Milles ma pole hea

01/30/2023

Enamasti on inimestel tavaks rääkida asjadest, mida nad hästi oskavad või teavad. Teen seda isegi nagu võib näha erinevatest postitustest. Selline ilus jutt tüütab vahepeal ennastki ära.

Niisiis, ma pole kuigi hea üsna mitmes asjas.

Kõigepealt on mul raske hoida järjepidevust, kui pean mitut asja korraga meeles pidama. Tavaliselt lähevad mõlemad meelest ja jäävad tegemata.

Olen lausa patoloogiline unustaja. Et enda tegevustega kuidagi järjepeal püsida, pean hoolega kalendrit järgima. Paraku unustan sageli seda teha. Kui mul on midagi meeles, pean selle ruttu kirja panema või ära tegema, muidu jääbki tegemata.

Hindan enda võimeid üle. Enamasti olen ikka ajahädas ja kõik tegevused võtavad planeeritust palju rohkem aega. Kui ma mõne asjaga planeeritust varem hakkama saan, peaks seda eraldi tähistama.

Minu jutt pole alati kõige selgem. Mõte jookseb sõnadest kiiremini või ei jõua neile järele. Võin üsna pikalt rääkida ilma, et midagi ütleksin.

Peale kõige kipun laiskusesse kalduma ja tegelen vaid nende asjadega, mille tegemist pole võimalik kuidagi vältida.

Kuidas ma siis eluga hakkama saan?

Iga häda vähendamiseks on mul omad meetmed. Püüan asju kirja panna või kohe ära teha. Planeerin aega varuga ja harjutan selgemate vastuste andmist.


Tekst: Olev Mihkelmaa