Müntide pildistamine

Mündikogude pildistamine on päris põnev teema. Ega ma sellele varem mõelnud polnudki, kui ühel päeval helistas mulle www.coins.ee omanik ja küsis, kas ma münte pildistan? Esimese hooga ei osanud ma talle suurt midagi öelda, aga väikse vestluse järel jõudsime kokkuleppele. Nüüd külastan teda iga mündioksjoni eel ja pildistan kõik müüki minevad mündid üles.

Müntide pildistamine on ilmselt üks täpsemaid töid, mida ma teinud olen. Selles on vaja spetsiaalset reprofoto lauda, õiget valgustit, makroobjetiivi ja väga teravat silma. Osa neist asjadest olid juba olema, kuid 70mm makroobjektiivi ostsin spetsiaalselt selleks ettevõtmiseks.

Kuna teravussügavus on sellisel puhul äärmiselt väike, sain kasutada ainult käsitsi teravustamist. Eriline teema on valgus. Peale pikka katsetamist osutus parimaks valgustiks väike säästulamp, mille värvigamma oli kõige ühtlasem ja stabiilsem.

Nüüd, kui pildistamise tehnoloogia on välja töötatud, saan vajaliku varustuse autosse pakkida ja ka mujal sama fototeenust osutada. Eestis ilmselt keegi teine sellise tööga ei tegele.

Mündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev MihkelmaaMündid Foto: Olev Mihkelmaa