvõtte pildistanud Pärnus Strandis, Sugaris; Tallinnas Lennusadamas, Rahvusooper Estonias, KUMU-s, Kultuurikatlas, Rotermanni soolalaos, Tallinna Raekojas, ministeeriumites, konverentsihotellides ja mujalgi. Tavaliselt on need üritused väga rahvarohked ja pidulikud. Pidulikkus sõltub muidugi ürituse sisust ja inimestest, kes sinna on palutud aga ka sellest, kui hästi on sündmus ette valmistatud.

Hea ettevalmistuse peamine tunnus seisneb selles, et ürituse toimumise ajal pole korraldamist näha. Külalistele näib kõik sujuva ja voolavana. Niisugustel puhkudel on niiditõmbajateks väga kogenud organisaatorid, kelle olemasolust teavad vaid ürituse tellijad. Fotograafi töö on nende omast palju avalikum, kuigi ka minu eesmärgiks on võimalikult vähe tähelepanu pälvida.

Pildistades tuleb mul muidugi pildistatavate tähelepanu võita ja nendega natuke suhelda, kuid minu tööülesanded piirduvad siiski sündmuse põhjaliku jäädvustamisega. Sageli kasutan teleobjektiivi ja pildistan veidi kaugemalt. Nii väldin poseeritud kaadreid ja taban paremini sündmuse olemust.

Olen erinevate pidude, konverentside ja vastuvõttude kulgu hoolikalt jälginud. Peale pildistamise jääb ka korralduse poolest mõndagi silma. Kui korraldaja panustab sündmusesse piisavalt ressurssi ja kaasab oma ala asjatundjad, võib tulemusele peaaegu kindel olla. Raskemaks läheb siis, kui vahendite hulk ja kliendi soovid pole heas vahekorras.

Kui tellija soovib üritusel osalejatest grupipilti, siis tuleb korraldajal leida sobiv aeg grupipildi pildistamiseks. Selleks kulub olenevalt grupi suurusest 10-20 minutit.

Sageli panen peale üritust pildid üles oma kodulehe varjatud ossa. Statistika järgi on nende galeriide külastatavus väga suur. Peole fotograafi kutsumine on hea võimalus osalejate emotsioone veel peale ürituse lõppu üleval hoida. Eriti hästi toimib see firmaürituste puhul, kus paar järgmist nädalat peale galerii ilmumist on kontor mõnusat õhinat täis.

Kui otsid fotograafi konverentsile, vastuvõtule, banketile, firmapeole, suvepäevadele, võta julgelt ühendust 53414678 või info@olev.ee

Ettevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Toodete pildistamine

Pärnumaal asuv Pakkpuit toodab saunatooteid. Nagu eesti ettevõtete puhul tavaline, läheb ka nende toodang ekspordiks ja kodumaale ei jää peaaegu midagi.

Kuigi pildistan tooteid sageli ka tehastes kohapeal, on fotostuudios oluliselt parem väiksemaid esemeid jäädvustada. Õnneks oli sel korral tegemist üsna pisikeste asjadega ja neid polnud väga palju. Seega laeti kaup tehases treileri peale ja toodi fotostuudiosse kohale.

Suurte tootepartiide puhul tuleb alati arvutada, milline lahendus on kõige optimaalsem. Üldiselt kehtib reegel: kui väike pakiauto jääb transportimiseks liiga väikeseks, on mõistlik stuudiotehnikaga kohapeale pildistama minna. Lisaks transpordikulule lisandub oht tooteid vigastada.

Eksporditurule sisenedes on tootefoto sageli ainus võimalus oma toodangut esitleda, kuna tootenäidiste saatmine igasse maailma otsa pole otstarbekas. Investeering heade piltide saamiseks võib olla üsna kulukas, kuid kahtlemata on head fotod edu eelduseks milleta võib projekt kergesti läbi kukkuda.

Pildistan tootefotosid heal meelel nii tehases kui fotostuudios. Olen märganud, et parimad tööd sünnivad siis, kui pildistamiseks on piisavalt aega ja ükski detail ei jää märkamata. Aitan sind heal meelel, võta julgelt ühendust 53414678 või info@olev.ee

Toodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Lihula valla postkaardid

Nüüd on Lihula vallal üks korralik postkaardikomplekt valmis saanud ja kindlasti tulevad need komplektid varsti ka müüki. Natuke naljakas on enda tööd ise kiita, kuid tegelikult ei sõltugi tulemus mitte ainult minust. Selliste projektide õnnestumisel on kõige olulisem roll tellijal. Praegusel juhul sain Lihula vallalt üldised suunised, kuidas tulemus välja nägema peaks, kuid teostamise viisi võisin ise valida.

Tänu niisugusele suhtumisele sain lähtuda eelkõige kvaliteedist ja kaasata vajalikke spetsialiste. Taaskord kasutasin Jaakko Matsalu disainerioskusi, trükkimiseks pöördusin Aktaprindi poole. Inglise keelse tõlke ja tekstide toimetamise tegi Luisa tõlkebüroo.

Töö ise oli muidugi vahva ja pakkus naudingut. Matsalus ja Lihula ümbruses olen varemgi palju pildistanud, kuid nüüd sain seda kindla eesmärgiga teha. Kui on teada, milleks pilte vaja läheb, tulevad fotod palju konkreetsemad. Õnneks on mul ka järgmiseks aastaks üks sarnane projekt varuks.

Nimelt hakkan pildistama Läänemaa Turismi tellimusel ja külastan igat Läänemaa valda. Otsin üles kõige olulisema turismiobjekti või tõmbenumbri ning jäädvustan selle turismiportaali jaoks. Kindlasti saan selle käigus palju vahvaid kaadreid, mida tulevikuprojektides kasutada.

Kuigi elan nüüd alaliselt Lihulas, on minu peamised tööd jätkuvalt Tallinnas, Pärnus ja Haapsalus. Sõita tuleb muidugi rohkem, kuid kõige muuga olen väga rahul. Lasteaiakohti jätkub siin kõigile soovijaile, oma majas saab vabalt enda tahtmise järgi toimetada. Tuletõrjeautod ei kihuta kümme korda päevas akna alt mööda, mingist mürast ja saastatud linnaõhust pole vaja mõeldagi.

Kindlasti pole ma nõus nendega, kes maal elamist võimatuks peavad. Muidugi pole siin lihtne kõrgelt tasustatud töökohta leida, kuid kulud on samas väiksemad. Linnas võid kordades rohkem teenida, kuid kulude pool on samuti suurem ja säästmiseks ei pruugi midagi järele jääda. Käiakse ju ka välismaal tööl, kus palganumber on hoopis midagi muud, kuid see kulub täpselt sama moodi ära :)

Kui maal sobivat töökohta ei leidu, võib ju selle endale ise luua. Neid tegevusalasid, mida maal elades ette võtta, polegi nii vähe. Eriti veel siin Matsalu rahvuspargi külje all, kus laiub meeletu turismipotentsiaal. Praegu pole Lihula vallas ju peaaegu ühtegi turismiettevõtet ja mitte sellepärast, et turismist ei saaks siin ära elada. Peamine on ikka pealehakkamise ja julguse puudus.

Siinsed kasutamata võimalused olidki üheks lisaargumendiks, miks otsustasime perega Lihulasse tagasi kolida. Kui kogukond selle suurepärase paiga arendamise ühiselt kätte võtab ja koos edasi minema hakkab, saab Lihulast oluline turismikeskus, kust paljud elatist leiavad. Siinsete elanike jaoks on muidugi tavaline, kui tohutud linnuparved lendu tõustes päikese varjutavad, kuid külastajate jaoks on see midagi tõeliselt erilist.

Lihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko Matsalu
 

Müntide pildistamine

Mündikogude pildistamine on päris põnev teema. Ega ma sellele varem mõelnud polnudki, kui ühel päeval helistas mulle www.coins.ee omanik ja küsis, kas ma münte pildistan? Esimese hooga ei osanud ma talle suurt midagi öelda, aga väikse vestluse järel jõudsime kokkuleppele. Nüüd külastan teda iga mündioksjoni eel ja pildistan kõik müüki minevad mündid üles.

Müntide pildistamine on ilmselt üks täpsemaid töid, mida ma teinud olen. Selles on vaja spetsiaalset reprofoto lauda, õiget valgustit, makroobjetiivi ja väga teravat silma. Osa neist asjadest olid juba olema, kuid 70mm makroobjektiivi ostsin spetsiaalselt selleks ettevõtmiseks.

Kuna teravussügavus on sellisel puhul äärmiselt väike, sain kasutada ainult käsitsi teravustamist. Eriline teema on valgus. Peale pikka katsetamist osutus parimaks valgustiks väike säästulamp, mille värvigamma oli kõige ühtlasem ja stabiilsem.

Nüüd, kui pildistamise tehnoloogia on välja töötatud, saan vajaliku varustuse autosse pakkida ja ka mujal sama fototeenust osutada. Eestis ilmselt keegi teine sellise tööga ei tegele.

Mündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev Mihkelmaa
 

Lepanina Hotell Pärnumaal

Päike käib juba kõrgemalt, õhus on soojust ja kevadet. Peagi avab uksed ka uueks hooajaks Lepanina Hotell. Põnevad kohtumised ja sündmused ootavad ees.

Kevadine värksenduskuur ootab ees talveks suletud olnud majutusasutusi. Tuppa lastakse soe kevadõhk, poleeritakse peeglid ja tehakse muid värkendustöid. Samamoodi on praegu viimane aeg üle vaadata enda majutusasutuse koduleht, trükised ja reklaambrožüürid.

Kindlasti viska pilk peale ka eelmistel hooaegadel tehtud fotodele. Kas need annavad sinu miljoniinvesteeringu edasi parimal viisil? Kas potentsiaalne klient leiab neis kutse broneerida öömaja?

Pildistasin paar suve tagasi Lepanina Hotelli. Parimad fotod tutvustavad hotelli siiani, kuid kindlasti vajaks ka nende pildipank täiendamist.

Lepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev MihkelmaaLepanina Hotell Pärnumaal Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 31 kuni 35. Kokku on postitusi 35
<< Esimesed < Eelmised 1-10 11-20 21-30 31-35 Järgmised > Viimased >>