• 10+ aastat kogemust
  • 500+ ettevõttega koostöö
  • 2100+ pildistatud projekti
  • 200+ tehtud fotokoolitust

KUTSU MIND PILDISTAMA VÕI KOOLITAMA

HELISTA VÕI KIRJUTA

+372 5341 4678

info@olev.ee

Foto ei sünni klõpsust

teisipäev 12. oktoober 2021
Teema: Fototurg
Autor: Fotograaf Olev Mihkelmaa

Igal ametiga käib kaasas oma erialakeel. On väljendeid, mida spetsialistid omavahel kasutavad ja on selliseid ütlemisi, mida nad väldivad. Paljusid fotograafe häirib, kui neile öeldakse: "Tee see klõps ära" või kirjutatakse pildi alla "Klõpsu tegi X".

Fotoaparaat teeb ju pildistamise ajal klõpsu, milles probleem? Asja iva peitub suhtumises, mida sellise lausega fotograafi meelest väljendatakse. Klõps tähistab kiirelt ja möödaminnes tehtud fotot. Selles sõnas pole süvenemist ega pühendumist. Lihtsalt üks kiire klõps ja lähme edasi.

Hea foto vajab kõikidelt asjaosalistelt süvenemist ja täit tähelepanu, sageli ka meeskonnatööd. Klõpsutades ei pruugi pildist suurt midagi välja tulla. On fotosid, milleks valmistutakse mitmeid aastaid. Tavaliselt läheb küll kiiremini, kuid mitte ühe hetkega kaamerat haarates.

Enamasti ei mõtle "klõpsust" rääkija oma lausega midagi halba. Vahel võib öeldul ka negatiivne varjund olla - inimene võib olla lihtsalt pildistamisest tüdinenud ja tahab kiiresti minema saada; teisalt ei pruugi talle pildistamine üldse sobida ja ta tahaks parema meelega sellest pääseda.

Igatahes on alati parem teha fotosid ja vältida klõpsutamist, nii pakuvad pildid suuremat esteetilist naudingut.

 

✅ Kutsu mind pildistama

- - -> Helista +372 5341 4678
- - -> Kirjuta info@olev.ee