BRONEERI

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Kas sul on korralik LinkedIni profiilipilt?

teisipäev 21. detsember 2021
Teema: Fototurg
Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Esmamuljel on koostöö arendamisel oluline tähtsus. Uue inimesega kohtudes vaatame talle silma ja kujundame oma arvamuse. Paratamatult hindame samal ajal inimese riietust, soengut, kehakeelt ja veel mitmeid pisiasju.

Päriselus kohtudes on meiega kaasas suhtlemisoskus, isiklik sarm, oskus kuulata ja suhtluspartneri mõtteid tagasi peegeldada. Virtuaalmaailmas esindab seda kõike profiilipilt.

Positiive esmamulje loomisel ongi portreefotol kõige tähtsam roll. Sinu postituste, kommentaaride ja CV põhjaliku uurimiseni jõuab vaataja alles hiljem. Täpsemalt siis, kui profiilifoto talle meeldib või jätab vähemalt neutraalse mulje.

Hea foto on vastavuses sellega, millist muljet soovid endast tulevastele partneritele jätta. Juhuslik pilt mõnelt olengult selleks ilmselt eriti ei sobi. Töötõendifoto samuti mitte. Ettevõtte kodulehel kontakti juures olev foto võib paremini sobida. Tegelikult tuleks parima foto saamiseks selleks eraldi aega võtta.

Mõtle läbi, milline taust ja keskkond sind ja sinu püüdlusi LinkedInis kõige paremini toetab. Kas foto võiks olla pigem vabama stiiliga või rangelt esinduslik? Vaata fotograafide seas ringi ja leia nende hulgast inimene, kelle käekiri sulle kõige rohkem sobib. Koostöös sünnib kindlasti soovitud tulemus.
 
Üks vahvamaid pildistamisi minu jaoks on olnud, kui pildistasin Pål Jönssoni, ta kasutab ühte pilti sessioonist ka LinkedIni profiilipildina.

Ise kasutan hetkel Krista Kõivu fotot.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee