Arhitektuurifoto

Arhitektuurifoto on üks minu lemmikteemadest. Võib-olla meeldib ta mulle just seetõttu, et arhitektuuri pildistamine vajab rahulikku lähenemist ja parasjagu aega. Sageli sõidan sadu kilomeetreid, kulutan omajagu aega objekti vaatlemisele või ootan sobivat ilma.

Kui saan tellimuse mõne hoone pildistamiseks, võtan kõigepealt lahti Google Mapsi ja teen endale selgeks, kuidas hoone maastikul paikneb. Sellest sõltub kellaaeg, millal valgus kaunilt maja fassaadile langeb. Kui aastaaeg on pildistamiseks sobiv, võin planeerimisega edasi liikuda.

Järgmise sammuna vaatan EMHI või Norra ilmaennustusi. Päikeselist ilma pole mulle vaja, parem on kergelt pilvedest läbikumav päike. Ilmaennustuste täitumise tõenäosus võib olla küsitav, kuid mingi trendi sealt ikkagi kätte saan.

Seejärel ootan sobiva ilmaga päeva ja asun teele. Vahel teeb ilm vigureid ja kastab mind märjaks või muudab taeva täiesti selgeks. Pildistamiskohal võib samas ideaalne ilm olla ja saangi pildi kergesti kätte. Siiski tuleb vahel mitu korda kohal käia ja sobivat ilmastikku püüda.

Arhitektuurifoto kõige paremat aega on heal juhul 2 nädalat kevadel ja järgmised 2 nädalat sügisel. Kevadine hetk algab pungade puhkemisega ja lõpeb siis, kui lehed on täiskasvanuks saanud. Sügisel saab kõige paremad pildid peale esimeste lehtede langemist - puuvõrad paistavad juba läbi, kuid pole raagus.

Kui soovid häid arhitektuurifotosid, on praegu paras aeg kevadperioodiks broneering teha. Muidugi saab ka suvel häid pilte, kui objekt pole suurte puude taga varjus, kuid talv võiks pildistamise aja esimestest valikutest välja jääda.

Allolevad tööd on valminud Fund Ehitus tellimusel.

Arhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Kinnisvara pildistamine

Olen pildistanud mitmeid kinnisvaraobjekte - nii uusi elamispindu kui ka müüki minevaid kortereid. Panen kirja mõned olulised mõtted, mida kinnisvara pildistamise juures tuleks jälgida. Müügiedu sõltub suures osas fotode kvaliteedist.

Kuigi valdavalt on eesti kinnisvaraportaalide fotokvaliteet nõrgapoolne, leidub ka vastupidiseid näiteid. Vahel kasutavad maaklerid ise pildistamise asemel fotograafide abi ja tulemus on siis hoopis teisel tasemel võrreldes maaklerite endi fotodega.

Mõnikord paistab korter piltidelt tohutult ilus ja klantsitud välja, kaminas põleb tuli ja telekast paistab kaunis maastik. Siiski pole korterit vaatama minnes kaminas tuld ja telekas on võib-olla juba järgmisesse korterisse viidud. Kinnisvarafotod peaksid olema ilusad, kuid realistlikud.

Interjööri pildistamisel on vaja lainurkobjektiivi. Teisisõnu, sellist objektiivi, mis võimalikult laia ala pildile jätab. Väikestel kompaktkaameratel selliseid objektiive pole. Samuti puudub niisugune objektiiv peegelkaamerate komplektidest. Kinnisvarafotograafidel on selline optika muidugi olemas. Lainurkobjektiiviga pildistatud fotodele mahub kogu ruumis olev mööbel ära. Paraku kaasneb piltidega mulje kui tohutu suurest ruumist, kuigi tegemist võib olla pisikese köögikesega. Piltide vaataja peab sellega lihtsalt arvestama.

Juba kasutusel olevate korterite pildistamise eel peaks omanik kodu piinlikult korda tegema. Kõik vedelevad asjad tuleb kindlasti ära koristada, alates riietest esiku nagis kuni maitseainepurkideni köögiriiulil. Ükski ostja ei taha näha oma tulevases kodus kellegi teise kola vedelemas.

Pilte võiks olla pigem rohkem, kui vähem. Jälgida tuleks ka seda, et piltide abil on võimalik aru saada ruumide planeeringust ja paiknemisest üksteise suhtes. Seda on võimalik näidata avatud uste abil, kust paistab tükike teisest toast või ruumist.

Maja välisvaadete jäädvustamiseks tuleks valida kergelt pilves ilm, siis on valgus mõnusalt ühtlane. Lauspäike võib olla silmale ilus, kuid fotodele ta hästi ei mõju. Oluline on teada kellaaegu, millal valgus ühele või teisele majaosale langeb ja pildistamisajad vastavalt sellele valida.

Allolevad tööd on valminud Fund Ehitus tellimusel.

Kinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKinnisvara pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Corelli Barokkorkester

Corelli Barokkorkesteri pildistamine pidi algselt toimuma juba eelmisel talvel mõnes väärikas barokksaalis, siiski jõudsime fotosessioonini alles suve lõpul. Nimelt selgus, et enam kui kahtekümmet muusikut polegi nii lihtne ühele pildile saada. Tallinna Tornide festivali ajal saime pildistamise aja klappima.

Kohtusime enne kontserti Snelli tiigi ääres. Ühed pildid tegime Snelli tiigi kaldal. Teiseks võttepaigaks sai Patkuli vaateplatvorm, kust linnapanoraam kenasti kätte paistab. Suureremate välipildistamiste puhul on ilm kõige tähtsam faktor. Sellega läks meil peaaegu õnneks. Peaaegu selle pärast, et vihma ei sadanud. Samas polnud päikest näha ja võrdlemisi hilise kellaaja tõttu jäi valgust veidike väheks.

Peale töö valmimist oli mul tore kuulda, et pildistasin muusikuid nii nagu seda tavaliselt ei tehta. Jäin selle üle mõtlema, et mismoodi siis muusikuid tavaliselt pildistatakse. Väiksemate seltskondadega on lihtne kõik koos pillidega pildile mahutada. Orkestrite puhul on vaja muusikud koos pillidega suuremale alale laiali paigutada ja natuke kõrgemalt pildistada. Minu meetodi erinevus seisnes ilmselt tavapärasest veidi kõrgemas võttenurgas. Õnneks on mul pikad käed ja võin taolisi võtteid ka ilma redelita teha :)

Kindlasti soovitan külastada agentuuri Corelli Music kodulehte. Lisaks barokkorkestrile koondub nende alla teisigi põnevaid projekte. Vanadel pillidel mängitud muusika on hoopis teistsuguse kõlaga ja väga võluv.

Corelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev MihkelmaaCorelli Barokkorkester Foto: Olev Mihkelmaa
 

Külaliskorterite pildistamine

Pildistasin suvel külaliskortereid Ites Apartments jaoks ja avastasin, et selline majutusviis on täiesti hea alternatiiv hotellis ööbimise asemel. Selliste mõnusate korterite rent võib olla hotellidega täiesti võrreldavas hinnaklassis ja pakub palju suuremat privaatsust. Tõsi, süüa peab küll ise tegema, kuid see on ka ainuke miinus.

Ites Apartments külaliskortereid leidub nii Tallinna vanalinnas kui ka väiksematel kesklinna tänavatel, mõned asuvad täiesti südalinnas. Ilmselt peaksin reise planeerides ka ise selliseid ööbimiskohti kasutama. Kui kuhugi pikemalt pidama jääda, oleks see suurema pere jaoks ideaalne lahendus.

Turismisettevõtetega on mõnus koostööd teha. Vahva on näha, kuidas ideed on teostatud ja missugused lahendused leitud. Fotod aitavad tehtud töö klientideni viia.

Külaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev MihkelmaaKülaliskorterite pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Kohvik Till ja Kummel fotod

Kui Jaakko Matsalu oli kujundamas Kohvik Till ja Kummel kodulehte, kutsus ta mind kodulehe jaoks detaile pildistama. Veel avamata kohvik ja tema perenaine jätsid väga sümpaatse mulje. 

Tagantjärele ongi tore tõdeda, et kohvik Till ja Kummel sai kohe väga populaarseks ja neil läheb kenasti. Pole haruldane, et ilma reserveeringuta kohvikusse astudes tuleb vaba lauda mõnda aega oodata. Mind isiklikult rõõmustab väga, et sinna on ka lemmikloomadega kliendid oodatud. Kahjuks pole neid kohti Eestis palju, kuhu ma oma labradoriga koos sisse võiksin astuda.

Peale stiilse interjööri on kohviku edu saladus väga hea menüü. Sügis-talve road on üles pildistanud fotograaf Katrin Press. Soovitan kindlasti menüüd proovima minna. Selle soovitusega võiksingi peaaegu lõpetada, kuid mul pole võimalik ühest toredast hetkest kuidagi mööda minna.

Minu pildistamise ajal sai Jaakko just kohviku kodulehe kujundusega valmis ja saatis selle kohviku perenaisele vaatamiseks. Viskasin pilgu peale ja nägin järjekordselt väga head visuaali, mis lausa säras. Ka töö tellija vaatas näidist ja oli veidi ebalev. "On küll ilus, aga see pole päris see, mida ma ise tahtsin, ma helistan Jaakkole."

See oli tore äratundmishetk, kuna olen ka ise Jaakkoga sama kogenud. Siis ärkas minus kohe väike muhelus ja ühtlasi teadmine, mis edasi saab. Avaldasin arvamust, et võid küll helistada, aga asi jääb ikka nii nagu Jaakko mõelnud on. Täpselt nii läkski. Alguses üritas tellija enda versiooni põhjendada, kuid veidi hiljem tuli tal alistuda ja veenvate põhjenduste tõttu nõustuda kujundaja versiooniga.

Järjekordne hea näide sellest, et enda ideid tuleb osata põhjendada ja kliendi vajaduste täiendamine enda ideedega on igati mõistlik. Tööde tellijad teavad küll üldjoontes, mida neil vaja on, kuid spetsialisti tööks jääb sealt punktist edasi mõelda ja endapoolsed ideed lisada.

Kohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev MihkelmaaKohvik Till ja Kummel Foto: Olev Mihkelmaa
 

Tootefotod - mööbel

Valsiniidu valmistab täispuidust mööblit. Tootmine asub neil Kehras Ülejõel. Pildistasin nende tootekataloogi jaoks moodulmööblit ja muid esemeid, mida nad teevad. Kasutatud on stuudiovälke. Ehitasime selleks fotostuudio koos pabertaustaga nende tootmises üles, kuna selline lahendus on oluliselt soodsam, kui toodete fotostuudiosse transportimine.

Merle vanaisa töötas Valsiniidus, kuid mitte selletõttu ei langenud nende valik minu tööde kasuks. Nende jaoks oli selline fakt lausa teadmata:) Nad tegid valiku, kuna ma arvestan hinnakalkuleerimisel aega, kaua mul pildistamisele läheb. Olen teinud ka hinnapakkumisi üksikpildi hinnast lähtuvalt, kuid tegelikkuses sünnib pildistamisel mitmeid häid kaadreid, mida toote tutvustamisel kasutada. Selletõttu on ajapõhine lähenemine fotograafi valikul eelis.

Mööblivalmistajate edukusel mängivad kvaliteetsed tootefotod olulist rolli. Fotod teevad toote nähtavaks ja aitavad seda müüa. Kui müüd enda mööblit e-poes, soovid tegeleda ekspordiga, siis soovitan sul investeerida headesse fotodesse, sest tootenäidiseid pole võimalik igale poole kohale toimetada.

Investeeringu tasuvust saad hinnata üksiktoodete läbimüüki analüüsides. Seejuures investeeringut tehes soovitan aluseks võtta prognoositava toote müügikäibe tervikuna arvestades tehtud investeeringu protsendi sellest mitte üksiktoote hinnast lähtuvalt.

Näitena - toode maksab 50 eurot, prognoositav müügikäive on 5000 eurot. Viimasest summast ei moodusta foto hind märkimisväärset protsenti. Samas on heal fotol väga otsene mõju läbimüügile.

Kui soovid oma mööbli müüki oluliselt tõsta, siis on fotod selle saavutamisel väga oluline komponent. Anna teada mulle enda pildistamise soovist, räägime läbi sinu vajadused ja võimalused, kindlasti leiame sobiva lahenduse. Võta ühendust 53414678 või info@olev.ee.

Tootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev MihkelmaaTootefoto - mööbel Foto: Olev Mihkelmaa
 

Fotosessioon lehmalaudas

Mõni aeg tagasi sain kirja küsimusega: "Kas te väljaspool stuudiot ka pildistate?" Vastasin, et pildistan. Selgus, et Eesti juhtiv farmitehnika ettevõte DeLaval soovib endale esindusfotosid. Võtsin huvitava pakkumise rõõmuga vastu ja ühel kenal sombusel sügispäeval leidsin enda koos stuudiovarustusega lehmalaudast.

Väljakutse oli igati põnev - 26 asjalikku töömeest koos lüpsirobotite, jahutusseadmete ja sitakraapidega kenasti pildile saada. Koostöö modellidega sujus kenasti, ainult ilusad tehnikavidinad kippusid otsa lõppema ja viimastele meestele jäi üle virtsapumba siibrite sikutamine. Kõigi lemmik oli muidugi tuliuus ja vähemäärdunud lüpsirobot, mille juurde stuudiovälgud üles seadsin. Masin oli muljetavaldav. Lehm ronis täiesti vabatahtlikult roboti sisse ja lasi törtsu jõusööda eest ennast piimast tühjaks lüpsta.

Toredaid kaadreid kogunes palju, kuid minu lemmikuks jäi meeskonnapilt, millel kogu tehnikapark koos meestega peal. Selle foto tegemiseks lasin autod kenasti platsile parkida ja seadsin mehed nende ümber. Parema võttenurga saamiseks ronisin traktori kopa sisse ja lasin ennast taevastesse kõrgustesse upitada. Kahju, et keegi pildistamisest pilti ei teinud.

Päeva lõpus korjasin virtsavees ligunevad kaablid kokku ja tõstsin stuudiovälgud õue tuulduma. Kuigi minu hirm lehmalõhnalise stuudio ees oli suur, jäid ainult kaablid veidi aromaatseks. Igatahes on nüüd veel üks põnev pildistamiskoht ära proovitud. Kui vaja, olen alati valmis uuesti minema.

DeLavali tagasiside

Kui tekkis plaan minna kogu meie kollektiiviga mõnda moodsasse lauta ja lasta end seal üles pildistada, sai Olevist kohe üks meie esimesi valikuid. Temaga kohtumise järel oli selge, et see igati avatud olemisega ja sõbralik mees, kelle positiivseid soovitusi ja näidistöid internet täis on, sobibki meile suurepäraselt.

Oleviga on väga lihtne koostööd teha. Ta suudab motiveerida ka kõige negatiivsemalt meelestatud “modelle” kaameraga flirtima, laveerib edukalt erinevate võttepaikade ja kümnete pildistatavate vahel, pidades meeles isegi nägusid ja nimesid; töötab mossitamata ebamugavates tingimustes, suudab palju asju iseseisvalt ära otsustada, suhtleb pidevalt sinu kui kliendiga, andes nõu ja pakkudes vajadusel abi ning kõige lõpuks toimetab sinuni personaalse kujundusega plaadi, täis ootusi ületavaid fotosid. Aitäh, Olev! Järgmine kord ei ole enam küsimustki, millise fotograafi poole pöörduda.

Maria
DeLaval OÜ

Fotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev MihkelmaaFotosessioon lehmalaudas Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 71 kuni 77. Kokku on postitusi 77
<< Esimesed < Eelmised 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-77 Järgmised > Viimased >>