Kui Superministeeriumi ehitus valmis sai, läksin pildistama ka lõpptulemust. Eriti vahva oli vaadata, millega see betoonist ja terasest karkass nüüd sisaldas. Rõõmuga võisin tõdeda, et suuremas osas koosnesid ruumid seintest, lagedest, põrandast ja Standardi mööblist. Nii võisin kohe mõlema pikaajalise kliendi vajadusi silmas pidada.
Vaata veel:
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
"Rattahoidjaid tuleb pildistada kohe!" Just sellise juhatuse sain Dambiselt, kes Kristiine keskuse ette uued rattahoidjad paigaldas. Suunis oli mulle igati mõistetav - välimööbel võib oma värskuse juba paari päevaga kaotada. Eriti nii käidavas kohas, kui Kristiine keskuse esine bussipeatuse ala. Mõnel võib tekkida huvitav plaan toodet ümber disainida või lihtsalt mäkerdada.
Linnaruumis pildistades peab paraku arvestama võimalike viivitustega. Seegi projekt seisis paar nädalat ootelehel, kuni ehitajad fassaadivalgustuse paigaldamise lõpetasid. Kuidas sa ikka pildistad, kui tõstukid ja piirdeaiad toote taustale jäävad?
Hoidsin objektil pidevalt silma peal ja käisin mitu korda luurel. Lõpuks sain objekti pildistatud esimesel võimalikul hetkel. Rakverest korterit pildistamast tulles sadas veel vihma, enne Tallinnat ilm selgines. Õhtupäike keeras end enne loojumist just õigesse suunda ja kumas õrnalt läbi pilvede. Objektil töötas veel üksik tõstuk, kuid sain teda vältida. Õnneks polnud selle ajaga toote välimus kannatada saanud.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Viimase Tartu sõidu ajal tegin väikese põike Mulgi Pruulikotta. Pererahvast tunnen juba ammu, olin nende pulmas fotograafiks. Juunis pildistasin sama pere Haapsalus nende pulma-aastapäeval ja sain küllakutse, mis tuli ellu viia.
Ega õlle tegemiseks palju vaja polegi, ühte suuremat pada ja käimanõud, üks peotäis linnaseid ja teine humalaid vette, paari päeva pärast teeb juba ladva soojaks küll. Pruulikojas läks lugu muidugi peenemat moodi. Kenad läikivad raudnõud seisid mitme seina ääres ja õlletegu muudkui käis. Hea jutu eest sain kaasa neli mõõtu märjukest. Sildid olid peal kangesti ilusad ja kena värvi vedelik sees.
Mõtlesin neid koduseks tarvitamiseks hoida, kuigi oleksin tahtnud kohe lähemalt vaadata, mis on pudelites peidus. Pärnus pidin kahe pildistamise vahepeal mõne tunni tegevust leidma.
Otsustasin õlled randa jalutama viia, vähemalt kaks neist väitsid ennast piigad olevat. Üks siis rannast ja teine metsast. Mesilase kohta ma kindlalt ei tea, millist sugu ta esindas. Libahunt võis samuti neidude sekka kuuluda. Mis muud, pistsin pudelid kotti ja läksin randa.
Püüdsin igaühele sobivat tegevust leida. Rannapiiga peesitas sedapuhku loojuva päikese käes. Metsapiiga otsis varju pajupõõsast. Mesilind lendas päikseloojangus mesipuu poole ja libahunt pidi miskite võrsete vahel hakkama saama.
Samal õhtul ma maitsmiseni ei jõudnudki. Järgmisel päeval motiveerisin end tööle õhtuse õllesõõmu lubadusega. Rannapiiga lipsas kõrist alla üsna kergesti ja suurte emotsioonideta. Vaarikamaitseline Metsapiiga pakkus mulle rohkem huvi. Mesilind maitses väga hästi, selle järele võiks isegi mulkide manu lennata. Libahunt paistis olevat karuse pealispinna ja naiseliku südamega. Temaga võiks veelgi tutvust teha. Seni mekitud Mulgi pruulikoja õlled peaksid väga hästi sobima mahedama märjukese armastajatele.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Amazonis on piltidele mitmeid põhinõudeid ja stiilireegleid, mida kõik edukad müüjad järgivad.
Tehnilised nõuded on järgmised.
Tehnilistele nõuetele lisaks tuleb põhipildil (main photo) järgida stiilinõudeid. Need nõuded ei kehti teistele piltidele toote alamlehel.
Nõuded teistele piltidele toote alamlehel.
Amazoni fotodel on kõrge kvaliteet enesestmõistetav. Et selles keskkonnas edukalt müüa, tuleb pildimaterjali tõsiselt suhtuda.
Paljude teiste veebikaubamajadega, muuhulgas näiteks Etsyga võrreldes, on Amazoni tootefotod puhtama joonega, kuid vähem loomingulised. Ühtlaselt kõrge kvaliteet seab müüjale suuremad nõuded. Koduste vahenditega piltide loomine pole otstarbekas. Parem on kasutada fotograafi abi või soetada endale stuudiovarustus ja fototöötlus ise ära õppida.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Kas sa oled näinud Wendre kaubamärgiga patja või tekki? Muidugi oled! Aga voodit või diivanit? Muidugi mitte ja mina ka pole. Ometi olen juba mõnda aega neid pildistanud.
Täpsemalt pärinevad tooted ühelt Wendre tütrelt, ühtegi logo pole ma nende peal näinud. Seekord sain loa fotod bogisse üles riputada ja teistelegi näidata, millise tulemuseni meeskond kahepäevase töö järel jõudis. Kus pildid tehtud on, seda ma teile küll ei ütle, aga see paik asub Pärnus ja teisel korrusel, ruumi ühest otsast teise kõmpimine võtab vähemalt minuti jagu aega.
Minu kanda oli seekord kõige lihtsam osa ehk pildistamine. Stilist ja laopoisid pidid see-eest rohkem pingutama. Toodete lahtipakkimine ja pildile seadmine koos kokkupakkimisega jaotus neljale päevale. Kogu eeltöö võttis muidugi oluliselt rohkem aega.
Iga lavastuslik foto koosneb 12 erineva heledusega kaadrist, väga heledast kuni peaaegu mustani. 12 algfaili liidan hiljem arvutis üheks fotoks. Sellise tehnikaga võin pildistada loomulikus valguses ilma kvaliteeti kaotamata ja saan mõnusalt pehme tulemuse.
HDR-tehnoloogia kasutamist alustasin 3 pildi kombinatsioonist, kus üks foto on tavalise heledusega, teine heledam, kolmas tumedam. Ajapikku olen jõudnud 12 erineva kaadrini. Vahel kasutan ka 15 algfaili, mis katavad kogu silmaga nähtava valguse vahemiku. Selline piltide hulk aitab üle saada inimese silma ja digikaamera erinevustest, sest kaamera nägemise ulatus jääb inimsilmast oluliselt väiksemaks.
Kõiki Tallinna hotelle pole ma veel pildistanud, üsna mitut neist aga siiski. Hiltoni hotell on üks neist, mida ma Standardi palvel külastasin, et nende hotellimööblit jäädvustada. Seni nähtutest jäi ta väga eredalt silma just oma presidendisviidiga.
Võib arvata, et mõnes väikeses ning luksuslikus hotellis on võimalik sarnasel tasemel sisekujundust ja materjalivalikut leida. Siiski julgen uskuda, et nii avarat ning võimsat tubade kompleksi konkurentide juures pole.
Ilmselt on asi selles, et iga uus tulija tahab teiste seast silma paista ja konkurente ületada. Seda on võrdlemisi lihtne teha, sest teiste tase on juba teada. Kui ehitada, siis tuleb seda teha viimase moe järgi ja laia joonega. Ainult nii on võimalik kõrgemale tõusta ning Hiltoni nimega seotud ootustele vastata.
Tellija: Standard AS
Standard on mulle juba vana tuttav. Olen nende hotelli- ja kontorimööblit päris palju pildistada jõudnud. Siiski näen ma neid tooteid enamasti ühe- või kahekaupa. Sel korral külastasin uut ABB kontorit ja seal leidus laudu-toole korruste kaupa. Nii esinduslikku kogust tooteid ei näe ma just tihti, vaatepilt oli tõesti muljetavaldav.
On loomulik, et lisaks kataloogifotodele igast tootest, tuleb emotsiooni ja mastaapsuse edasi andmiseks ka valminud objekte esitleda.
Pildistamisaja valik on oluline ja selleks on peamiselt kaks võimalust. Esiteks kohe peale seda, kui mööbel on kohale paigutatud, kuid seda pole veel kasutama hakatud. Nii saab ilusad puhtad pildid, kus ilutseb ainult toode ise ja pole näha ühtegi kõrvalist detaili.
Teine sobiv hetk on siis, kui esemed on just kasutusse võetud - töötajad juba tegutsevad kontorilaudade taga. Näha on nende arvuteid, töövahendeid ja muid esemeid, mis kontorielu juurde käivad. Kui valida võimalikest lahendustest viimane, jääb pildile rohkem emotsiooni ja meeleolu. Samas viivad kõrvalised detailid vaataja tähelepanu mujale.
Millist pildistamishekke valida, sõltub fotode hilisemast kasutusviisist ja sellest, millist emotsiooni soovitakse edasi anda.
Tellija: Standard AS
Skamet asub Pärnus ühel üsna kõrvalisel tänaval täiesti tavalises ja silmapaistmatus tootmishoones. Hoone sisu pakub taaskord meeldiva üllatuse, sest seal valmivad kõige erinevamad saunaahjud, mida ka Eesti kauplustest leida võib. Valik on tõesti lai ja pildistamisegagi kulus tubli päev. Kõige suurem töö tuli teha arvutis, et õiget tüüpi ahjud õigel viisil läbi seina paistaksid ja kerisel kivid ühtlaselt paikneksid. Loomulikult tegin igale ahjul ka tule alla, kuid see on muuga võrreldes üsna väike töö.
Standardi hotellimööbel jääb minu kaamera ette juba mitmendat korda. Vahepeal oli pildistamises väike paus, aga sel kevadel sain hakkama suurema seeriaga erinevatest hotellidest.
Esimesena pildistasin Tallinnas Palace hotelli renoveeritud osa, kus on kasutatud tumeda spooniga mööblit ja roostevabast metallist detaile. Eriti suurt tähelepanu pööras tellija munakujulistele lauakestele. Päris lahedad asjakesed tõesti. Mulle jäid veel silma Konrad Mäe maalidest valminud reprod voodipeatsis ja väikesed lugemisvalgustid voodipaneelide küljes.
Hea tootefoto pole just soodne, sest pildistamisele ja järeltöötlusele kulub üsna palju aega. Pildistamise eelarvest umbes poole moodustab pildistamisele kuluv aeg ja teise poole järeltöötlus. Kas on võimalik üks neist etappidest ära jätta?
Pildistamisest muidugi loobuda ei saa, aga järeltöötlust võib küll optimeerida. Otsustasime kliendiga katsetada, kas suuri tootekoguseid saab pildistada ka ilma toodet hiljem taustast eraldamata. Leidsime, et see lahendus annab märkimisväärse kokkuhoiu, kuigi järeltöötlust tuleb natuke teha.
Oluline on, et brändi kontseptsioon toetaks valitud pildikeelt, mis pole lõpuni väljapeetud ja kontrollitud. Tootedki peavad alluma valitud valguslahendusele ja jääma pildil kenad.