Kõiki Tallinna hotelle pole ma veel pildistanud, üsna mitut neist aga siiski. Hiltoni hotell on üks neist, mida ma Standardi palvel külastasin, et nende hotellimööblit jäädvustada. Seni nähtutest jäi ta väga eredalt silma just oma presidendisviidiga.
Võib arvata, et mõnes väikeses ning luksuslikus hotellis on võimalik sarnasel tasemel sisekujundust ja materjalivalikut leida. Siiski julgen uskuda, et nii avarat ning võimsat tubade kompleksi konkurentide juures pole.
Ilmselt on asi selles, et iga uus tulija tahab teiste seast silma paista ja konkurente ületada. Seda on võrdlemisi lihtne teha, sest teiste tase on juba teada. Kui ehitada, siis tuleb seda teha viimase moe järgi ja laia joonega. Ainult nii on võimalik kõrgemale tõusta ning Hiltoni nimega seotud ootustele vastata.
Tellija: Standard AS
Standardi hotellimööbel jääb minu kaamera ette juba mitmendat korda. Vahepeal oli pildistamises väike paus, aga sel kevadel sain hakkama suurema seeriaga erinevatest hotellidest.
Esimesena pildistasin Tallinnas Palace hotelli renoveeritud osa, kus on kasutatud tumeda spooniga mööblit ja roostevabast metallist detaile. Eriti suurt tähelepanu pööras tellija munakujulistele lauakestele. Päris lahedad asjakesed tõesti. Mulle jäid veel silma Konrad Mäe maalidest valminud reprod voodipeatsis ja väikesed lugemisvalgustid voodipaneelide küljes.
Helsingi Hiltoni pildistamine on ilmselt minu käesoleva aasta kõige vahvam projekt. Võiks ju arvata, et hotellid on ikka hotellid, aga seekord mitte. Iga pildistamist vajav ese või ruum tervikuna nägi nii äge välja, et töögi sujus väga ladusalt - vasest detailid, palju tumedat spooni ja vahvaid disainlampe. Baarilett ja selle tagasein kokku moodustas omamoodi skulptuuri, mis ennast aatriumi lae poole sirutas. Sain kuulda, et restorani disainer olevat Lõuna-Aafrikast pärit ja seda oli mõnedes elementides tunda.
Ega siin Lihula vallas majutuskohtadega laiutada pole. Õnneks paistab nüüd asi muutuvat, sest viimasel ajal olen mitmest uuest majutuskohast kuulnud, mis avatud või varsti avamisel.
Sepa-Jaani Külalistemaja Kelu külas Matsalu luha serval on igaljuhul avatud ja ootab suuremaid gruppe suvepäevi pidama või nädalavahetust veetma. Seal pildistades hoidsin mitmes mõttes silmad lahti ja panin ehituslahendusi hoolega tähele, sest meiegi perel on sarnane rehielamu kasutada.
Sepa-Jaani talu paistab olema just niisugusel viisil renoveeritud ja välja ehitatud, nagu see mulle endalegi kõige mõistlikum tundub. Rehetoast saab teha suure köögi, rehealusest kaminasaali mitmekümnele inimesele. Lakka sobivad väikesed magamistoad väga hästi. Hoovil leidub veel mitmeid hooneid, millest võiks mõnusaid majutuskohti meisterdada ja selline plaan ongi pererahval olemas.
Palju edu neile ja rohkelt külastajaid!
Elly pakub Kihnus oma talus kodumajutust, valmistab seepe ja ilutooteid, koob Kihnu kampsuneid ja teeb muud käsitööd. Sel kevadel hakkas lisaks jäätist pakkuma. Vahepeal käib uurimislaeval madruseks ja kokaks, kõiki tema tegemisi ei jõuagi kirja panna. Võib arvata, et see pole veel kõik ja varsti on jälle midagi uut oodata. Ise ta ütleb, et igal aastal peks uue äriidee teoks tegema, siis on aasta korda läinud.
Nädalavahetusel juhtus, et sattusin perega tema hoovi peale telkima ja pildistama. Kogu talu on väga kihnulik ja vastab hästi selle, mida võiks kodumajutuselt oodata. Seal ongi otseses mõttes kodumajutus, sest külalised saavad ööbida talu magamiskambites ja rehetoas hommikusööki nautida.
Talu ise asub Linakülas otse külatänava ääres, mis on vähemalt minu meelest kõige kenam teelõik kogu Kihnus. Majad paiknevad üsna tihedalt tänava ääres ja loovad tervikliku mulje. Mereni jääb mõnisada meetrit, saarekeskuseni jõuab veidi pikema jalutuskäiguga. Sauna saab ka minna ja seal kohaliku seebi ning šampooniga ennast turgutada Hiljem tasub kindlasti mõnd jäätist maitsta (näiteks ingveri-porgandi).
Tegelikult tasub sinna minna juba sellepärast, et teada saada, kuidas üks kange Kihnu naine on huvitavaid asju teinud ja julge pealehakkamisega elus edasi jõudnud.
Kui otsid Haapsalus majutust, leidub lisaks hotellidele ka mitmeid kortereid ja külalistemaju. Üks neist asub Tallinna maantee ääres ja paistab just paras perega suvitamiseks. Soovi korral saab kenas köögis süüa valmistada, isegi saun on majas olemas. Vaata lähemalt
Kas sina tead, millega Standard tegeleb? Minevikust tekivad muidugi seosed nõukaaegsete saepuruplaadist mööblitükkide ja muu selle taolisega, aga praegu... Mina küll ei teadnud, enne kui nad minuga ühendust võtsid.
Praegu toodavad nad tipptasemel hotelli- ja büroomööblit. Pea kõigi Eesti tuntumate hotellide tubades on nende sisustuse täislahendused: Viru hotell, Olümpia, Viimsi SPA, Palace, Tervise Paradiis, Estonia SPA ja nii edasi veel väga pikalt. Põhiline osa toodangust läheb muidugi ekspordiks üle kogu maailma. Nii on ka allolevas pildivalikus lisaks Tallinna esindushotellidele fotosid paarist Vilniuse hotellist. Ootan põnevusega, mida järgmiseks pildistada saan.
Teeristi Villa avas äsja kaks uut külaliskorterit Haapsalus. Sain Kristjanilt toreda kutse neid pildistada.
Viimase paari aasta jooksul pildistasin Läänema Turismi kodulehe jaoks päisepilte. Paraku jäi projekt lõpetamata, kuna mingist faasist alates ilmnes erinevaid takistusi, mis pärssisid koostööd ja pildistamiste kulgu. Tellija hindas osa minu tööst sobimatuks ja ühel hetkel polnud enam võimalik koos edasi minna. Praegu on mul tunne, et sellesse projekti sattus juba alguses mingi koterman sisse.
Olgu kuidas on, kuid selle aja jooksul sai valmis päris hea hulk Läänemaa pilte, mida oleks rumal ainult endale hoida. Kindlasti leian nendele tulevikus rakendust.
Hotelli ruumide pildistamine pakub alati häid väljakutseid. Seekordne töö Kreutzwaldi hotellis erines teistest pildistamistest hämarate spa ruumide poolest. Eriti suurt tähelepanu nõudsid basseiniruum ja aurusaun, mida polnud võimalik päevasel ajal pildistada.
Akendega tubade jäädvustamiseks pean alati ilma ja kellaaega valima, kuna akendest tulev valgus peab sobima ruumi valgusega. Sombune ja hämar ilm mõjub piltidele kõige paremini. Basseiniruumis asuvatest akendest tungis päeval hämaralt valgustatud ruumi liiga palju valgust. Sellistes oludes aitab HDR pildi kätte saada, kuid sel korral pidin peale päikeseloojangut uuesti proovima.
Sama olukord tekkis ka aurusauna puhul. Kuna saun asus basseiniruumi kõrval, mõjutas päevavalgus ka sauna hämarust ja tekitas seintel peegeldusi. Peale pimeduse saabumist pildistama asudes pidin isegi basseiniruumi tuled ära kustutama, et parasiitvalgust vältida.
Akendeta ruumide puhul mängib nende valguslahendus foto õnnestumisel tähtsat rolli. Massaažiruumi valgustus peaks olema romantiline ja hämar. Väikese võimsusega valgustid mõjutavad üsna väikest osa ruumist, seetõttu pidin üsna pikalt valguse tasakaalu otsima ja HDRi kombinatsioonidega katsetama.
Muidugi saaks hämarates ruumides lisavalgust kasutada, kuid minu arus tuleks olemasolevate valgustitega hakkama saada. Sisekujundaja poolt loodud valguslahendused peavad piltidelt välja paistma.