Liikuvuses olemine

05/12/2023

Fotograafi töö jaguneb kaheks põhiliseks osaks. Pildistamine objektil ja järeltöötlus. Viimane toimub kontoris töötlusarvuti taga, kuid pildistamiskoht ise saab olla stuudios, kõrvalmajas, mujal linnas, lähiriigis või teisel kontinendil. Euroopast pole ma küll pildistamise ettekäändel veel lahkunud, aga see päev kindlasti tuleb.

Vabakutselise fotograafi elu üheks lahutamatuks osaks ongi pidev liikumine erinevate objektide vahel. Teisiti poleks see mõeldav, vähemalt mitte minu jaoks. Mida pikem on sõit, seda paremini ennast tunnen. Eestis ei leidu vist ühtegi suuremat asulat, mida ma mõnel töösõidul poleks külastanud. Ühel aastal ületas läbitud kilomeetrite arv 60 000.

Tõsi, tänased numbrid jäävad sellele rekordile tublisti alla. Asukohavahetus Tallinna kasuks ja parem tegevuste optimeerimine on kilomeetrite hulga alla toonud. Siin kohapeal olles saan paindlikult reageerida klientide äkilistele vajadustele ja olla kursis kohaliku hetkeilmaga, mis minu plaane väga palju mõjutab.

Siiski olen kohe valmis välja sõitma igasse paika, kuhu kliendi soovid mind viivad. Kõike tuleb vaid hoolikalt planeerida, et logistika koos kõigi nüanssidega korda läheks. Mida väljakutsuvam on plaan, seda rohkem oma tööd naudin.


Tekst: Olev Mihkelmaa