Kinnisvarafotod Matsalus

Kinnisvarabüroo pöördus minu poole, et pildistada müügis olevast talust talviseid välispilte. Hetkel on Matsalus tõeliselt lumine.

Kui soovid mind pildistama kutsuda, kirjuta info@olev.ee!

Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!

Vaata veel:

Kinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev MihkelmaaKinnisvarafotod Matsalus Foto: Olev Mihkelmaa
 

Puhkemaja fotod Sepa-Jaani talust Läänemaal

Ega siin Lihula vallas majutuskohtadega laiutada pole. Õnneks paistab nüüd asi muutuvat, sest viimasel ajal olen mitmest uuest majutuskohast kuulnud, mis avatud või varsti avamisel.

Sepa-Jaani Külalistemaja Kelu külas Matsalu luha serval on igaljuhul avatud ja ootab suuremaid gruppe suvepäevi pidama või nädalavahetust veetma. Seal pildistades hoidsin mitmes mõttes silmad lahti ja panin ehituslahendusi hoolega tähele, sest meiegi perel on sarnane rehielamu kasutada.

Sepa-Jaani talu paistab olema just niisugusel viisil renoveeritud ja välja ehitatud, nagu see mulle endalegi kõige mõistlikum tundub. Rehetoast saab teha suure köögi, rehealusest kaminasaali mitmekümnele inimesele. Lakka sobivad väikesed magamistoad väga hästi. Hoovil leidub veel mitmeid hooneid, millest võiks mõnusaid majutuskohti meisterdada ja selline plaan ongi pererahval olemas.

Palju edu neile ja rohkelt külastajaid!

Puhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev MihkelmaaPuhkemaja pildistamine Foto: Olev Mihkelmaa
 

Lihula valla postkaardid

Nüüd on Lihula vallal üks korralik postkaardikomplekt valmis saanud ja kindlasti tulevad need komplektid varsti ka müüki. Natuke naljakas on enda tööd ise kiita, kuid tegelikult ei sõltugi tulemus mitte ainult minust. Selliste projektide õnnestumisel on kõige olulisem roll tellijal. Praegusel juhul sain Lihula vallalt üldised suunised, kuidas tulemus välja nägema peaks, kuid teostamise viisi võisin ise valida.

Tänu niisugusele suhtumisele sain lähtuda eelkõige kvaliteedist ja kaasata vajalikke spetsialiste. Taaskord kasutasin Jaakko Matsalu disainerioskusi, trükkimiseks pöördusin Aktaprindi poole. Inglise keelse tõlke ja tekstide toimetamise tegi Luisa tõlkebüroo.

Töö ise oli muidugi vahva ja pakkus naudingut. Matsalus ja Lihula ümbruses olen varemgi palju pildistanud, kuid nüüd sain seda kindla eesmärgiga teha. Kui on teada, milleks pilte vaja läheb, tulevad fotod palju konkreetsemad. Õnneks on mul ka järgmiseks aastaks üks sarnane projekt varuks.

Nimelt hakkan pildistama Läänemaa Turismi tellimusel ja külastan igat Läänemaa valda. Otsin üles kõige olulisema turismiobjekti või tõmbenumbri ning jäädvustan selle turismiportaali jaoks. Kindlasti saan selle käigus palju vahvaid kaadreid, mida tulevikuprojektides kasutada.

Kuigi elan nüüd alaliselt Lihulas, on minu peamised tööd jätkuvalt Tallinnas, Pärnus ja Haapsalus. Sõita tuleb muidugi rohkem, kuid kõige muuga olen väga rahul. Lasteaiakohti jätkub siin kõigile soovijaile, oma majas saab vabalt enda tahtmise järgi toimetada. Tuletõrjeautod ei kihuta kümme korda päevas akna alt mööda, mingist mürast ja saastatud linnaõhust pole vaja mõeldagi.

Kindlasti pole ma nõus nendega, kes maal elamist võimatuks peavad. Muidugi pole siin lihtne kõrgelt tasustatud töökohta leida, kuid kulud on samas väiksemad. Linnas võid kordades rohkem teenida, kuid kulude pool on samuti suurem ja säästmiseks ei pruugi midagi järele jääda. Käiakse ju ka välismaal tööl, kus palganumber on hoopis midagi muud, kuid see kulub täpselt sama moodi ära :)

Kui maal sobivat töökohta ei leidu, võib ju selle endale ise luua. Neid tegevusalasid, mida maal elades ette võtta, polegi nii vähe. Eriti veel siin Matsalu rahvuspargi külje all, kus laiub meeletu turismipotentsiaal. Praegu pole Lihula vallas ju peaaegu ühtegi turismiettevõtet ja mitte sellepärast, et turismist ei saaks siin ära elada. Peamine on ikka pealehakkamise ja julguse puudus.

Siinsed kasutamata võimalused olidki üheks lisaargumendiks, miks otsustasime perega Lihulasse tagasi kolida. Kui kogukond selle suurepärase paiga arendamise ühiselt kätte võtab ja koos edasi minema hakkab, saab Lihulast oluline turismikeskus, kust paljud elatist leiavad. Siinsete elanike jaoks on muidugi tavaline, kui tohutud linnuparved lendu tõustes päikese varjutavad, kuid külastajate jaoks on see midagi tõeliselt erilist.

Lihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko MatsaluLihula valla postkaardid Fotod ja tekstid: Olev Mihkelmaa Kujundus: Jaakko Matsalu