Toote pildistamine

Tootefotosid saab pildistada nii fotostuudios kui kliendi juures ettevõttes kohapeal. Ettevõttes kohapeal toodete pildistamine on mõistlik, kui tooted on suured või neid on nii palju, et nende transportimine fotostuudiosse pole otstarbekas.

Tootefotosid on võimalik pildistada kolme erineva taustalahendusega.

  • Pildistada tooteid keskkonnas, näiteks kraanikaussi vannitoas.
  • Luua stuudiotehnikaga toodetele ühtlane neutraalne taust valides taustafooniks näiteks valge või halli. Fotole jäävad toote varjud.
  • Pildistada tooteid stuudiotehnikaga, taust hiljem arvutis eemaldada ja asetada toode ühtlasele valgele taustale. Nii ei jää fotole toote varje. Samuti on sellist kujutist hea kasutada fototöötluses.

Kui pildi iseloom muud ei eelda, on tootele neutraalne stuudiotaust väga hea lahendus - pilt saab kohe valmis ja hiljem pole vaja töötlusele aega planeerida. Suurte objektide puhul pole ühtlase tausta saamine väga lihtne ja toodete taustast väljalõikamine võtab sellega võrreldes vähem aega.

Näitena toon Ecoterm AS-le pildistatud soojussõlmed. Selliseid detailirohkeid objekte pildistasin stuudiovälkudega tehases kohapeal. Taustaks kasutasin valget paberfooni, sest ühtlaselt pinnalt saab objekti kiiremini eraldada. Hiljem lõikasin arvutis tooted taustast välja ja asetasin valgele taustale. Nii sai ettevõte pilte kasutada trükistes ja veebis.

Toode 1 Foto: Olev MihkelmaaToode 1 Foto: Olev MihkelmaaToode 1 Foto: Olev MihkelmaaToode 2 Foto: Olev MihkelmaaToode 2 Foto: Olev MihkelmaaToode 2 Foto: Olev MihkelmaaToode 3 Foto: Olev MihkelmaaToode 3 Foto: Olev MihkelmaaToode 3 Foto: Olev Mihkelmaa
 

Toodete pildistamine

Pärnumaal asuv Pakkpuit toodab saunatooteid. Nagu eesti ettevõtete puhul tavaline, läheb ka nende toodang ekspordiks ja kodumaale ei jää peaaegu midagi.

Kuigi pildistan tooteid sageli ka tehastes kohapeal, on fotostuudios oluliselt parem väiksemaid esemeid jäädvustada. Õnneks oli sel korral tegemist üsna pisikeste asjadega ja neid polnud väga palju. Seega laeti kaup tehases treileri peale ja toodi fotostuudiosse kohale.

Suurte tootepartiide puhul tuleb alati arvutada, milline lahendus on kõige optimaalsem. Üldiselt kehtib reegel: kui väike pakiauto jääb transportimiseks liiga väikeseks, on mõistlik stuudiotehnikaga kohapeale pildistama minna. Lisaks transpordikulule lisandub oht tooteid vigastada.

Eksporditurule sisenedes on tootefoto sageli ainus võimalus oma toodangut esitleda, kuna tootenäidiste saatmine igasse maailma otsa pole otstarbekas. Investeering heade piltide saamiseks võib olla üsna kulukas, kuid kahtlemata on head fotod edu eelduseks milleta võib projekt kergesti läbi kukkuda.

Pildistan tootefotosid heal meelel nii tehases kui fotostuudios. Olen märganud, et parimad tööd sünnivad siis, kui pildistamiseks on piisavalt aega ja ükski detail ei jää märkamata. Aitan sind heal meelel, võta julgelt ühendust 53414678 või info@olev.ee

Toodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev MihkelmaaToodete pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Müntide pildistamine

Mündikogude pildistamine on päris põnev teema. Ega ma sellele varem mõelnud polnudki, kui ühel päeval helistas mulle www.coins.ee omanik ja küsis, kas ma münte pildistan? Esimese hooga ei osanud ma talle suurt midagi öelda, aga väikse vestluse järel jõudsime kokkuleppele. Nüüd külastan teda iga mündioksjoni eel ja pildistan kõik müüki minevad mündid üles.

Müntide pildistamine on ilmselt üks täpsemaid töid, mida ma teinud olen. Selles on vaja spetsiaalset reprofoto lauda, õiget valgustit, makroobjetiivi ja väga teravat silma. Osa neist asjadest olid juba olema, kuid 70mm makroobjektiivi ostsin spetsiaalselt selleks ettevõtmiseks.

Kuna teravussügavus on sellisel puhul äärmiselt väike, sain kasutada ainult käsitsi teravustamist. Eriline teema on valgus. Peale pikka katsetamist osutus parimaks valgustiks väike säästulamp, mille värvigamma oli kõige ühtlasem ja stabiilsem.

Nüüd, kui pildistamise tehnoloogia on välja töötatud, saan vajaliku varustuse autosse pakkida ja ka mujal sama fototeenust osutada. Eestis ilmselt keegi teine sellise tööga ei tegele.

Mündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev Mihkelmaa
 

Tootefotod - mööbel

Valsiniidu valmistab täispuidust mööblit. Tootmine asub neil Kehras Ülejõel. Pildistasin nende tootekataloogi jaoks moodulmööblit ja muid esemeid, mida nad teevad. Kasutatud on stuudiovälke. Ehitasime selleks fotostuudio koos pabertaustaga nende tootmises üles, kuna selline lahendus on oluliselt soodsam, kui toodete fotostuudiosse transportimine.

Merle vanaisa töötas Valsiniidus, kuid mitte selletõttu ei langenud nende valik minu tööde kasuks. Nende jaoks oli selline fakt lausa teadmata:) Nad tegid valiku, kuna ma arvestan hinnakalkuleerimisel aega, kaua mul pildistamisele läheb. Olen teinud ka hinnapakkumisi üksikpildi hinnast lähtuvalt, kuid tegelikkuses sünnib pildistamisel mitmeid häid kaadreid, mida toote tutvustamisel kasutada. Selletõttu on ajapõhine lähenemine fotograafi valikul eelis.

Mööblivalmistajate edukusel mängivad kvaliteetsed tootefotod olulist rolli. Fotod teevad toote nähtavaks ja aitavad seda müüa. Kui müüd enda mööblit e-poes, soovid tegeleda ekspordiga, siis soovitan sul investeerida headesse fotodesse, sest tootenäidiseid pole võimalik igale poole kohale toimetada.

Investeeringu tasuvust saad hinnata üksiktoodete läbimüüki analüüsides. Seejuures investeeringut tehes soovitan aluseks võtta prognoositava toote müügikäibe tervikuna arvestades tehtud investeeringu protsendi sellest mitte üksiktoote hinnast lähtuvalt.

Näitena - toode maksab 50 eurot, prognoositav müügikäive on 5000 eurot. Viimasest summast ei moodusta foto hind märkimisväärset protsenti. Samas on heal fotol väga otsene mõju läbimüügile.

Kui soovid oma mööbli müüki oluliselt tõsta, siis on fotod selle saavutamisel väga oluline komponent. Anna teada mulle enda pildistamise soovist, räägime läbi sinu vajadused ja võimalused, kindlasti leiame sobiva lahenduse. Võta ühendust 53414678 või info@olev.ee.

Tootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 41 kuni 44. Kokku on postitusi 44
<< Esimesed < Eelmised 1-10 11-20 21-30 31-40 41-44 Järgmised > Viimased >>