Arhitekt Aleksei Aljoshin võttis minuga ühendust Linkedinis ja soovis pilte enda kujundatud korterist Paepargis. Olen talle koostöö eest väga tänulik. Sain väga hea kogemuse, kuidas arhitekt mõtleb ja ruumi näeb.
Fotograafi jaoks paistab maailm pigem kahemõõtmelisena ka seal, kus ta on selgelt kolmemõõtmeline - lihtsalt sellepärast, et foto on kahemõõtmeline. Arhitekt näeb maailma väga kolmemõõtmelisena ka seal, kus ta on pigem kahemõõtmeline.
Koos Alekseiga töötades võisin peaaegu näha, kuidas korteri mudel ennast tema peas pöörab. See on väga erinev minu kui fotograafi mõtlemisest. Aleksei ülesanne on muuta kahemõõtmelised joonised kolmemõõtmeliseks ruumiks. Mina pean sama protsessi vastupidises suunas läbima.
Tegime kõvasti tööd, et oma nägemusi ühildada. Sel korral tundsin ennast õpipoisi ja teise looja käepikendusena. Loodan seda varsti jälle kogeda.
Minus tärkav soov arhitektuuri ja kunstiga lähemalt tutvust teha, sai jälle innustust juurde.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
2019. aasta sügisel avanes mul tore võimalus pildistada Narva-Jõesuu ajaloolist sanatooriumi. Keskendusime erinevate toatüüpide jäädvustamisele ja uuele Himaalaja soolakambrile. Tegin lisaks mõned välisvaated, kuigi ümbrus juba kolletas sügisvärvides.
Hoone ise meeldib mulle väga, eriti väljast. Tundub nagu oleks ta pärit kuldsetest kolmekümnendatest, sarnaneb ju maja Pärnu Rannahotelliga. Tegelikult valmis hoone 1961. aastal kolhoosidevahelise sanatooriumina. Miks ta siis selline välja näeb nagu oleks tema juures Olev Siinmaa ja Anton Soansi käsi mängus?
Pisukese uurimise järel selgus üllatav tõsiasi. Funkstiilis kompleksi arhitektiks on hoopis Nikolai Kusmin. Algne Kusmini projekt oligi mõeldud Pärnu Rannahotelli projektikonkursile. Siinmaa ja Soans võtsid hoopis tema võistlustööst palju elemente üle. Lõpuks õnnestus Kusminil enda projekt hoopis Narva-Jõesuus realiseerida. Olen jätkuvalt üllatunud hoone valmimisaastast, mis jääb igas mõttes hoopis teistsugusesse aega.
Narva-Jõesuu ise on kui hästi hoitud saladus. Paljud ei tea sellest paigast suurt midagi, peatänavalt läbi sõites ta enda aardeid eriti ei paljastagi. Kunagine Peterburi koorekihi suvituskoht varjab aga mändide all suure hulga uhkeid puitpitsilisi villasid. Paljud neist on paraku üsna nukras seisus. Õnneks hakkab ka sellesse paika uus elu jõudma. Teise põneva kihistuse moodustavad nõukaaegsed tohutud sanatooriumid. Selle suurepärase linnakese jaoks peaksin varuma päeva või paar ja tema aardeid lähemalt uurima. Saaksin hea hulga vahvaid pilte.
Aga rand? No rand on ka väga ilus, meenutab Jurmalat. Geograafilises mõttes ja pinnamoelt ongi need kaks linnakest üsna sarnased. Narva-Jõesuu oleks kui Jurmala vähendatud koopia, kümme korda väiksem ja viis korda unisem. Aga tuulise ilmaga ujuma minnes tasub olla ettevaatlik. Suurele merele avatud randa jõuavad hoopis äkilisema loomuga lained. Umbes kahekümne aasta eest aitasin seal ühe neiu kaldale, kes oli lainemurdu kinni jäänud.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
2019. suvel võttis minuga ühendust Hotell Pärnu juht ja soovis uue kodulehe tarbeks värskeid fotosid. Enne pakkumise tegemist küsisin endalt ja ka temalt: "Kuidas pildistada hotelli?" Mina fotograafina peaksin muidugi teadma, kuidas hotelli pildistada - tuleb võtta kaamera, kohale minna ja teha võimalikult kvaliteetsed pildid. Praktikas pole lugu tegelikult nii.
Enne töö alustamist pidin leidma vastused mitmetele küsimustele:
Arutlesime nende küsimuste üle päris põhjalikult ja leidsime mitmeid lähtepunkte. Praegu moodustab klientide enamuse vanem generatsioon Soomest ja mujalt, kuid lähitulevikus võib eeldada kliendiprofiili muutumist. Hotell asub kesklinnas, logistiliselt väga heas paigas, sobib pigem linnapuhkust eelistavale kliendile ja ärikliendile. Erinevalt enamikest linnahotellidest on igal toal suurepärase vaatega rõdu. Hotell on veel uuenemisprotsessis.
Kas need vastused aitasid mul kvaliteetsemaid fotosid luua? Jah, saadud info põhjal kohendasin piltide rõhuasetust vastavalt sihtrühmale ja hoidsin koguaeg meeles, kellele fotod on mõeldud. Püüdsin piltidega rõhutada kõiki hotelli tugevaid külgi ja lisada fotosid, mis neid paremini kirjeldaksid. Kokkuvõttes sai tulemus parema rõhuasetusega ja täpsem.
On suur vahe, kas fotograaf pildistab lihtsalt sise- ja välisvaateid või teab täpselt, millest fotod jutustama peavad.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
Kui Superministeeriumi ehitus valmis sai, läksin pildistama ka lõpptulemust. Eriti vahva oli vaadata, millega see betoonist ja terasest karkass nüüd sisaldas. Rõõmuga võisin tõdeda, et suuremas osas koosnesid ruumid seintest, lagedest, põrandast ja Standardi mööblist. Nii võisin kohe mõlema pikaajalise kliendi vajadusi silmas pidada.
Vaata veel:
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Mulle meeldib ehitustel turnimas käia. Eriti veel siis, kui saan kõrgustesse ronida ja tulevasest ministrikabinetist Tallinna panoraami nautida. Tegelikult ma muidugi ei tea, kas neile viimastele korrustele just sellised ruumid tulevad, aga seda võib eeldada. Vaate üle küll kurta ei saa. Eriti tore oli näha, kuidas äikesepilved hakkasid Tabasalu poolt hiilides tulema ja viskasid vee linna peale maha, nii et Veerenni kanti polnud enam nähagi.
Aitäh võimaluse eest pildistada Superministeeriumi ehitust!
Vaata veel:
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
"Rattahoidjaid tuleb pildistada kohe!" Just sellise juhatuse sain Dambiselt, kes Kristiine keskuse ette uued rattahoidjad paigaldas. Suunis oli mulle igati mõistetav - välimööbel võib oma värskuse juba paari päevaga kaotada. Eriti nii käidavas kohas, kui Kristiine keskuse esine bussipeatuse ala. Mõnel võib tekkida huvitav plaan toodet ümber disainida või lihtsalt mäkerdada.
Linnaruumis pildistades peab paraku arvestama võimalike viivitustega. Seegi projekt seisis paar nädalat ootelehel, kuni ehitajad fassaadivalgustuse paigaldamise lõpetasid. Kuidas sa ikka pildistad, kui tõstukid ja piirdeaiad toote taustale jäävad?
Hoidsin objektil pidevalt silma peal ja käisin mitu korda luurel. Lõpuks sain objekti pildistatud esimesel võimalikul hetkel. Rakverest korterit pildistamast tulles sadas veel vihma, enne Tallinnat ilm selgines. Õhtupäike keeras end enne loojumist just õigesse suunda ja kumas õrnalt läbi pilvede. Objektil töötas veel üksik tõstuk, kuid sain teda vältida. Õnneks polnud selle ajaga toote välimus kannatada saanud.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Ametiportreid võib pildistada mitmel erineval viisil. Pildi stiil sõltub eelkõige foto funktsioonist, kas tegemist on lihtsa passipildi laadse fotoga töötõendil või soovib klient midagi enamat.
Wendre soovis ilmselgelt midagi enamat, kui palus mul oma CEO-d pildistada. Agentuur Brand Manual valmistas ette väga korraliku fotobriifi, millele sain planeerimise faasis toetuda. Hea pildistamisjuhis sisaldab infot valguslahenduse, foto tausta, rekvisiitide, meeleolu, pildistatava ilme ja sõnumi kohta, mida pilt peab edastama.
Õnneks võib Wendre arvukate ruumide hulgast leida suurepärase stuudiopinna, kus olen varemgi pildistanud. Ajalooline tootmispind heledate seinte, sammaste ja hea päevavalgusega sobis väga hästi ka portreesessiooniks.
Kohale läksin tund enne pildistamise algust. Seadsin tehnika üles, proovisin võimalikud lokatsioonid ja valgused läbi, häälestasin välgud ning kaamera. Wendre kujundaja Eino Eesmäe aitas asistendina ja poseeris testpiltidel.
Tegelik modell Pål Jönsson osutus suurepäraseks koostööpartneriks, kellega saime kohe hea kontakti. Tunnine fotosessioon möödus kiiresti ning tulemuslikult.
Sain tehtud tööle ka tagasiside: "CEO fotodega jäädi väga rahule."
Sellist tööd teeksin iga kell ja suurima hea meelega aina uuesti. Kui soovid ka enda ettevõtte juhist esindusfotosid, võta julgesti ühendust.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
2019. kevadel pildistasin Nord Projekti objekte. Kokku jõudsin külastada 15 erinevat hoonet, mis on nende projekteerijate käe all valminud.
Suuremate projektide puhul koostan kõigepealt objektide kaardi, millele kannan parimad pildistamise kellaajad. Kaardi abil planeerin enda liikumise logistika. Kõigepealt vaatan, millisel kellaajal objekti fassaadile valgus langeb, siis püüan leida kõige optimaalseima pildistamise järjekorra ning liikumisteed ühe maja juurest teiseni.
Mida rohkem on objekte, seda efektiivsem saan enda töös olla. Parimatel päevadel jõuan külastada kuni kümme pildistamispaika. Graafikus tekivad alati väikesed nihked, millega oskan juba arvestada. Vahel tuleb mõnd objekti siiski korduvalt külastada ja erineva valgusega fotosid saada. Põhjaliku eeltöö korral tuleb korduvkülastusi siiski väga harva ette.
Ole kursis blogipostitustega
- - -> Liitu uudiskirjaga
Kutsu mind pildistama
- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee
Vaata veel:
Oh sa poiss, oli vast reis! Sain külastada tervelt 31 erilist ja põnevat objekti üle Eesti. Enne seda teadsin vaid mõnda üksikut neist lähemalt.
Nagu minu töös ikka, kõige suuremat rolli mängib aeg, mida omakorda tuleb alati hoolega paneerida ja kokkuhoidlikult kasutada. Pelgalt isiklikust huvist veedaksin igaühes neist paikadest vähemalt paar tundi. Mõnes kohas ka terve päeva või rohkemgi. Reaalsuses sain igale objektile pühendada keskmiselt vaid ühe tunni. Sellest hoolimata jäin projektiga väga rahule ja suutsin võtta igalt hetkelt parima, mis võtta andis. Oleks selliseid projekte vaid rohkem!
Pildistamise lõpetasin eelmise aasta suvel. Ometi saabus projekti tegelik lõpp üpris ootamatult selle aasta augusti alguses Lätis, kui sõitsin Kolka neemele. Mērsraga turismiinfopunktist leidsin lõpuks ometi valminud trükised kõigi projektis osalenud objektide kohta Eestis ja Lätis. Varsti õnnestus mul leida ka eestikeelne versioon. Trükised olevat väga populaarsed - kui näed sinist raamatut, haara kindlasti kaasa, kuniks neid veel jätkub.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel:
Viimane objekt! See vajab tähistamist! Esiotsa tuleb siiski pildistada. Lasvalt leitud inspiratsioon pole õnneks raugenud, Ööbikuorust saan seda veel juurdegi.
Kõik Lotte filmide austajad kujutavad endale elavalt ette isa Oskari töökoda. Lottemaalgi võib sellise paiga leida. Aga tegelikult asub leiutaja Oskari töökoda hoopis Ööbikuorus.
Oma isiklik elektrijaam, loomulikult hüdroturbiin, ms paneb kõik võllid pöörlema ja masinad käima. Puurid, käiad, treipingid ja mis kõik veel. Ehtne vanaaegne kraam, kõik ideaalselt hoitud, kohe tööks valmis. Siin on parandatud automootoreid, ehitatud kõikvõimalikke jupstükke, mitu aurumasinatki on sellest töökojast pärit. Ja oled sa kunagi oma silmaga näinud 220 voldist alalisvoolu?
Päriselt, Lottemaa Oskari töökoda asub Ööbikuorus.
Kui soovid edaspidi kursis olla blogipostitustega, liitu uudiskirjaga!
Kutsu mind pildistama, kirjuta info@olev.ee!
Loe veel: