BRONEERI

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Kutsu mind pildistama!

kolmapäev 27. aprill 2022
Teema: Fototurg

Kes ma olen

Tere! Mina olen fotograaf Olev Mihkelmaa. Olen viimased 13 aastat töötanud vabakutselise fotograafina.

Miks ma olen fotograaf

Fotograafia on mu suur kirg. Mulle meeldib pildistada ja olla sündmuste keskmes. Minu soov on luua nauditavaid pilte, et seeläbi aidata oma klientidel saavutada häid tulemusi enda toodete ja teenuste turunduses ja müügis.

Mida ma pakun ja kellele

Pakun professionaalseid fotosid ettevõtetele ja avalikule sektorile. Aitan pildistada sinu tooted ja teenused ning kõik muu, mida vajad. Fotosid saad kasutada oma turunduses ja müügis, et edukamalt müüa oma tooteid ja teenuseid.

Mis kasu on fotodest

Kvaliteetsed fotod aitavad luua esmamuljet ja usaldust sinu ettevõtte, toote ja teenuse vastu. Fotod parandavad sinu brändi nähtavust ning aitavad seda pildis hoida, tõsta selle väärtust. Professionaalsed fotod suurendavad sinu klientide kaasatust, toovad päringuid, tõstavad müüki, käivet ja kasumit.

Missuguseid fotosid ma pakun

Pakun fototeenust ettevõtetele ja avalikule sektorile, kes vajavad pilte toodetest, teenustest, töötajatest, hoonetest, tootmisest, sündmustest.

Minu pildistatavad fotod on enamuses:

 • tootefotod
 • töötajate fotod
 • arhitektuurifotod
 • kinnisvarafotod
 • hotelli fotod
 • tööstusfotod
 • sündmusfotod

Kus fotosid kasutada

Fotosid saad kasutada kodulehel, sotsiaalmeedias (facebook, instagram, linkedin jm), ajalehtedes, ajakirjades jm meedias, raamatutes, reklaamkataloogides jm trükistes.

Minu tööülesanded

Minu peamisteks tööülesanneteks on

 • kliendi soovide ja vajaduste mõistmine
 • pildistamine
 • fotode töötlemine
 • piltide tähtajaks üleandmine

Kus ma pildistan

Pildistan enamasti Tallinnas. kuid tegutsen üle Eesti - ka Tartus, Pärnus ning Virumaal. Olen seal, kus on minu klient.

Miks valida minu fototeenus

 • Aitan sind hea meelega!

 • Mul on 13 aastane pildistamise kogemus.

 • Oman erialast haridust. Olen lõpetanud fotograafia eriala Tallinna Sidekoolis 2004. aastal, kust sain head tehnilised teadmised ja oskused. Õpin alates 2021. aasta sügisest Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas fotograafiat, et veel põhjalikumalt süveneda oma erialasse.

 • Oman fotograafi kutsestandardi taset 5.

 • Minu fotograafi profiil on mitmepalgeline. Alustasin loodusfotograafiast, liikusin edasi erakliendiga pakkudes pere- ja pulmafotosid. Olen pildistanud 100+ pulma. Edasi viis fototöö mind ärisektorisse pildistama tooteid ja teenuseid.

 • Olen töötanud 13 aasta jooksul sadade klientidega, sh Saku Läte, Lasertool, Standard, Luminec jt.

 • Minu kliendid on erinevatest sektoritest – tootmine, turism, ehitus, kinnisvara, avalik sektor jm.

 • Klientide tagasiside on positiivne.

 • Nii nagu igas eluvaldkonnas, on ka minul ebaõnnestumisi, millest olen palju õppinud.

 • Kuulan, püüan mõista ja kaasa rääkida kliendi soovidele ja vajadustele.

 • Kliendid hindavad minu head suhtlemisoskust.

 • Mul on hea ülevaade, missuguseid fotosid kasutatakse turunduses ja müügis. Oskan näha laiemat pilti, aru saada tervikust ja sellega oma töös arvestada.

 • Hindan lihtsat ja kiiret suhtlust ning omavahelist koostööd kliendiga.

 • Pakun oma pildistamise käekirjas ühtlast ja läbivat piltide kvaliteeti.

 • Olen kokkulepitud ajal õiges kohas, logistika on üks minu tugevusi.

 • Töötlen oma pildid ise.

 • Annan tehtud töö õigeaegselt kliendile üle.

 

Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info(at)olev.ee

 

Arhitektuurifoto pildistamise hooaeg algab!

kolmapäev 16. märts 2022
Teema: Fototurg

Käes on soojad kevadilmad. See viib mõtted algavale arhitektuuripildistamise hooajale.

Praegu on paras aeg hakata planeerima kevadisi ja suviseid arhitektuurifotode pildistamisi, mida soovid oma tehtud tööde portfoolios esitleda. Pane kirja kõik viimas(t)e aasta(te) jooksul valminud objektid, millest pildid puuduvad ja saada mulle nimekiri e-mailile.

Parim aeg arhitektuurifotosid ja ehituse referentsi pildistada on maikuus. Väikeste lehtedega puud jäävad pildil kõige kenamad ja ei varja hoonet enda taha.

Arhitektuuri- ja referentsobjektide pildistamise tellimiseks saada mulle

- nimekiri pildistatavatest objektidest
- objektide asukohad
- mitu pilti objektist soovid
- kas soovid ka öövõtteid

Valminud objekte pildistan üle Eesti.

Anna enda soovidest teada, siis saan sulle ideaalsel hetkel pildid valmis teha.

Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee


Ole kursis blogipostitustega

- - -> Liitu uudiskirjaga

Vaata ka:

 

2021 kokkuvõte

teisipäev 28. detsember 2021
Teema: Fototurg

Kriisid algavad ja lõpevad, kuid praeguse elukorralduse muutumist pole veel näha. Uue normaalsusega kohanemine on ainus loogiline valik.

Eelmine aasta kulus arusaamiseks, et muutus on toimunud. Lõppev aasta aga läks uute sihtide seadmisele ja tegelikule kohanemisele. Küllap järgmisel aastal hakkab kogu ühiskond üha suurema hooga edasi liikuma ning värskeid ideid ellu viima.

Minugi aasta märksõnadeks on uus algus ja kohanemine.

Aasta algas üsna vaikses tempos ja kulges läbi erinevate pildistamise projektide kuni suve keskpaigani. Teine poolaasta kujunes särtsakamaks ja mitmekülgseks. Kohtusin uute inimestega ja värskendasin vanu tutvusi. Varasemate aastate rütm aga endisel kujul ei kordunud. Uued projektid tulid töösse täiesti ootamatutel hetkedel.

Kevadel otsustasin uuesti kooliteele minna, et enda fotograafia oskustele värsket pilku ja kunstilist vundamenti lisada. Nii olengi septembrist alates Pallases koolipinki nühkinud ja end sealses fotoosakonnas väga õnnelikuna tundnud.

Kõige tähtsam uus algus sai reaalsuseks aasta kõige pikemal päeval, kui sündis Liisa - meie esimene tütar, keda neli vanemat venda pikisilmi ootasid. Täna laseb meie neiu juba mööda tuba ringi ja püüab kõigi tähelepanu. Teist nii armsat tüdrukut pole kogu maalimas.

 

Kas sul on korralik LinkedIni profiilipilt?

teisipäev 21. detsember 2021
Teema: Fototurg

Esmamuljel on koostöö arendamisel oluline tähtsus. Uue inimesega kohtudes vaatame talle silma ja kujundame oma arvamuse. Paratamatult hindame samal ajal inimese riietust, soengut, kehakeelt ja veel mitmeid pisiasju.

Päriselus kohtudes on meiega kaasas suhtlemisoskus, isiklik sarm, oskus kuulata ja suhtluspartneri mõtteid tagasi peegeldada. Virtuaalmaailmas esindab seda kõike profiilipilt.

Positiive esmamulje loomisel ongi portreefotol kõige tähtsam roll. Sinu postituste, kommentaaride ja CV põhjaliku uurimiseni jõuab vaataja alles hiljem. Täpsemalt siis, kui profiilifoto talle meeldib või jätab vähemalt neutraalse mulje.

Hea foto on vastavuses sellega, millist muljet soovid endast tulevastele partneritele jätta. Juhuslik pilt mõnelt olengult selleks ilmselt eriti ei sobi. Töötõendifoto samuti mitte. Ettevõtte kodulehel kontakti juures olev foto võib paremini sobida. Tegelikult tuleks parima foto saamiseks selleks eraldi aega võtta.

Mõtle läbi, milline taust ja keskkond sind ja sinu püüdlusi LinkedInis kõige paremini toetab. Kas foto võiks olla pigem vabama stiiliga või rangelt esinduslik? Vaata fotograafide seas ringi ja leia nende hulgast inimene, kelle käekiri sulle kõige rohkem sobib. Koostöös sünnib kindlasti soovitud tulemus.
 
Üks vahvamaid pildistamisi minu jaoks on olnud, kui pildistasin Pål Jönssoni, ta kasutab ühte pilti sessioonist ka LinkedIni profiilipildina.

Ise kasutan hetkel Krista Kõivu fotot.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 

Kas sul on 10 000 tundi aega?

teisipäev 14. detsember 2021
Teema: Fototurg

Just nii palju aega peaks kulutama, et õppida mõni uus amet ning viia end selles heale tasemele. Lisaks võib kuluda sama palju aega, et end uues valdkonnas üles töötada ja jõuda soovitud sissetulekuni. Kui palju aega kulub aga turul püsimisele?

Uute ametite omandamine käib lainetena. X aasta eest soovisid kõik olla tordimeistrid. Käsitöötordid ja nende valmistamine muutusid tohutult populaarseks. Paljudele tundus, et nii saab lihtsalt raha teenida. Vähesed võtsid paar tundi arvutuste tegemiseks millist mahtu ja käivet oleks vaja äraelamiseks. Valdav osa tordimeistritest on praeguseks lõpetanud.

Sotsiaalmeedia võidukäik x aastat tagasi sünnitas fotograafide buumi. Iga kolmas inimene hakkas perefotograafiks, sest iga normaalne pere vajas sotsiaalmeedia jaoks ilusaid perepilte. Tänaseks on ka see trend stabiliseerunud ja perepilte tehakse kordades vähem kui varem.

Praegu räägitakse rohkem finantsvabadusest, mis tegelikult on igapäevane töö enda investeerimisportfelli haldamise ja kasvatamise vallas. Tööandja puudub, vabadus ilmselt samuti.

Iga trendi laineharjale asub palju katsetajaid, kes loodavad uuel viisil elus edasi jõuda. Eesmärgile jõuavad neist vähesed.

Kas sul on 10 000 tundi, et mõni täiesti uus oskus omandada ja see täiuslikkuseni lihvida?

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 

Miks kirjutada pildi alla, kes on foto autor?

teisipäev 07. detsember 2021
Teema: Fototurg

Fotosid kasutatakse väga erinevates kohtades ja erineval viisil. Vahel kirjutatakse pildi alla autori nimi, teisel juhul jällegi mitte. Mõnikord jäetakse autor mainimata kontseptuaalsel või tehnilistel põhjusel, teinekord lihtsalt teadmatusest.

Miks on kasulik foto autorit igal võimalusel välja tuua?

Esiteks on see traditsioon ja vaikiv kokkulepe juba maalikunsti ajast. Tööd signeerides teatab kunstnik, et teos on tema loodud ning võtab teose eest vastutuse. Vaataja ülesanne on teda töö autorina tunnustada olenemata sellest, mida ta teosest arvab.

Fotode autori märkimine sotsiaalmeedias, trükistes ja prinditud fotode juures lisab neile väärtust. Kui fotograafi nimi on tuntud, kandub osa väärtusest ka avaldaja kontole - tellija kasutab tunnustatud fotograafi tööd, järelikult peab ta kvaliteedist lugu.

Fotograafile on viitamine eluliselt oluline. Selle abil leiavad kliendid tema kontakti ja saadavad uusi päringuid.

Lisaks annab autori mainimine võimaluse piltide omandiõigust kinnistada. Olen tänu autori mainimisele mitmel korral pildi loata kasutamisele jälile jõudnud.

Foto autorile viitamine on vaikimisi eeldatav tegevus, millest loobumine tuleb fotograafiga eraldi kokku leppida.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 

Kas fotograafi on lihtne leida?

kolmapäev 01. detsember 2021
Teema: Fototurg

Vahel vajan ka ise fototeenust perepildistamiseks või enda kliendi jaoks. Olen kogenud, et sobiva fotograafi leidmine pole lihtne.

Esmalt tundub, et Eestis leidub väga palju fotograafe, kelle poole pöörduda. Kui aga minna oma vajadustega spetsiifilisemaks, jääb iga teema juures valikusse paar-kolm nime. Kui on vaja droonifotot, pöördun kõigepealt kahe fotograafi poole. Kui soovin perepilte teha, saan valida kolme inimese hulgast.

Õnneks tean ma enam-vähem, kes millega tegeleb ja otsimisele kulub vähem aega. Paraku pole enamikel inimestel ülevaadet fototurul toimuvast ja nad alustavad otsimist nullist.

Internetiotsing annab palju tulemusi, kuid nende seast vajaliku käekirjaga inimese leidmiseks tuleb palju kodulehti külastada ja portfoolioid üle vaadata. Päringuks sobivate fotograafide leidmine võib võtta tunde.

Viivitus saab tekkida ka meilile vastuse ootamisel. Kui võimalik, püüan fotograafile helistada. Heal spetsialistil on tihe graafik, meilid kipuvad kuhjuma. Vestluse käigus võib omakorda selguda, et fotograafil lihtsalt pole aega tööd ette võtta.

Vahel olen enda otsingutes tõsiselt hätta jäänud. Fotograafe on palju, kuid nende seas pole sobivat vaba fotograafi. Jäta või töö tegemata.

Millised on sinu kogemused fotograafi leidmisega?

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 

Miks ma ei paku turu odavaimat fototeenuse hinda?

teisipäev 23. november 2021
Teema: Fototurg

Fotograafia kui eriala on paljudele ahvatlev. Eestis leidub tuhandeid sotsiaalmeediakontosid stiilis "Eesnimi Perenimi Photography". Igaüks neist on mingil viisil fototeenust pakkunud või pakuvad praegugi. Pildistamine näib lihtsa teenistusena ja polegi nagu päris töö.

Aktiivseid fotograafe on neist tuhandetest väike osa. Paljud pildistavad põhitöö kõrvalt tööampsudena mõnikord kuus tunnikese. Puhtalt fotograafiast elatuvaid inimesi pole Eestis kuigi palju. Fotograafiasektorisse on lihtne siseneda, kuid keerukas püsima jääda.

Üldist turuhinda mõjutavad väga palju just sellised teenusepakkujad, kes pole põhikohaga fotograafid ja saavad endale soodsamat hinnataset lubada. Neil pole püsikulusid ega tööjõumakse, on vaid kaamera soetamise kulu.

Ainult fotograafiaga tegeledes pean arvestama erinevate kuluridadega ja lähtuma omahinnast. Seepärast jään vaid hindu võrdleva kliendi valikust enamasti välja ning töötan nendega, kellele minu käekiri ning tööstiil meeldivad.

Fotograafina ma ei müü pelgalt hinda, fototeenuse olulisteks osadeks on lisaks tehnilistele oskustele ka suhtlemisoskus, arusaamine kliendi vajadusest, kogemus, oskus lahendada erinevaid situatsioone, tööde tähtaegne esitamine, tööstiil, käekiri jm.

Need, kes püüavad madala hinnatasemega omahinna piires vabakutseliseks fotograafiks saada kas põlevad läbi ja loobuvad või viivad hinnataseme kuluridadega vastavusse.

No ja nagu iga ettevõtja, taotlen ka mina investeeringuvõimekust, et olla uute tehnoloogiaarengutega kaasas ning kasumirida.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 

Mis on minu fotoalased eesmärgid?

teisipäev 16. november 2021
Teema: Fototurg

Kui väljendada klassikalisel viisil, peaks igal ettevõtjal olema missioon ja visioon. Kaks ilusat lauset, mille sisu väljendab igati pühendumist kliendi heaolule. Millegipärast tundub mulle, et selliste loosungite aeg hakkab mööduma. Kardetavasti ei võta neid lauseid puhta kullana ei kirjutajad ega lugejad.

Niisiis, mis on minu kui fotograafi tegelikud eesmärgid?

Kõigepealt tahan ma pildistada, see tõesti meeldib mulle.

Soovin endale liikuvat ja mitmekülgset elu, mis ei kordaks end päevast päeva tuima järjekindlusega. Fotograafina saan seda endale lubada.

Soovin kohata uusi inimesi ja nendega koos midagi põnevat ette võtta. Sellist võimalust pakub mulle iga klient. Enda poolt annan tema käsutusse kõik oma oskused ja teadmised. Koos saame luua uut väärtust ja lahendada turunduslikke väljakutseid. Piltide tellija inspireerib mind tegutsema.

Teen tööd, et iga järgmine projekt õnnestuks eelmisest paremini. Pildid peavad olema paremad, ajakasutus efektiivsem ja koostöö kliendiga läbimõeldum.

Nojah tore on, aga laiem eesmärk?

Laiem eesmärk on realiseerida enda edevust. Mulle pakub naudingut näha enda pilte oluliste ettevõtete kodulehtedel, sotsiaalmeedias ja suurtel välireklaamitahvlitel. Neil hetkedel tunnen, et olen enda tööga midagi saavutanud.

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 

Miks suured ja lennukad pildistamise ideed ei täitu?

teisipäev 09. november 2021
Teema: Fototurg

"Me soovime hästi palju erinevaid pilte ja me tahaks neid hästi ruttu saada. Vaja oleks pilte toodetest, inimestest, tootmisest, tööprotsessidest ja valminud projektidest nii maa pealt kui drooniga."

Võiks arvata, et fotograafi süda rõõmustab nii mahuka päringu peale. Tegelikult teeb see kiri mind mõtlikuks.

Siiani pole ühestki taolisest projektist asja saanud, suhtlus kipub peale hinnapakkumist soikuma. Suur projekt vajab suurt eelarvet, mis takerdub juhtkonna või omaniku otsuste taha. Pilte on tõesti vaja, kuid kulu tundub neile ebamõistlikult suur. Vahel otsustatakse, et pildistame ise, meil on kaamera ja droon olemas. Seni pole ma neid pilte näinud.

Suured projektid vajavad ikkagi fotograafi ja mahule vastavat eelarvet. Samuti on vaja ettevõttepoolset projektijuhti, kes omalt poolt kõik korraldab ja koos fotograafiga läbi mõtleb. Eelkõige on aga vaja omaniku enda tahet ja kõikide osaliste kaasatust, ühist mõistmist, miks neid pilte vaja on. Selleni jõudmine võib olla veel suurem töö kui pildistamine ise.

Vähetähtis pole nende inimeste koostöövalmidus, kes piltidele jäävad. Eriti tootmises võib see olla oluliseks võtmekohaks. Aga ka töötajate ametiportreede puhul on oluline inimeste valmidus olla kaamera ees.

Suure raginaga pealehakkamise asemel töötab paremini pikem plaan. Ühe etapi või teemaga tegelemine pole nii kulukas ja seda saab otsustajatele lihtsamini põhjendada. Peale esimest pildistamist tuleb kindlat järjepidevust hoida, et ka ülejäänud asjad tehtud saaksid.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee

 
Kuvan postitused 1 kuni 10. Kokku on postitusi 88
<< Esimesed < Eelmised 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 Järgmised > Viimased >>