Fotode kasutusjuhend ja kasutustingimused

Tänan, et oled mind enda projektile fotograafiks valinud. Panin sulle kirja kõige põhilisema info piltide kasutusvõimaluste ja kasutustingimuste kohta.

Fotode kasutusjuhend

Suured failid

Saadan sulle lingi valminud piltidega. Saad enda fotod alla laadida ühe nädala jooksul. Anna mulle teada, kui oled fotod alla laadinud. Kui vajad lisaaega, anna mulle sellest teada.

Linki avades leiad sa end suurte failidega kaustast. Seal on täismõõdus JPG formaadis fotofailid, mida saad kasutada printimiseks ja väljatrükiks. Samuti võid neid enda vajaduse järgi vähendada või lõigata sobivasse formaati.

JPG on üldkasutatav failiformaat. Kui vajad enda töös mõnd teist failiformaati, näiteks TIFF või PNG, anna mulle sellest teada.

Piltide küljesuhe on vaikimisi 3:2. Kui vajad ruudukujulist 1:1 või panoraamfotot 16:9 küljesuhtega, saan pilti lõigata.

Internetifailid

Lingilt leiad eraldi kausta internetifailidega, mis on suurtest failidest 10 korda väiksemad. Vaikimisi on internetis kasutamiseks mõeldud fotode pikemal küljel 1000 pikslit. Sellises suuruses foto on kodulehel hästi vaadeldav, kuid võtab suurest failist vähem ruumi.

Kui sa tead, millises suuruses faile sinu koduleht kasutab, saada mulle pildi mõõdud. Muudan pildid täpselt nii suureks, kui vajad.

Disaineri failid

Tootefotode valgele taustale lõikamisel tekib töö käigus eriline PST failiformaat, kus on sinu tootefotod ilma taustata ja lahtiste kihtidena, mida kujundaja saab enda töös kasutada. PST fail ei pruugi sinu arvutis avaneda, kuid kujundaja pääseb selle abil toodete väljalõikamise vaevast ja saab kiiremini töötada. Panen PST failid eraldi kaustas sulle kaasa, nagu internetifailidki.

Fotode kasutustingimused

Minu fotod on mõeldud sulle ajaliselt piiramata vabalt kasutamiseks. Võid neid enda äranägemise järgi töödelda, lõigata või kasutada fotost mõnda elementi. Olen need fotod loonud sulle või sinu ettevõttele ja sa pead neist maksimaalset kasu saama.

Fotode viitamine

Kui kasutad minu fotot sotsiaalmeedias, palun lisa pildile autori nimi,
näiteks: Foto: Olev Mihkelmaa
või viitena minu sotsiaalmeediakontole:

 • Facebookis:
  https://www.facebook.com/fotograaf.olev.mihkelmaa või https://www.facebook.com/olev.mihkelmaa
 • Instagramis:
  https://www.instagram.com/olevmihkelmaa/
 • LinkedInis:
  https://www.linkedin.com/in/olevmihkelmaa/

Trükistes kasuta samuti viidet autorile (Foto: Olev Mihkelmaa) kas pildi all või vastaval leheküljel, kui trükise kujundus seda võimaldab.

Mis iganes kasutusviisi puhul on pildi autorile viitamine hea tava ja lisab pildile väärtust ning kaalu. Kui pildi kasutusviis välistab autori nime esitlemise, võid sellest loobuda.

Fotode jagamine

Fotode edasiandmine kolmandatele osapooltele on lubatud ainult fotograafi loal. Piltide kasutusõigus ei laiene tütar- ega partner- või omanikettevõtetele ilma vastava kooskõlastuseta.

Fotode autoriõigused

Fotode autoriõigused kuuluvad Olev Mihkelmaale.

Eestis reguleerib fotode kasutamist autoriõiguse seadus.


Küsimuste korral helista või kirjuta julgesti!

Broneeri

 • Kirjuta info@olev.ee
 • Helista +372 5341 4678