BRONEERI

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Miks ma ei paku turu odavaimat fototeenuse hinda?

teisipäev 23. november 2021
Teema: Fototurg
Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Fotograafia kui eriala on paljudele ahvatlev. Eestis leidub tuhandeid sotsiaalmeediakontosid stiilis "Eesnimi Perenimi Photography". Igaüks neist on mingil viisil fototeenust pakkunud või pakuvad praegugi. Pildistamine näib lihtsa teenistusena ja polegi nagu päris töö.

Aktiivseid fotograafe on neist tuhandetest väike osa. Paljud pildistavad põhitöö kõrvalt tööampsudena mõnikord kuus tunnikese. Puhtalt fotograafiast elatuvaid inimesi pole Eestis kuigi palju. Fotograafiasektorisse on lihtne siseneda, kuid keerukas püsima jääda.

Üldist turuhinda mõjutavad väga palju just sellised teenusepakkujad, kes pole põhikohaga fotograafid ja saavad endale soodsamat hinnataset lubada. Neil pole püsikulusid ega tööjõumakse, on vaid kaamera soetamise kulu.

Ainult fotograafiaga tegeledes pean arvestama erinevate kuluridadega ja lähtuma omahinnast. Seepärast jään vaid hindu võrdleva kliendi valikust enamasti välja ning töötan nendega, kellele minu käekiri ning tööstiil meeldivad.

Fotograafina ma ei müü pelgalt hinda, fototeenuse olulisteks osadeks on lisaks tehnilistele oskustele ka suhtlemisoskus, arusaamine kliendi vajadusest, kogemus, oskus lahendada erinevaid situatsioone, tööde tähtaegne esitamine, tööstiil, käekiri jm.

Need, kes püüavad madala hinnatasemega omahinna piires vabakutseliseks fotograafiks saada kas põlevad läbi ja loobuvad või viivad hinnataseme kuluridadega vastavusse.

No ja nagu iga ettevõtja, taotlen ka mina investeeringuvõimekust, et olla uute tehnoloogiaarengutega kaasas ning kasumirida.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee