Pildistamise eesmärgiks oli Tallinnas asuva külaliskoreteri piltide lisamine Airbnb lehele.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Kui omad või haldad külaliskorterit, siis eesmärgiks on selle täituvus. Et korter paistaks teiste pakkumiste seast silma, aitavad pildid nähtavust tõsta. Airbnb.com ja Booking.com lehel tõmbavad fotod tähelepanu, fotode tähtust ei saa alahinnata.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Arhitekt Aleksei Aljoshin võttis minuga ühendust Linkedinis ja soovis pilte enda kujundatud korterist Paepargis. Olen talle koostöö eest väga tänulik. Sain väga hea kogemuse, kuidas arhitekt mõtleb ja ruumi näeb.
Fotograafi jaoks paistab maailm pigem kahemõõtmelisena ka seal, kus ta on selgelt kolmemõõtmeline - lihtsalt sellepärast, et foto on kahemõõtmeline. Arhitekt näeb maailma väga kolmemõõtmelisena ka seal, kus ta on pigem kahemõõtmeline.
Koos Alekseiga töötades võisin peaaegu näha, kuidas korteri mudel ennast tema peas pöörab. See on väga erinev minu kui fotograafi mõtlemisest. Aleksei ülesanne on muuta kahemõõtmelised joonised kolmemõõtmeliseks ruumiks. Mina pean sama protsessi vastupidises suunas läbima.
Tegime kõvasti tööd, et oma nägemusi ühildada. Sel korral tundsin ennast õpipoisi ja teise looja käepikendusena. Loodan seda varsti jälle kogeda.
Minus tärkav soov arhitektuuri ja kunstiga lähemalt tutvust teha, sai jälle innustust juurde.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
Kui Superministeeriumi ehitus valmis sai, läksin pildistama ka lõpptulemust. Eriti vahva oli vaadata, millega see betoonist ja terasest karkass nüüd sisaldas. Rõõmuga võisin tõdeda, et suuremas osas koosnesid ruumid seintest, lagedest, põrandast ja Standardi mööblist. Nii võisin kohe mõlema pikaajalise kliendi vajadusi silmas pidada.
Vaata veel:
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Mulle meeldib ehitustel turnimas käia. Eriti veel siis, kui saan kõrgustesse ronida ja tulevasest ministrikabinetist Tallinna panoraami nautida. Tegelikult ma muidugi ei tea, kas neile viimastele korrustele just sellised ruumid tulevad, aga seda võib eeldada. Vaate üle küll kurta ei saa. Eriti tore oli näha, kuidas äikesepilved hakkasid Tabasalu poolt hiilides tulema ja viskasid vee linna peale maha, nii et Veerenni kanti polnud enam nähagi.
Aitäh võimaluse eest pildistada Superministeeriumi ehitust!
Vaata veel:
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
"Rattahoidjaid tuleb pildistada kohe!" Just sellise juhatuse sain Dambiselt, kes Kristiine keskuse ette uued rattahoidjad paigaldas. Suunis oli mulle igati mõistetav - välimööbel võib oma värskuse juba paari päevaga kaotada. Eriti nii käidavas kohas, kui Kristiine keskuse esine bussipeatuse ala. Mõnel võib tekkida huvitav plaan toodet ümber disainida või lihtsalt mäkerdada.
Linnaruumis pildistades peab paraku arvestama võimalike viivitustega. Seegi projekt seisis paar nädalat ootelehel, kuni ehitajad fassaadivalgustuse paigaldamise lõpetasid. Kuidas sa ikka pildistad, kui tõstukid ja piirdeaiad toote taustale jäävad?
Hoidsin objektil pidevalt silma peal ja käisin mitu korda luurel. Lõpuks sain objekti pildistatud esimesel võimalikul hetkel. Rakverest korterit pildistamast tulles sadas veel vihma, enne Tallinnat ilm selgines. Õhtupäike keeras end enne loojumist just õigesse suunda ja kumas õrnalt läbi pilvede. Objektil töötas veel üksik tõstuk, kuid sain teda vältida. Õnneks polnud selle ajaga toote välimus kannatada saanud.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
2019. kevadel pildistasin Nord Projekti objekte. Kokku jõudsin külastada 15 erinevat hoonet, mis on nende projekteerijate käe all valminud.
Suuremate projektide puhul koostan kõigepealt objektide kaardi, millele kannan parimad pildistamise kellaajad. Kaardi abil planeerin enda liikumise logistika. Kõigepealt vaatan, millisel kellaajal objekti fassaadile valgus langeb, siis püüan leida kõige optimaalseima pildistamise järjekorra ning liikumisteed ühe maja juurest teiseni.
Mida rohkem on objekte, seda efektiivsem saan enda töös olla. Parimatel päevadel jõuan külastada kuni kümme pildistamispaika. Graafikus tekivad alati väikesed nihked, millega oskan juba arvestada. Vahel tuleb mõnd objekti siiski korduvalt külastada ja erineva valgusega fotosid saada. Põhjaliku eeltöö korral tuleb korduvkülastusi siiski väga harva ette.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
Sandberg Reisid pakub vahvaid ja seikluslikke reise. Ausalt öelda teevad nende pakkumised mind alatihti ärevaks. Tahaksin kangesti osa võtta, kuid seni pole veel õnnestunud. Šotimaa saartele, Islandile, Gruusiasse või Sahhalinile ja Kuriilidele läheksin iga kell.
Seda enam on mul hea meel Sandbergi kodulehel enda pildistatud fotot näha. Kaarel võttis kõik oma toredad reisijuhid fotostuudiosse kaasa ja lasi neist vahva grupifoto teha. Sellise seltskonna pildistamine oli puhas rõõm.
Tegelikult! Üks ühisprojekt oli meil 2012. aastal plaanis. Pidime Olev Mihkelmaa fotokooli seltskonnaga Gruusiat avastama minema. Käisin isegi luurel ja kirjutasin sellest blogis. Paraku lükkus reis edasi.
Äkki oleks nüüd paras aeg selle vahva seikluse juurde tagasi pöörduda. Kui oled põnevast Gruusia reisist huvitatud, kirjuta mulle info@olev.ee
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Amazon kogub aina enam populaarsust ja pakub kõigile võimalust toodete müügiga teenida. Headel fotodel on müügiedus võtmeroll.
Tootefotodel on välja kujunenud kindel struktuur.
Formaat
Optimaalne piltide arv jääb 6-8 vahemikku. Pildid peavad näitama toote erinevaid omadusi ja kasutusviise.
Amazoni fotod peaksid olema pigem ruudukujulised. Praeguse kujunduse puhul kasutab ruutformaadis pilt kõige efektiivsemalt piltidele mõeldud pinda. Eriti tähtis on see mobiili versiooni puhul.
Kindlasti tuleb ruutformaati kasutada tootefotode puhul. Lavastuslike piltide juures pole see nii hädavajalik.
Pildistamise juures tuleb arvestada, et fotodel oleks piisav lõikamise varu. Pikema külje pikslite arv võiks tänase seisuga olla 2560 pix.
Suuremate veebikeskkondade kujundus muutub pidevalt, nii ka Amazonil. Seepärast tuleb muutustel ja uuel infol silma peal hoida.
Põhifoto
Esimene foto on toote üldvaade valgel taustal. Fotot tellides tuleb fotograafile kindlasti öelda, et vaja on just taustast välja lõigatud ja valgele taustale paigutatud fotosid. Väiksema kogemusega teenusepakkujad ei pruugi seda teada ja võivad toodet lihtsalt valgel taustal pildistada.
Näidispildi olen teinud ülevalt alla, sest terasnuustik ei seisa serva peal püsti. Pildistamisnurk toote suhtes on 90 kraadi.
Teine foto
Põhipildile peaks järgnema detailsem tootepilt või joonis, mis näitab toote täpsemaid omadusi. Fotot võib täiendada joonise ja tekstidega või teha mitmest fotost kollaaž.
Minu esimene joonis annab infot toote mõõtmete, materjali, kaalu ja terasrõngaste materjali ning mõõtmete kohta.
Kolmas foto
Kui eelmisel joonisel jäi mõni oluline omadus välja toomata, paiguta kolmandale positsioonile veel üks joonis. Siia võib tulla ka pilt tootest teise nurga alt.
Minu teiselt kollaažilt on näha esemeid, mille pesuks terasnuustik sobib.
Neljas foto
Veel üks valgel taustal pilt tootest või tootekomplektist. Detailifoto sobib samuti väga hästi. Kui eelmised pildid on toote välimust juba piisavalt kirjeldanud, võib neljandaks näidata selle kasutamist.
Näidispildil paikneb toode malmpannil, seega sobib ta malmpannide puhastamiseks. Toote struktuur ja ehitus on lähivaates hästi näha.
Viies foto
Pilt toote kasutamisest reaalses olukorras. Pilt peaks olema võimalikult esteetiline ja hea valgusega. Lavastatav kaader tuleb mitut pidi läbi mõelda - valida sobiv keskkond ja leida rekvisiidid, vajadusel ka sobivad modellid. Eelkõige on vaja teada, millist sõnumit pilt klientidele edastama peab. Millist sihtgruppi ta kõnetab ja millise mulje loob.
Näidispildil oleva pesemisvahendi puhul kaalusime, kui must peaks olema pestav pann. Konkurendid olid kasutanud üsna räpaseid panne, mis nägid jubedad välja. Otsustasime vähem määrdunud panni kasuks, sest hea toode peaks nõud pidevalt puhtana hoidma.
Kuues foto
Veel üks pilt toote kasutamise teistest aspektidest või olulisest detailist.
Nuustiku seerias näitab kuues foto nuustiku kasutamise järgset pesemist nõudepesumasinas.
Seitsmes foto
Võib olla lavastuslik foto tootest sobivas keskkonnas. Toode ise ei pea pildil peamist rolli mängima. Suurem rõhk võiks olla paigal endal või tegevusel, mis tootega seondub. Toode ise võib pildil olla üsna väikselt või täiesti puududa. Toodet võib asendada ka logo või eraldi lisatud väike tootefoto kaadri servas.
Nuustik on sellel pildil puhkeasendis ja püüab ilusas köögis võimalikult peen välja näha.
Näidispildid on valminud müüja enda köögis. Olemasolevas keskkonnas pildistamine võtab oluliselt vähem aega, võrreldes sarnase olukorra loomisega fotostuudios. Enamuse Amazoni töödest teengi kliendi juures kohapeal stuudiovalgusega. Vajadusel võtan toote endaga kaasa ja pildistan hiljem stuudios.
Pildistamisele järgneb töö arvutis. Lisaks kliendi soovidele arvestan Amazoni nõuetega tootefotole.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Amazonis on piltidele mitmeid põhinõudeid ja stiilireegleid, mida kõik edukad müüjad järgivad.
Tehnilised nõuded on järgmised.
Tehnilistele nõuetele lisaks tuleb põhipildil (main photo) järgida stiilinõudeid. Need nõuded ei kehti teistele piltidele toote alamlehel.
Nõuded teistele piltidele toote alamlehel.
Amazoni fotodel on kõrge kvaliteet enesestmõistetav. Et selles keskkonnas edukalt müüa, tuleb pildimaterjali tõsiselt suhtuda.
Paljude teiste veebikaubamajadega, muuhulgas näiteks Etsyga võrreldes, on Amazoni tootefotod puhtama joonega, kuid vähem loomingulised. Ühtlaselt kõrge kvaliteet seab müüjale suuremad nõuded. Koduste vahenditega piltide loomine pole otstarbekas. Parem on kasutada fotograafi abi või soetada endale stuudiovarustus ja fototöötlus ise ära õppida.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel: