Arhitektuurifoto

Arhitektuurifoto on üks minu lemmikteemadest. Võib-olla meeldib ta mulle just seetõttu, et arhitektuuri pildistamine vajab rahulikku lähenemist ja parasjagu aega. Sageli sõidan sadu kilomeetreid, kulutan omajagu aega objekti vaatlemisele või ootan sobivat ilma.

Kui saan tellimuse mõne hoone pildistamiseks, võtan kõigepealt lahti Google Mapsi ja teen endale selgeks, kuidas hoone maastikul paikneb. Sellest sõltub kellaaeg, millal valgus kaunilt maja fassaadile langeb. Kui aastaaeg on pildistamiseks sobiv, võin planeerimisega edasi liikuda.

Järgmise sammuna vaatan EMHI või Norra ilmaennustusi. Päikeselist ilma pole mulle vaja, parem on kergelt pilvedest läbikumav päike. Ilmaennustuste täitumise tõenäosus võib olla küsitav, kuid mingi trendi sealt ikkagi kätte saan.

Seejärel ootan sobiva ilmaga päeva ja asun teele. Vahel teeb ilm vigureid ja kastab mind märjaks või muudab taeva täiesti selgeks. Pildistamiskohal võib samas ideaalne ilm olla ja saangi pildi kergesti kätte. Siiski tuleb vahel mitu korda kohal käia ja sobivat ilmastikku püüda.

Arhitektuurifoto kõige paremat aega on heal juhul 2 nädalat kevadel ja järgmised 2 nädalat sügisel. Kevadine hetk algab pungade puhkemisega ja lõpeb siis, kui lehed on täiskasvanuks saanud. Sügisel saab kõige paremad pildid peale esimeste lehtede langemist - puuvõrad paistavad juba läbi, kuid pole raagus.

Kui soovid häid arhitektuurifotosid, on praegu paras aeg kevadperioodiks broneering teha. Muidugi saab ka suvel häid pilte, kui objekt pole suurte puude taga varjus, kuid talv võiks pildistamise aja esimestest valikutest välja jääda.

Allolevad tööd on valminud Fund Ehitus tellimusel.

Arhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev MihkelmaaArhitektuurifoto Foto: Olev Mihkelmaa