BRONEERI

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Kas fotograafi on lihtne leida?

kolmapäev 01. detsember 2021
Teema: Fototurg
Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Vahel vajan ka ise fototeenust perepildistamiseks või enda kliendi jaoks. Olen kogenud, et sobiva fotograafi leidmine pole lihtne.

Esmalt tundub, et Eestis leidub väga palju fotograafe, kelle poole pöörduda. Kui aga minna oma vajadustega spetsiifilisemaks, jääb iga teema juures valikusse paar-kolm nime. Kui on vaja droonifotot, pöördun kõigepealt kahe fotograafi poole. Kui soovin perepilte teha, saan valida kolme inimese hulgast.

Õnneks tean ma enam-vähem, kes millega tegeleb ja otsimisele kulub vähem aega. Paraku pole enamikel inimestel ülevaadet fototurul toimuvast ja nad alustavad otsimist nullist.

Internetiotsing annab palju tulemusi, kuid nende seast vajaliku käekirjaga inimese leidmiseks tuleb palju kodulehti külastada ja portfoolioid üle vaadata. Päringuks sobivate fotograafide leidmine võib võtta tunde.

Viivitus saab tekkida ka meilile vastuse ootamisel. Kui võimalik, püüan fotograafile helistada. Heal spetsialistil on tihe graafik, meilid kipuvad kuhjuma. Vestluse käigus võib omakorda selguda, et fotograafil lihtsalt pole aega tööd ette võtta.

Vahel olen enda otsingutes tõsiselt hätta jäänud. Fotograafe on palju, kuid nende seas pole sobivat vaba fotograafi. Jäta või töö tegemata.

Millised on sinu kogemused fotograafi leidmisega?

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee