BRONEERI

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Tootefotod valgel taustal

neljapäev 26. august 2021 Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Kui klient soovib tootefotot, mõtlebki ta enamikul juhtudel just fotot tootest valgel taustal. See on kõige lihtsam, kõige levinum ja kõige soodsam tootefotode liik. Fotograafil on seda lihtne pildistada ja kliendil kerge tellida.

Ometi pole seegi lihtne asi tegelikult niiväga lihtne. Valgel taustal tootefotod jagunevad alaliikidesse:

1. Toode on valgel taustal loomulike varjudega. Foto sobib toote lihtsaks esitlemiseks või infoks kliendile. Päris esindusfotoks ei pruugi sellised pidid sobida, sest taust võib eri toodetel jääda heledam või tumedam.

2. Toode valgel taustal ilma varjudeta. Kasutatakse Amazonis ja teistes e-poodides ning kodulehtedel. Kena ja informatiivne foto, kus toode on väga hästi jälgitav. Tänu tausta eemaldamisele on piltide heledus ühtlane ja loob parema üldmulje.

3. Toode valgel taustal töödeldud varjudega. Kui on valgus, peaks toote taha jääma ka vari. Paraku on tooted sageli erinevat tooni ja vajavad pildistamiseks erinevat valgust. Ilusa ja läbivalt ühtlase varju annab vaid järeltöötlus. Tootekataloogi, esindusliku trükisesse või kodulehe päisesse sobivad paremini just sellised fotod, mis näevad välja loomulikud ja on läbivalt sama heledusega.

Milline lahendus valida, sõltub konkreetsest olukorrast ja kliendi vajadustest.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee


Vaata veel: