Ettevõtte peo pildistamine

Olen konverentse, pidusid, bankette ja vastuvõtte pildistanud Pärnus Strandis, Sugaris; Tallinnas Lennusadamas, Rahvusooper Estonias, KUMU-s, Kultuurikatlas, Rotermanni soolalaos, Tallinna Raekojas, ministeeriumites, konverentsihotellides ja mujalgi. Tavaliselt on need üritused väga rahvarohked ja pidulikud. Pidulikkus sõltub muidugi ürituse sisust ja inimestest, kes sinna on palutud aga ka sellest, kui hästi on sündmus ette valmistatud.

Hea ettevalmistuse peamine tunnus seisneb selles, et ürituse toimumise ajal pole korraldamist näha. Külalistele näib kõik sujuva ja voolavana. Niisugustel puhkudel on niiditõmbajateks väga kogenud organisaatorid, kelle olemasolust teavad vaid ürituse tellijad. Fotograafi töö on nende omast palju avalikum, kuigi ka minu eesmärgiks on võimalikult vähe tähelepanu pälvida.

Pildistades tuleb mul muidugi pildistatavate tähelepanu võita ja nendega natuke suhelda, kuid minu tööülesanded piirduvad siiski sündmuse põhjaliku jäädvustamisega. Sageli kasutan teleobjektiivi ja pildistan veidi kaugemalt. Nii väldin poseeritud kaadreid ja taban paremini sündmuse olemust.

Olen erinevate pidude, konverentside ja vastuvõttude kulgu hoolikalt jälginud. Peale pildistamise jääb ka korralduse poolest mõndagi silma. Kui korraldaja panustab sündmusesse piisavalt ressurssi ja kaasab oma ala asjatundjad, võib tulemusele peaaegu kindel olla. Raskemaks läheb siis, kui vahendite hulk ja kliendi soovid pole heas vahekorras.

Kui tellija soovib üritusel osalejatest grupipilti, siis tuleb korraldajal leida sobiv aeg grupipildi pildistamiseks. Selleks kulub olenevalt grupi suurusest 10-20 minutit.

Sageli panen peale üritust pildid üles oma kodulehe varjatud ossa. Statistika järgi on nende galeriide külastatavus väga suur. Peole fotograafi kutsumine on hea võimalus osalejate emotsioone veel peale ürituse lõppu üleval hoida. Eriti hästi toimib see firmaürituste puhul, kus paar järgmist nädalat peale galerii ilmumist on kontor mõnusat õhinat täis.

Kui otsid fotograafi konverentsile, vastuvõtule, banketile, firmapeole, suvepäevadele, võta julgelt ühendust 53414678 või info@olev.ee

Ettevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev MihkelmaaEttevõtte peo pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa