Ametiportreed

teisipäev 25. märts 2014 Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Personali pildistamine kodulehe jaoks pole midagi ebatavalist. Igas ettevõttes tuleb niisuguseid fotosid vähemalt paari aasta tagant teha, sest inimesed vahetuvad ja pikaajalisemate töötajate pildid vajavad uuendamist.

Enne pildistamist arutame kliendiga läbi, milliseid pilte täpsemalt vaja läheb. Enamasti panen puudritoosi kotti ja lähen ettevõttesse stuudiotehnikaga kohale. Tunnis jõuan pildistada 10-20 inimest. Põhimõtteliselt saan veel kiiremini pildistada, kuid siis tulevad juba passipildi moodi fotod. Kui igal pildistataval jääb natukene aega sisse elamiseks, saan parema tulemuse ja hiljem jääb ka töötaja fotoga rahule.

Vajadusel saab pildistamisega süvitsi minna. Rohkem reklaampiltidele sarnanevaid ametiportreesid olen fotostuudios teinud. Koos meigiga arvestan sellisel juhul umbes pool tundi inimese kohta. Päris esindusportreede puhul olen ühte inimest ka tund aega pildistanud, kuid see on juba eraldi teema.

Kui klient seda soovib, vaatan pildid põhjalikult üle ja eemaldan kõik iluvead alates kortsukestest. Enamus töötajatest peab oma ametiportreed väga oluliseks ja soovib pildil võimalikult esinduslik välja näha.

Kuna ametiportree kuulub isiklike või isegi privaatsete fotode hulka, sattusin selle blogi jaoks pilte valides huvitavasse olukorda. Minu arhiivis leidub hea hulk ametiportreesid rohkem ja vähem tuntud ettevõtete töötajatest, kuid tellijate soovil jäid kõik pildid vaid nende kodulehti kaunistama.