Mis on minu fotoalased eesmärgid?

05/19/2023

Kõigepealt tahan ma pildistada, see tõesti meeldib mulle.

Soovin endale liikuvat ja mitmekülgset elu, mis ei kordaks end päevast päeva tuima järjekindlusega. Fotograafina saan seda endale lubada.

Soovin kohata uusi inimesi ja nendega koos midagi põnevat ette võtta. Sellist võimalust pakub mulle iga klient. Annan tema käsutusse kõik oma oskused ja teadmised. Koos saame luua uut väärtust ja lahendada turunduslikke väljakutseid. Piltide tellija inspireerib mind tegutsema.

Teen tööd, et iga järgmine projekt õnnestuks eelmisest paremini. Pildid peavad olema paremad, ajakasutus efektiivsem ja koostöö kliendiga läbimõeldum.

Veel üks eesmärk on realiseerida enda edevust. Mulle pakub naudingut näha enda pilte oluliste ettevõtete kodulehtedel, sotsiaalmeedias ja suurtel välireklaamitahvlitel. Neil hetkedel tunnen, et olen enda tööga midagi saavutanud.

Nojah tore on, aga laiem eesmärk?

Fotograafia on minu kutsumus, läbi mille ennast defineerin ja teostan. Pildistamine tähendab loomingut nagu loob helilooja või maalikunstnik. Mul on midagi öelda ja ma väljendan seda läbi fotode. See pole üks kindel asi või mõte, pigem kandub piltides edasi minu maailmakäsitlus ja olulised asjad, mida soovin vaatajatele nähtavaks muuta.


Tekst: Olev Mihkelmaa