Selle pildistamise põhjus on teistest üsna erinev, sest omanik vajas pilte ühe Venemaal ilmuva sisustusajakirja loo juurde. Kuidas või mil viisil ta nendega kokkuleppele jõudis, jääb mulle osaliselt teadmata, kuid töö sai tehtud ja pildid olevat ka ilmunud. Väljaannet pole ma paraku näinud, aga korter ise nägi tõesti kena ja veidi slaavilik välja.
Ajalooga majad paistavad Kadriorus pea igal tänaval silma. Mõni neist on selline, mille sisu võib peale vaadates kohe hoomata, teised pakuvad rohkem üllatusi. Seegi korter oli minu jaoks üllatuslik - väga avar, õhurikas ja suurejooneline. Muidugi tekkis mul küsimus, miks ta just selline on. Nimelt asus selles majas kunagi sidekeskus ja korter on ehitatud ühte aparatuurisaalidest. Usutavasti ei leidu Kadriorus rohkem selliseid läbi kahe korruse ulatuvate aatriumiga korteritega ajaloolisi maju. Tallinnas neid siiski leidub, näiteks Fahle majas.
Kas ma kardan kõrgust? Olen ikka arvanud, et mitte eriti. Selle blogi juures pean tunnistama, et ilmselt ikka kardan. Minu jaoks pole vähimatki probleemi seista Tallinna Teletornis klaasist põranda peal või ronida mõne kõrghoone katusele ja sealt alla vaadata.
Veluxi kalendri jaoks pilte tehes tuli majadele läheneda hoopis väljastpoolt. Üks võimalus olnuks kasutada drooni, mida mul hetkel pole ja millega ei saaks nii hästi 9. astmelist HDR-i pildistada. Otsustasin seetõttu rentida tõstuki ja haakisin selle oma tööautole sappa.
Objektil kõrgustesse pürgides hakkas kohale jõudma, et käärtõstuki peenikese ja kõikuva masti otsas 18. meetri kõrgusel kõõluda polegi teab mis suur lust. Allolev pilt annab korvist avaneva vaate väga realistlikult edasi. Mõistusega saan ma muidugi aru, et raskusjõud ja füüsikaseadused hoiavad mind kenasti maa küljes kinni, kuid puht tunnetuslikust küljest on see riistapuu ikka päris paras proovikivi igale esmakasutajale.
Et kas ma jätsin midagi sellepärast pildistamata? Seda küll mitte ja kui vaja teeksin sama tööd kohe uuesti. Väike vaheldus ja närvikõdi kulub alati ära.
Kas sina tead, millised Fahle maja korterid välja näevad? Vähemalt mina ei teadnud ja sain nüüd ühte neist lähemalt vaadata. Oli päris huvitav näha, mil viisil saab tööstushoonest eluruumi kujundada. Loomuliku valguse poolest polnud see elamine just liiga külluslik, õhku ja avarust jätkus aga rohkem kui tavaliselt.
Alles eile helistas üks klient ja tundis huvi, kas ma saan korteri pildistamisega hakkama. Enda arvates teen seda tööd üsna igapäevaselt, aga kõige selle igapäevase kõrval paistab tõesti, et suuremate objektide pilte olen palju rohkem näidanud, kui korterite omi. Eks siis tuleb hakata seda poolt ka üle vaatama ja rohkem pilte blogisse riputada.
Teeristi Villa avas äsja kaks uut külaliskorterit Haapsalus. Sain Kristjanilt toreda kutse neid pildistada.
Huvitav oleks teada, kui suurt rolli kinnisvara müügis pildid tegelikult mängivad.
Et see roll on üsna suur, ei kahtle ilmselt keegi, kuid mitu protsenti head pildid hinda tõstavad? Ilmselt üritan ma praegu hinnata hindamatut asja, kuna head võrdulust on võimatu leida. Sama objekti pole ju võimalik erinevate piltidega samal hetkel kaks korda müüa. Lisaks leidub veel suur hulk tegureid, mis müügihinda mõjutada võivad.
Head pildid tekitavad kindlasti rohkem huvi ja müügikuulutus jääb teiste hulgas
paremini silma. Siit võib järeldada, et ka tõsisemate huviliste hulk on suurem ja
võib-olla leidub nende seas keegi, kes nõustub ostma keskmisest kõrgema hinnaga. Sisetundele toetudes arvan, et võimalik väärtuse tõus jääb 5-20% vahele.
Palazzo tegeleb sisekujunduse täislahendustega. Pildistasin neile mõne aja eest valminud maja sisevaateid. Põhjalikult läbimõeldud ruumiplaneering moodustas päris mõnusa terviku. Ise tuba haaval sisekujundust tehes jääks selline tulemus ilmselt saavutamata.
Arhitektuuri pildistamine näib lihtne. Kinnisvaramaaklerite tööd jälgides võib selles kergesti veenduda. Neil kulub ühe objekti müügipiltide tegemiseks vaid paar minutit :). Kuna enamus kinnisvaraportaalide fotodest on samamoodi tehtud, saab niisugust meetodit normaalseks pidada ja rohkem polegi vaja vaeva näha.
Hea kvaliteediga fotod nõuavad siiski rohkem aega - keskmise suurusega maja puhul vähemalt paar-kolm tundi. Sisevaadete pildistamisel mängib ilm ja kellaaeg sama suurt rolli kui välisvaadete puhul. Parim pildistamisaeg on enamasti õhtul või hommikul mahedama valgusega. Üldjuhul sobib pilvealune ilm paremini, kuna ruumis olev valgus pääseb paremini mõjule.