• 10+ aastat kogemust
  • 500+ ettevõttega koostöö
  • 2100+ pildistatud projekti
  • 200+ tehtud fotokoolitust

KUTSU MIND PILDISTAMA VÕI KOOLITAMA

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Kuidas külma ilmaga pildistada

Kui vaatad enda fotokaamera manuaali, leiad sealt tõenäoliselt lubatud töötemperatuurid. Tavaliselt ei ulatu seal lubatud temperatuurid miinuskraadideni. Ometi pildistavad kõik ka talvel. Midagi erilist selles pole, kuid mõned asjad on olulised.

Akud tühjenevad kiiresti

Külmaga ei pea akud pooltki nii kaua vastu, kui sooja ilmaga. Enne õue minekut lae aku täis. Tee sama ka varuakudega, kui sul neid on. Võta fotokaamera alles siis kotist välja, kui pildistama hakkad, siis seisab ta kauem soe. Kui sa parasjagu ei pildista, võid aku välja võtta ja taskusse sooja panna, ka varuakud hoia soojas.

Hingeõhk kondenseerub fotokaamerale

Kui võimalik, püüa fotokaamera peale mitte hingata. Esimesena läheb uduseks pildiotsija, kuid aur võib ka objektiivile kondenseeruda. Ole selle ärapühkimisel ettevaatlik. On ka selliseid objektiive, mille sisse niiskus koguneb. Minul on selline õnnetu toru Canon 16-35 f2,8 EX II, mis peale hingates seest uduseks tõmbab.

Nupud jäävad kangeks

Tõsise pakasega muutuvad kõik kummist detailid jäigaks, nii ka fotokaamera nuppude tihendid. See võib kaamera tööd häirida. Suure külmaga hoia fotokaamerat põues ja võta pildistamise ajaks välja. Olenevalt riietusest võib omakorda kaamera põue panek kondenseerumist põhjustada. Samuti on oht külmaga tihendeid lõhkuda.

Kui fotokaamera lakkab töötamast

Ekstreemsed olud pole tehnikavidinatele meeltmööda. Ku fotoaparaat ennast välja lülitab või muul moel tõrkuma hakkab, ei tasu teda edasi kiusata. Lülita fotokaamera välja ja kindluse mõttes võta ka aku välja. Enne kaamera toas üles soojendamist pole sisselülitamine soovitav.

Õuest tuppa

Pildistamise lõpus pane kaamera kindlasti fotokotti ja alles siis astu tuppa või sooja autosse. Lisaks võid fototehnika kilekottidesse panna, nii väldid vee kondenseerumist. Tihedalt suletava fotokoti puhul pole see nii oluline. Lase kaameral rahulikult üles soojendeda, nii väldid võimalikke kahjustusi.

Kõiki nõuandeid järgides õnnestub miinuskraadidel pildistamine kenasti. Olen ka 25. kraadises pakases pildistanud. Kaamera muutus aeglaseks, teisi muutusi polnud. Pakane pole siiski ohutu ja nõuab fotograafilt fototehnika suhtes suuremat tähelepanelikkust. 

Loe veel: