BRONEERI

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Miks suured ja lennukad pildistamise ideed ei täitu?

teisipäev 09. november 2021
Teema: Fototurg
Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

"Me soovime hästi palju erinevaid pilte ja me tahaks neid hästi ruttu saada. Vaja oleks pilte toodetest, inimestest, tootmisest, tööprotsessidest ja valminud projektidest nii maa pealt kui drooniga."

Võiks arvata, et fotograafi süda rõõmustab nii mahuka päringu peale. Tegelikult teeb see kiri mind mõtlikuks.

Siiani pole ühestki taolisest projektist asja saanud, suhtlus kipub peale hinnapakkumist soikuma. Suur projekt vajab suurt eelarvet, mis takerdub juhtkonna või omaniku otsuste taha. Pilte on tõesti vaja, kuid kulu tundub neile ebamõistlikult suur. Vahel otsustatakse, et pildistame ise, meil on kaamera ja droon olemas. Seni pole ma neid pilte näinud.

Suured projektid vajavad ikkagi fotograafi ja mahule vastavat eelarvet. Samuti on vaja ettevõttepoolset projektijuhti, kes omalt poolt kõik korraldab ja koos fotograafiga läbi mõtleb. Eelkõige on aga vaja omaniku enda tahet ja kõikide osaliste kaasatust, ühist mõistmist, miks neid pilte vaja on. Selleni jõudmine võib olla veel suurem töö kui pildistamine ise.

Vähetähtis pole nende inimeste koostöövalmidus, kes piltidele jäävad. Eriti tootmises võib see olla oluliseks võtmekohaks. Aga ka töötajate ametiportreede puhul on oluline inimeste valmidus olla kaamera ees.

Suure raginaga pealehakkamise asemel töötab paremini pikem plaan. Ühe etapi või teemaga tegelemine pole nii kulukas ja seda saab otsustajatele lihtsamini põhjendada. Peale esimest pildistamist tuleb kindlat järjepidevust hoida, et ka ülejäänud asjad tehtud saaksid.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee