Elu tähtsündmuste pildistamine

03/06/2023

"Fotod sünnist surmani" võiks ehk olla fotograafi slogan, kui sel nii pahaendelist kõla poleks. Olen pildistanud kõikvõimalikke sündmuseid, mis inimese ellu kuuluvad - oma viie lapse sündi, ristseid, laste sünnipäevi, lasteaia, põhi-, kesk- ja ülikooli lõpuaktuseid, pulmi, pulma-aastapäevi, laste- ja perefotosid, juubeleid, suguvõsa kokkutulekuid ja matuseid.

Varem jäädvustasingi rohkem perefotosid ja pulmi. Täna pakub erakliendiga töötamine toredat vaheldust ärikliendi projektidele. Kui tellimus tuleb, pildistan hea meelega. Tihti kohtan samu inimesi sünnipäeval, konverentsil, ehitusobjektil või suguvõsa kokkutulekul.

Minu püsiklientideks on mõned perekonnad, kelle laste kasvamist ja olulisi tähtpäevi enda arhiivist igal aastal leida võin. Ühe Pärnu perekonnaga kohtume alates 2011. aastast. Niiviisi kogunenud materjal moodustab kena terviku kõikidest nende elu tähtsamatest sündmustest ja saavutustest. Loodan seda seeriat veel pikalt jätkata.

Pildistades pean lisaks vahvate hetkede tabamisele silmas fotode ajaloolist väärtust. Iga sündmusel viibinud inimene võiks vähemalt ühele pildile jääda. Võib-olla muutub just see pilt mingil põhjusel eriliselt tähtsaks. Veel tõsisemalt mõtlen sellele vanemate inimeste puhul.


Tekst: Olev Mihkelmaa