• 10+ aastat kogemust
  • 500+ ettevõttega koostöö
  • 2100+ pildistatud projekti
  • 200+ tehtud fotokoolitust

KUTSU MIND PILDISTAMA VÕI KOOLITAMA

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Fotod on kõikjal

reede 24. september 2021
Teema: Fototurg
Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Mitut pilti sa päeva jooksul näed? Ühte, kümmet, sadat või tuhandet?

Tõenäoliselt jääb see number saja ja tuhande vahele, kui oled vähemalt kord sotsiaalmeedia lahti teinud või mõnd uudisteportaali sirvinud. Päeva jooksul nähtavate fotode kogus on meeletu.

Aga mitut pilti sa neist sadadest järgmisel päeval mäletad? Võibolla paari fotot, võibolla ühte. Kõige tõenäolisemalt mitte ühtegi. Kõikvõimalikud fotod libisevad sinu silmade eest läbi nagu film või maastik auto akna taga.

Milleks siis fotod, kui keegi enamust neist hiljem ei mäleta ja justkui tähelegi ei pane? Fotod on osa meie keskkonnast, mis loob fooni otsuste langetamiseks. Kujundab meie meeleolu ja valikuid. Köidab tähelepanu, loob või võimendab emotsioone.

Kui foto meid köidab, jääme teda pikemalt vaatama ja võibolla süveneme sellega seotud teemasse põhjalikumalt. Tavalised pildid skrollime lihtsalt edasi, kuni mõni hea foto meie tähelepanu äratab. Midagi osta soovides oleme samuti fotodest mõjutatud. Kui eksisteerib valikuvõimalus, kaldume ikka paremate fotodega teenuse või toote suunas.

Fotod on kui loodusnähtus meie ökosüsteemist, mille olemasolule me igal hetkel ei mõtle, kuigi nad meid pidevalt suunavad ja mõjutavad.

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee