Pulmapäeva planeerimine koos fotograafiga

Mida teha, et pulmapäev sujuks ja kõik läheks plaanipäraselt ning mõnusalt? Alustuseks tuleb pruutpaaril ise läbi mõelda, milline võiks see päev olla. Järgmine oluline roll kuulub pulmaisale, kes aitab noorpaari mõtted ajalisse raami panna. Kogenud pulmaisa võib une pealt öelda, kui palju aega kulub laulatustele erinevates kirikutes ja sedagi mitme minutiga erinevad perekonnaseisuametnikud või juristid noorpaari abiellu aitavad. Järgmine osapool, keda oma plaanidesse pühendada, on pulmafotograaf.

Pildistamissoovid mõjutavad pulmapäeva kava üsna palju. Esiteks tuleb otsustada, millal toimub ilupildisessioon ja kui palju sellele on võimalik aega planeerida. Tavaliselt planeerime pulmasessiooniks 2 tundi, mis paiknevad päevakavas enne registreerimist.

Pildistamise seisukohast peaks ilupildisessiooni aeg jääma pigem õhtupoolikusse, kui valgus on pehmem. See tähendab, et noorpaar jätab pulmakülalised mõneks ajaks pulmaisa hoolde. Lahendus võib tunduda harjumatu, kuid hea pulmavana oskab vahepealse aja alati sisukalt ära täita ja külalistel pole vaja igavleda.

Lisaks põhisessioonile on tore planeerida veel üks lühem sessioon päikeseloojangu ajaks. Külalised jäävad taaskord peojuhi hoolde. Õhtuvalguses pildid annavad hea täienduse pulmaalbumile, sest fotograafil on sel kellaajal hoopis rohkem võimalusi valgusega mängimiseks.

Fotograafi tööpäev võiks lõppeda varsti peale viimast ühistegevust, pruudipärja mahamängu või tordi söömist. Peale seda on hea veel natuke peomelu jäädvustada ning siis lasta peol loomulikus rütmis edasi kulgeda.

Pingelise pulmapäeva muudab palju mõnusamaks eelsessioon või järelsessioon. Eelsessiooniks sobib väga hästi proovimeigi päev. Järelsessioon annab suuremad võimalused loominguliseks lähenemiseks pildistamisviisi valikul, sest pulmariideid pole vaja nii püüdlikult hoida. Kella pole samuti vaja vaadata, sest puudub oht hiljaks jääda.


Kui sa soovid mind oma pulma pildistama, kirjuta info@olev.ee!

Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!

Vaata veel: