Kui klient soovib tootefotot, mõtlebki ta enamikul juhtudel just fotot tootest valgel taustal. See on kõige lihtsam, kõige levinum ja kõige soodsam tootefotode liik. Fotograafil on seda lihtne pildistada ja kliendil kerge tellida.
Ometi pole seegi lihtne asi tegelikult niiväga lihtne. Valgel taustal tootefotod jagunevad alaliikidesse:
1. Toode on valgel taustal loomulike varjudega. Foto sobib toote lihtsaks esitlemiseks või infoks kliendile. Päris esindusfotoks ei pruugi sellised pidid sobida, sest taust võib eri toodetel jääda heledam või tumedam.
2. Toode valgel taustal ilma varjudeta. Kasutatakse Amazonis ja teistes e-poodides ning kodulehtedel. Kena ja informatiivne foto, kus toode on väga hästi jälgitav. Tänu tausta eemaldamisele on piltide heledus ühtlane ja loob parema üldmulje.
3. Toode valgel taustal töödeldud varjudega. Kui on valgus, peaks toote taha jääma ka vari. Paraku on tooted sageli erinevat tooni ja vajavad pildistamiseks erinevat valgust. Ilusa ja läbivalt ühtlase varju annab vaid järeltöötlus. Tootekataloogi, esindusliku trükisesse või kodulehe päisesse sobivad paremini just sellised fotod, mis näevad välja loomulikud ja on läbivalt sama heledusega.
Milline lahendus valida, sõltub konkreetsest olukorrast ja kliendi vajadustest.
✅ Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
Kui Superministeeriumi ehitus valmis sai, läksin pildistama ka lõpptulemust. Eriti vahva oli vaadata, millega see betoonist ja terasest karkass nüüd sisaldas. Rõõmuga võisin tõdeda, et suuremas osas koosnesid ruumid seintest, lagedest, põrandast ja Standardi mööblist. Nii võisin kohe mõlema pikaajalise kliendi vajadusi silmas pidada.
Vaata veel:
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
"Rattahoidjaid tuleb pildistada kohe!" Just sellise juhatuse sain Dambiselt, kes Kristiine keskuse ette uued rattahoidjad paigaldas. Suunis oli mulle igati mõistetav - välimööbel võib oma värskuse juba paari päevaga kaotada. Eriti nii käidavas kohas, kui Kristiine keskuse esine bussipeatuse ala. Mõnel võib tekkida huvitav plaan toodet ümber disainida või lihtsalt mäkerdada.
Linnaruumis pildistades peab paraku arvestama võimalike viivitustega. Seegi projekt seisis paar nädalat ootelehel, kuni ehitajad fassaadivalgustuse paigaldamise lõpetasid. Kuidas sa ikka pildistad, kui tõstukid ja piirdeaiad toote taustale jäävad?
Hoidsin objektil pidevalt silma peal ja käisin mitu korda luurel. Lõpuks sain objekti pildistatud esimesel võimalikul hetkel. Rakverest korterit pildistamast tulles sadas veel vihma, enne Tallinnat ilm selgines. Õhtupäike keeras end enne loojumist just õigesse suunda ja kumas õrnalt läbi pilvede. Objektil töötas veel üksik tõstuk, kuid sain teda vältida. Õnneks polnud selle ajaga toote välimus kannatada saanud.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Viimase Tartu sõidu ajal tegin väikese põike Mulgi Pruulikotta. Pererahvast tunnen juba ammu, olin nende pulmas fotograafiks. Juunis pildistasin sama pere Haapsalus nende pulma-aastapäeval ja sain küllakutse, mis tuli ellu viia.
Ega õlle tegemiseks palju vaja polegi, ühte suuremat pada ja käimanõud, üks peotäis linnaseid ja teine humalaid vette, paari päeva pärast teeb juba ladva soojaks küll. Pruulikojas läks lugu muidugi peenemat moodi. Kenad läikivad raudnõud seisid mitme seina ääres ja õlletegu muudkui käis. Hea jutu eest sain kaasa neli mõõtu märjukest. Sildid olid peal kangesti ilusad ja kena värvi vedelik sees.
Mõtlesin neid koduseks tarvitamiseks hoida, kuigi oleksin tahtnud kohe lähemalt vaadata, mis on pudelites peidus. Pärnus pidin kahe pildistamise vahepeal mõne tunni tegevust leidma.
Otsustasin õlled randa jalutama viia, vähemalt kaks neist väitsid ennast piigad olevat. Üks siis rannast ja teine metsast. Mesilase kohta ma kindlalt ei tea, millist sugu ta esindas. Libahunt võis samuti neidude sekka kuuluda. Mis muud, pistsin pudelid kotti ja läksin randa.
Püüdsin igaühele sobivat tegevust leida. Rannapiiga peesitas sedapuhku loojuva päikese käes. Metsapiiga otsis varju pajupõõsast. Mesilind lendas päikseloojangus mesipuu poole ja libahunt pidi miskite võrsete vahel hakkama saama.
Samal õhtul ma maitsmiseni ei jõudnudki. Järgmisel päeval motiveerisin end tööle õhtuse õllesõõmu lubadusega. Rannapiiga lipsas kõrist alla üsna kergesti ja suurte emotsioonideta. Vaarikamaitseline Metsapiiga pakkus mulle rohkem huvi. Mesilind maitses väga hästi, selle järele võiks isegi mulkide manu lennata. Libahunt paistis olevat karuse pealispinna ja naiseliku südamega. Temaga võiks veelgi tutvust teha. Seni mekitud Mulgi pruulikoja õlled peaksid väga hästi sobima mahedama märjukese armastajatele.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Amazon kogub aina enam populaarsust ja pakub kõigile võimalust toodete müügiga teenida. Headel fotodel on müügiedus võtmeroll.
Tootefotodel on välja kujunenud kindel struktuur.
Formaat
Optimaalne piltide arv jääb 6-8 vahemikku. Pildid peavad näitama toote erinevaid omadusi ja kasutusviise.
Amazoni fotod peaksid olema pigem ruudukujulised. Praeguse kujunduse puhul kasutab ruutformaadis pilt kõige efektiivsemalt piltidele mõeldud pinda. Eriti tähtis on see mobiili versiooni puhul.
Kindlasti tuleb ruutformaati kasutada tootefotode puhul. Lavastuslike piltide juures pole see nii hädavajalik.
Pildistamise juures tuleb arvestada, et fotodel oleks piisav lõikamise varu. Pikema külje pikslite arv võiks tänase seisuga olla 2560 pix.
Suuremate veebikeskkondade kujundus muutub pidevalt, nii ka Amazonil. Seepärast tuleb muutustel ja uuel infol silma peal hoida.
Põhifoto
Esimene foto on toote üldvaade valgel taustal. Fotot tellides tuleb fotograafile kindlasti öelda, et vaja on just taustast välja lõigatud ja valgele taustale paigutatud fotosid. Väiksema kogemusega teenusepakkujad ei pruugi seda teada ja võivad toodet lihtsalt valgel taustal pildistada.
Näidispildi olen teinud ülevalt alla, sest terasnuustik ei seisa serva peal püsti. Pildistamisnurk toote suhtes on 90 kraadi.
Teine foto
Põhipildile peaks järgnema detailsem tootepilt või joonis, mis näitab toote täpsemaid omadusi. Fotot võib täiendada joonise ja tekstidega või teha mitmest fotost kollaaž.
Minu esimene joonis annab infot toote mõõtmete, materjali, kaalu ja terasrõngaste materjali ning mõõtmete kohta.
Kolmas foto
Kui eelmisel joonisel jäi mõni oluline omadus välja toomata, paiguta kolmandale positsioonile veel üks joonis. Siia võib tulla ka pilt tootest teise nurga alt.
Minu teiselt kollaažilt on näha esemeid, mille pesuks terasnuustik sobib.
Neljas foto
Veel üks valgel taustal pilt tootest või tootekomplektist. Detailifoto sobib samuti väga hästi. Kui eelmised pildid on toote välimust juba piisavalt kirjeldanud, võib neljandaks näidata selle kasutamist.
Näidispildil paikneb toode malmpannil, seega sobib ta malmpannide puhastamiseks. Toote struktuur ja ehitus on lähivaates hästi näha.
Viies foto
Pilt toote kasutamisest reaalses olukorras. Pilt peaks olema võimalikult esteetiline ja hea valgusega. Lavastatav kaader tuleb mitut pidi läbi mõelda - valida sobiv keskkond ja leida rekvisiidid, vajadusel ka sobivad modellid. Eelkõige on vaja teada, millist sõnumit pilt klientidele edastama peab. Millist sihtgruppi ta kõnetab ja millise mulje loob.
Näidispildil oleva pesemisvahendi puhul kaalusime, kui must peaks olema pestav pann. Konkurendid olid kasutanud üsna räpaseid panne, mis nägid jubedad välja. Otsustasime vähem määrdunud panni kasuks, sest hea toode peaks nõud pidevalt puhtana hoidma.
Kuues foto
Veel üks pilt toote kasutamise teistest aspektidest või olulisest detailist.
Nuustiku seerias näitab kuues foto nuustiku kasutamise järgset pesemist nõudepesumasinas.
Seitsmes foto
Võib olla lavastuslik foto tootest sobivas keskkonnas. Toode ise ei pea pildil peamist rolli mängima. Suurem rõhk võiks olla paigal endal või tegevusel, mis tootega seondub. Toode ise võib pildil olla üsna väikselt või täiesti puududa. Toodet võib asendada ka logo või eraldi lisatud väike tootefoto kaadri servas.
Nuustik on sellel pildil puhkeasendis ja püüab ilusas köögis võimalikult peen välja näha.
Näidispildid on valminud müüja enda köögis. Olemasolevas keskkonnas pildistamine võtab oluliselt vähem aega, võrreldes sarnase olukorra loomisega fotostuudios. Enamuse Amazoni töödest teengi kliendi juures kohapeal stuudiovalgusega. Vajadusel võtan toote endaga kaasa ja pildistan hiljem stuudios.
Pildistamisele järgneb töö arvutis. Lisaks kliendi soovidele arvestan Amazoni nõuetega tootefotole.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Amazonis on piltidele mitmeid põhinõudeid ja stiilireegleid, mida kõik edukad müüjad järgivad.
Tehnilised nõuded on järgmised.
Tehnilistele nõuetele lisaks tuleb põhipildil (main photo) järgida stiilinõudeid. Need nõuded ei kehti teistele piltidele toote alamlehel.
Nõuded teistele piltidele toote alamlehel.
Amazoni fotodel on kõrge kvaliteet enesestmõistetav. Et selles keskkonnas edukalt müüa, tuleb pildimaterjali tõsiselt suhtuda.
Paljude teiste veebikaubamajadega, muuhulgas näiteks Etsyga võrreldes, on Amazoni tootefotod puhtama joonega, kuid vähem loomingulised. Ühtlaselt kõrge kvaliteet seab müüjale suuremad nõuded. Koduste vahenditega piltide loomine pole otstarbekas. Parem on kasutada fotograafi abi või soetada endale stuudiovarustus ja fototöötlus ise ära õppida.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Be Strongest shop vajas tootefotosid e-poe ja Amazoni jaoks. Pildistasin üles toote, pakendi ja lisatarvikud.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama - kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Kas sa oled näinud Wendre kaubamärgiga patja või tekki? Muidugi oled! Aga voodit või diivanit? Muidugi mitte ja mina ka pole. Ometi olen juba mõnda aega neid pildistanud.
Täpsemalt pärinevad tooted ühelt Wendre tütrelt, ühtegi logo pole ma nende peal näinud. Seekord sain loa fotod bogisse üles riputada ja teistelegi näidata, millise tulemuseni meeskond kahepäevase töö järel jõudis. Kus pildid tehtud on, seda ma teile küll ei ütle, aga see paik asub Pärnus ja teisel korrusel, ruumi ühest otsast teise kõmpimine võtab vähemalt minuti jagu aega.
Minu kanda oli seekord kõige lihtsam osa ehk pildistamine. Stilist ja laopoisid pidid see-eest rohkem pingutama. Toodete lahtipakkimine ja pildile seadmine koos kokkupakkimisega jaotus neljale päevale. Kogu eeltöö võttis muidugi oluliselt rohkem aega.
Iga lavastuslik foto koosneb 12 erineva heledusega kaadrist, väga heledast kuni peaaegu mustani. 12 algfaili liidan hiljem arvutis üheks fotoks. Sellise tehnikaga võin pildistada loomulikus valguses ilma kvaliteeti kaotamata ja saan mõnusalt pehme tulemuse.
HDR-tehnoloogia kasutamist alustasin 3 pildi kombinatsioonist, kus üks foto on tavalise heledusega, teine heledam, kolmas tumedam. Ajapikku olen jõudnud 12 erineva kaadrini. Vahel kasutan ka 15 algfaili, mis katavad kogu silmaga nähtava valguse vahemiku. Selline piltide hulk aitab üle saada inimese silma ja digikaamera erinevustest, sest kaamera nägemise ulatus jääb inimsilmast oluliselt väiksemaks.
Nagu olen varem kirjutanud, meeldivad mulle hotellitoad ja nende pildistamine. Paraku kipuvad Eesti hotellid juba otsa saama. Otsas on just sellised hotellid, kus uut Standardi mööblit leidub. Nii ei jää muud üle, kui natuke merd sõita või lennata just neisse kohtadesse, kus veel leidub pildistamata mööblit. Usutavasti võtan üsna pea mõne pildistamisretke ette, kuid neil piltidel on näha Radissoni numbritoad, millest avaneb vaade Stockholmi keskraudteejaamale.
Eestis eemal asuvate objektide pildistamine nõuab tõsisemat ettevalmistamist, sest kõik ajalised kokkulepped vajavad täpsustamist ja täiendavat kontrolli. Sellel pildistamisretkel külastasin kokku viite erinevat hotelli kolmel päeval.
Natuke rohkem tähelepanu nõuab logistikagi. Kuidas jõuda kõige efektiivsemalt pildistamispaikadesse ja millise ajavaruga tuleb objektide vahel liikudes arvestada. Rootsi pealinna transpordisüsteem on muljetavaldav ja toimib väga hästi. Kui sinna uuesti tööreisile lähen, julgen graafiku veel täpsemaks planeerida. Metroo ja rongiühendused töötavad suurepäraselt. Paraku Lufthansa lend hilines tagasi tulles ainult 16 tundi.
Kõiki Tallinna hotelle pole ma veel pildistanud, üsna mitut neist aga siiski. Hiltoni hotell on üks neist, mida ma Standardi palvel külastasin, et nende hotellimööblit jäädvustada. Seni nähtutest jäi ta väga eredalt silma just oma presidendisviidiga.
Võib arvata, et mõnes väikeses ning luksuslikus hotellis on võimalik sarnasel tasemel sisekujundust ja materjalivalikut leida. Siiski julgen uskuda, et nii avarat ning võimsat tubade kompleksi konkurentide juures pole.
Ilmselt on asi selles, et iga uus tulija tahab teiste seast silma paista ja konkurente ületada. Seda on võrdlemisi lihtne teha, sest teiste tase on juba teada. Kui ehitada, siis tuleb seda teha viimase moe järgi ja laia joonega. Ainult nii on võimalik kõrgemale tõusta ning Hiltoni nimega seotud ootustele vastata.
Tellija: Standard AS