Minu 100+ pulma

Kunagi olin ma veendunud loodusfotograaf: "Mina küll stuudios pildistama ei hakka ja mis pulmad? Unustage ära!". Nüüd avastasin ootamatult, et sada pulma on täis. Pikema kontrollimise peale suutsin tuvastada 104 pulma. Siiski võib neid veel mõnevõrra rohkem olla, sest kümne aasta jooksul võib mõndagi juhtuda.

Millal ma pulmi pildistama hakkasin?


Kõige olulisem pulm sellesse ritta paraku ei mahu. Meie endi pulm veidi enam kui kümme aastat tagasi. Enda pulmas on keerukas pildistada, eriti peigmeest, seetõttu loobusin ja andsin kaamera sõbrale.

Kõik pildistatud pulmad tulevad peale seda. Esimene neist 4 kuud hiljem.

Head sõbrad, Helen ja Tarvo palusid mind enda pulmapäeva jäädvustama. Tore, et nad mind usaldasid, tagantjärele ei oska ma öelda, kuidas oli minu valmisoleku ja eneseusaldusega. Pildid said päris vahvad ja sellest hakkas lugu vähehaaval edasi arenema.

Järgmises pulmas seisin juhuse tahtel rohkem põõsa taga peidus ja lasin "päris" pulmafotograafil oma tööd teha.

Sealt edasi võtsin pulmafotograafi rolli jälle kindlalt enda kätte ja muudkui pildistasin, kuni tänase päevani välja.

Mis on selle aja jooksul muutunud?


Fotokott kaalub vähemalt 3 korda rohkem. Alguses sain sinna vaid ühe kaamerakere, välklambi ja paar objektiivi paigutada. Tänaseks mahub sinna oluliselt rohkem fotokola.

Kindlasti on minu käekiri muutunud. Ühest küljest muudavad käekirja kogemused, teisalt areneb kujutlusvõime ja fotograafi nägemus. Pildi headus sõltub peamiselt sellest, kuidas suudan pildi sisse enda mõtte panna.

Aja jooksul omandatud oskusest tulebki huvitav erinevus. Kui teeksin mõne kaadri ja annaksin enda kaamera kohe kellegi teise kätte, paneksin ta enda asemele seisma ja näitaksin täpse pildistamissuuna, tuleks sealt hoopis teistsugune foto. Mis sellest, kui noorpaar on samas kohas ja keskkond pole vahepeal muutunud.

Põnevus alles, ärevus kadunud


Esimestel kordadel tundus pulma pildistamine millegi eriliselt suure ja tähtsana, koos tohutu vastutuse koorma ja hirmuga midagi valesti teha. Täna võtan pulmapäeva heas mõttes rutiinina. Enne väljasõitu kontrollin, kas akud on laetud, mälukaardid tühjad ja tehnika korras. Sõlmin lipsu ette ja lähen. Mida see pulmapäev täpselt endaga kaasa toob, selgub töö käigus. Siiski oskan iga uue olukorra puhul ette aimata, mil viisil see areneda võiks ja kuidas enda liikumisi ning võttenurki seadma peaks.

Oskan ennustada aega. Kes võiks teada, mitu minutit kulub abielu registreerimisele Tallinnas, Pärnus või Sangaste kirikus? Mina tean. Vähe sellest, ma tean isegi seda, mida üks või teine paaripanija räägib, peaaegu sõna täpsusega.

Kui koos noorpaariga pulmapäeva kava üle vaatame, võin väga täpselt öelda, kas see on reaalselt teostatav. Võin ka seda ennustada, mitu minutit pulmalised peolauda hiljaks jäävad. Ehk peaks cateringile vastavat teenust pakkuma?

Tean, kuhu ja millal pildistama minna. Ilupildisessioonideks tuleb kohti hoolega valida. Parem, kui valik saab olema originaalne ja huvitav. Siiski leidub selliseid paiku, mis paljudele meeldivad. Nende külastamiseks oskan alati parima kellaaja pakkuda. Pulmapäeval on paraku parim kellaaeg tavaliselt siis, kui teiste tegemiste vahel aega leidub.

Võin asendada pulmaisa. Nali naljaks, aga sedagi tuleb ette, kui meister ise on korraks eemaldunud, aga midagi tähtsat vajab edasi ütlemist või korraldamist. Hääle tugevust on mulle looduse poolt antud, päris suu peale pole ma samuti kukkunud. Vahel teeme pulmaisaga mõne viguri juures koostöödki. Enamasti tuleb siiski mokk maas hoida, ei saa ju teisel mehel leiba käest ära võtta. Muuseas, olen kuulnud fotograafist, kes pakubki kaks ühes teenust, pidavat Pärnu mees olema...

Tean, kus või kellelt hästi süüa saab. Cateringid pakuvad üsna erinevat valikut. Mõni paremat, teine veel paremat. Peomajade köögid loovad samuti vaheldust. Mis siin salata, mulle meeldib häid asju maitsta. Loomulikult hoian ka pisikeste söömapauside ajal parema käega kaamerat, siis on kohe võtta, kui tarvis läheb. Seepärast olen õppinud nuga vasakus käes hoidma.

Oskan ennustada, mida peidab endas pulmaisa kohver. Tean ka seda, millal ühe või teise pulmavana kohvrist mõni ese välja ilmub. Mõni näiteks hoiab seal leiba. Ja ütleb ühel kindlal hetkel: "Kuule, teeme nüüd leiva?" Mis mul saab selle vastu olla: "Teeme siis leiva!"

Aga mis ei ole muutunud?


Armastus ei ole muutunud.


Kui sa soovid mind oma pulma pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!

Vaata veel:

Pulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev MihkelmaaPulmafoto Foto: Olev Mihkelmaa
 

Talvepulm Haapsalus

reede 06. aprill 2018

Veebruaris pildistasin selle aasta esimese pulma, mis toimus Haapsalus. Pärast abielu sõlmimist läksime noorpaariga ilupildisessioonile ja tundsime talvest rõõmu tõukekelguga sõites ning uisutades.

Kui sa soovid mind oma pulma pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!

Vaata veel:

Talvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaTalvepulm Haapsalus Foto: Olev Mihkelmaa
 

Pulmapäeva planeerimine koos fotograafiga

Mida teha, et pulmapäev sujuks ja kõik läheks plaanipäraselt ning mõnusalt? Alustuseks tuleb pruutpaaril ise läbi mõelda, milline võiks see päev olla. Järgmine oluline roll kuulub pulmaisale, kes aitab noorpaari mõtted ajalisse raami panna. Kogenud pulmaisa võib une pealt öelda, kui palju aega kulub laulatustele erinevates kirikutes ja sedagi mitme minutiga erinevad perekonnaseisuametnikud või juristid noorpaari abiellu aitavad. Järgmine osapool, keda oma plaanidesse pühendada, on pulmafotograaf.

Pildistamissoovid mõjutavad pulmapäeva kava üsna palju. Esiteks tuleb otsustada, millal toimub ilupildisessioon ja kui palju sellele on võimalik aega planeerida. Tavaliselt planeerime pulmasessiooniks 2 tundi, mis paiknevad päevakavas enne registreerimist.

Pildistamise seisukohast peaks ilupildisessiooni aeg jääma pigem õhtupoolikusse, kui valgus on pehmem. See tähendab, et noorpaar jätab pulmakülalised mõneks ajaks pulmaisa hoolde. Lahendus võib tunduda harjumatu, kuid hea pulmavana oskab vahepealse aja alati sisukalt ära täita ja külalistel pole vaja igavleda.

Lisaks põhisessioonile on tore planeerida veel üks lühem sessioon päikeseloojangu ajaks. Külalised jäävad taaskord peojuhi hoolde. Õhtuvalguses pildid annavad hea täienduse pulmaalbumile, sest fotograafil on sel kellaajal hoopis rohkem võimalusi valgusega mängimiseks.

Fotograafi tööpäev võiks lõppeda varsti peale viimast ühistegevust, pruudipärja mahamängu või tordi söömist. Peale seda on hea veel natuke peomelu jäädvustada ning siis lasta peol loomulikus rütmis edasi kulgeda.

Pingelise pulmapäeva muudab palju mõnusamaks eelsessioon või järelsessioon. Eelsessiooniks sobib väga hästi proovimeigi päev. Järelsessioon annab suuremad võimalused loominguliseks lähenemiseks pildistamisviisi valikul, sest pulmariideid pole vaja nii püüdlikult hoida. Kella pole samuti vaja vaadata, sest puudub oht hiljaks jääda.


Kui sa soovid mind oma pulma pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!

Vaata veel:

 

Mitu pulmafotot noorpaar fotograafilt saab?

Pulmapiltide arv huvitab alati kõiki noorpaare. Pulmafotograafid töötavad erinevalt - mõned ütlevad noorpaarile hinnangulise piltide arvu, teised lubavad kindlat pildikogust. Esimene variant on noorpaarile kasulikum, sest nad saavad kõik pildid, mida fotograaf piisavalt kvaliteetseks peab. Kindla piltide arvu korral pildistab fotograaf tegelikult rohkem kaadreid, kuid teeb nende hulgast kriitilisema valiku ja osa noorpaari jaoks olulisi fotosid võib jääda kõrvale.

Sandra ja Tanel said enda pulmast 670 fotot, mis olid valitud 2500. pildi hulgast. Kas seda on liiga palju? 670. fotost oli unikaalseid 634, neile lisandus 35 töödeldud pilti. Pildistamist alustasin 9:30 ja lõpetasin 1:00, kokku 15,5 tundi. See teeb 41 pilti tunnis.

Pildistamine jagunes erinevateks osadeks:

 • ettevalmistused 50 fotot
 • pulmasessioon kahes erinevas kohas 64 fotot
 • ettevalmistused peopaigas Koplimadisel 32 fotot
 • tseremoonia 52 fotot
 • õnnitlused 47 fotot
 • šampuselaud ja kingituse üleandmine 63 fotot
 • grupipildid 54 fotot
 • noorpaari saabumine peosaali 15 fotot
 • peomelu 49 fotot
 • ametite jagamine 42 fotot
 • avatants 13 fotot
 • mängud ja tantsud 85 fotot
 • tordi lõikamine ja kimbu heitmine 34 fotot
 • meeste tants 24 fotot
 • peomelu 11 fotot

Võib-olla polegi pilte liiga palju?

Sellest aastast otsustasin igast pikast pulmapäevast videogalerii kokku panna. Sandra ja Taneli videosse valisin umbes 200 fotot. Selline piltide hulk annab päevasündmustest väga hea ülevaate. Vaevalt, et keegi palju suuremat piltide hulka korraga näha tahakski.

Ülejäänud 435 pilti on peamiselt noorpaarile pulma kroonikaks ja neilt saab vaadata ka vähemtähtsaid üksikasju. Samas võib ülejäänud piltide seas olla kaadreid, mille väärtust  pulmalised või noorpaar oskavad minust paremini hinnata.

Nii olengi arvamusel, et pruut ja peigmees peavad endale saama kõik kvaliteetsed pildid. Küllap nad oskavad  nende hulgast ise parimad välja valida ja leida just selle, mis on neile oluline. Seinale jõuab tavaliselt ikka vaid paar pilti, mis kõige erilisemad ja tähenduslikumad.

Kui sa soovid mind oma pulma pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!

Vaata veel:

Vaata ka videot:

 

Pulmafotod Tartus

neljapäev 12. oktoober 2017

Birgiti ja Hannesega kohtusime pulmapäeva hommikul ilusalongis. Kui pruutpaar pildistamiseks valmis sai, tegime mõned fotod ja kiirustasime perekonnaseisuametisse. Peale registreerimist suundusime samasse paika tagasi, sest ilm kiskus vihmale. Salong oli ühtlasi avar fotostuudio, mille keskkond sobis pildistamiseks väga hästi. Järgnes sõit Tartust Sangastesse ja laulatus Sangaste kirikus.

Laulatus oli minu jaoks seninägematu ja ilmselt ka ainukordne kogemus. Õpetaja Ivo Pill viis laulatust läbi vanema traditsiooni järgi, pannes noorpaarile sõrmused ise sõrme. See protseduur rõhutab abielu jumalikkust. Kui sõrmused on jumala esindaja poolt sõrme pandud, ei tohiks abielupaar jumala tahte vastu astuda ja abielu lõhkuda. Praegu levinud kombe kohaselt panevad abiellujad ise üksteisele sõrmused sõrme. Seekordne sündmus tundus, kui sõnum kaugest minevikust.

Grupipildi seadsime paika kirikuesisel künkal ja asusime tagasiteele. Vahepeal selginenud ilm muutis sõidu väga meeleolukaks. Kohtasime oma teel veel kahte pulmarongi ja tegime peatuse sõjatamme juures, kus pildistasime ka väiksemate seltskondadega grupipildid.

Tartus ootas meid Korp! Rotaalia avar saal. Traditsiooniliste pulmategevuste vahel tegin veel ühe grupipildi saalis, sest vahva keskkond vajas ka sel viisil jäädvustamist. Tihedas peokavas leidsime veel väikese hetke pildistamiseks. Selleks kutsusin noorpaari maja ette tänavalaterna valgusvihku. Usun, et selle põgusa hetke jooksul püüdsin kinni kõige vahvama perepildi koos noorpaari lastega.

Suur tänu pulmaisa Vahur Jürisele, kes kogu peo ilusti õigel kurisl hoidis. Julgen teda igal hetkel kõigile noorpaaridele soovitada.

Kui sa soovid mind oma pulmapäeva pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Vaata ka videot:

Pulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tartus Foto: Olev Mihkelmaa
 

Pulmafotod Harjumaal

neljapäev 05. oktoober 2017

Septembris pildistasin pulma Harjumaal. Pruutpaariga kohtusin Keila ilusalongis, pulmapidu toimus Koplimadisel.

Kui sa soovid mind oma pulmapäeva pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Pulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Harjumaal Foto: Olev Mihkelmaa
 

Pulmafotod Kadriorus

neljapäev 29. juuni 2017

Mai lõpus pildistasin pulmapilte Kadriorus.

Kui sa soovid mind oma pulmapäeva pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Pulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Kadriorus Foto: Olev Mihkelmaa
 

Pulmafotod Tallinnas

neljapäev 22. juuni 2017

Mai keskel pildistasin pulmapäeva ilupildisessiooni Kadrioru pargis.

Kui sa soovid mind oma pulmapäeva pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Pulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinnas Foto: Olev Mihkelmaa
 

Pulmafotod Tallinna vanalinnas

Kui soovid pildistamiskoha valikul kindla peale välja minna, on üks võimalustest Tallinna vanalinn. Juuksurisalonge leidub igal tänaval mitu, sama kehtib ka väärikate peosaalid kohta. Laulatuseks sobivaid kirikuidki seisab seal ruutkilomeetri kohta kõige suuremal hulgal. Rääkimata restoranidest, lillepoodidest, hotellidest ja kõigest muust vajalikust. Nii võib kogu pulmaga seotud tegevuse väga väikese liikumisvaevaga ära korraldada.

Eiti mugav on see siis, kui noorpaar ise tuleb pulmapeole näiteks Stavangerist ja soovib peale registreerimist Õpetajate Majas väikese vastuvõtu korraldada. Suur ja uhke pulmapidu toimub aga hoopis Serbias. Sinna ma paraku ei jõua, kuigi reisin hea meelega ükskõik kuhu ja olen valmis noorpaariga koos ükskõik, kui kõrge mäe otsa ja kui tahes sügavasse sohu ronima, kui nad seda soovima peaksid.

Pulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev MihkelmaaPulmafotod Tallinna vanalinnas Foto: Olev Mihkelmaa
 

Sügisene pulmasessioon Haapsalus

Mis teha, kui ilm on tuuline ning vilu aga suvehõngulisi pilte oleks sellegipoolest vaja? Ega siis jää muud üle, kui tuleb lihtsalt teha nägu, et ilm on soe ja mõnus. Kahekümneviiendal novembril paistis seis just selline olevat. Termomeeter näitas mõnda soojakraadi ning soojendava päikese asemel puhus tuul.

Otsustasime noorpaariga sellest mitte välja teha ja ikkagi lühikese kleidi ning pintsaku väel pildistada. Mul endal oli muidugi oludele vastav riietus. Pikad püksid, kampsun seljas, talvejope veel peal, villane müts ning villased käpikud. No natuke ikka oli külm, aga elasin selle üle. Iga tühja asja pärast ei tasu ju ometi viriseda. Peale abiellumist on küllalt aega soojas toas olla.

Sügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev MihkelmaaSügisene pulmasessioon Haapsalus Foto: Olev Mihkelmaa
 
Kuvan postitused 1 kuni 10. Kokku on postitusi 57
<< Esimesed < Eelmised 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-57 Järgmised > Viimased >>