Ehitiste referentspildid

Ehitiste referentsfoto seisab klassikalisest arhitektuurifotost veidi eraldi, kuna tema peamine ülesanne on näidata ehitaja töö tulemust ja kvaliteeti. Samuti on oluline vaadelda ehitusprotsessi erinevaid faase.

Olen pildistanud mitmeid maju nende erinevates ehitusfaasides ja näinud ka lõpptulemust. Võib-olla ongi kõige põnevam näha seda, mis objektist lõpuks välja tuleb. Jõhvi kohtumaja betoonkarbis ringi kõndides ei osanud ma küll arvata, et valmis maja just selline välja nägema hakkab. Ka fassaad kujunes hoopis erinevana sellest, mida esimese välisvaate põhjal arvata võis.

Kuna ehitusettevõtetel on oluline ka enda töid ja tegemisi klientidele ülevaatlikult esitleda, pean referentsfotosid väga tähtsaks. Siiski pole nende tellimine Eestis väga levinud praktika, ilmselt on asi harjumuses, kuna rahalises mõttes on fotode tegemine ehituse eelarvest kaduvväike osa.

Heade fotode mõju ettevõtte mainele on samas märkimisväärne. Vaevalt hakkab töö tellija valikut tehes erinevate ehitusettevõtete objekte läbi sõitma. Kodulehe fotogaleriis on ta samas kindlasti valmis ringi vaatama ja see võib mõne tellimuse puhul otsustavaks saada.

Allolevad tööd on valminud Fund Ehitus tellimusel.

Ehitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev MihkelmaaEhitise referentspilt Foto: Olev Mihkelmaa