Müüa maja Lihulas

05/23/2023

Unistuste maakodu

Müüa maja - 8 tuba, Uus 10, Lihula, Lääneranna vald, Pärnumaa

Kasutusluba on väljastatud 03.2023

 • Kinnistu, puitkarkassmaja, kogupind 189,6m²
 • Krundi pindala 1992m²
 • Köök: puupliit, köök 11.49 m²
 • Sanruum: vann, 150l boiler, tsentraalne vesi, kanalisatsioon, vannituba 4,72m²
 • Küte ja ventilatsioon: õhksoojuspump, konditsioneer, puupliit, kombineeritud küte
 • Side ja turvalisus: Internet, naabrivalve, aiaga ümbritsetud
 • Lisainfo: kõrvalhoone, ühistransport, kaev, elekter, tööstusvool 3x20A, pakettaknad, parkimine tasuta, puusein, profiilplekk-katus
 • Ümbrus: teed heas seisukorras, naabrid kõrval, ümbruses eramud, asub keskuses


See kodu on sulle, kui soovid maaelu privaatsust koos suurema keskuse mugavustega. Aiaga ümbritsetud hoovis saavad lapsed turvaliselt mängida. Maja tagant algavad vanad heinamaad ja madal mets.

TÄNAV

Tupiktänaval on vähene liiklus. Uuel tänaval on naabrivalve piirkond alates 2014. aastast.

MAJA

Maja ehitas Lihula viimane jaamaülem enda perele. Algselt 1963. aastal valminud eluhoonest on saanud uus suurem kodu.

Vanast hoonest täidab algset funktsiooni 2/3 vundamendist ja laetaladest ning osa korstnast, ülejäänud on kõik uus.

Puitkarkassile rajatud maja paksud seinad sisaldavad vähemalt 30cm villakihti pidades hästi sooja. Siseviimistluseks on kasutatud kuuse- ja kasevineeri, mis tekitab mõnusalt sooja tunde ning tasakaalustab õhuniiskust. Siseviimistlus on seisus, mis võimaldab teha muudatusi ja valikuid, kuid ei sega ühegi ruumi sihipärast kasutamist.

Kahekorruselises majas on 8 tuba, 3 panipaika, köök, vannituba, koridor-trepihall. Teisele korrusele viib saarepuust trepp.

Maja fassaadivärv on inspireeritud Põhja-Norra sinistest majadest.

Majja jõuab valguskaabel lairibaühendusega, mille kiiret internetti saab igasse tuppa kaabli kaudu edasi jagada.

 • Maja renoveerimist alustati 2009. aastal
 • Maja puitkarkass, katus, aknad ja juurdeehitus on aastast 2015
 • Trepp on aastast 2023
 • Maja ehitus on lõpetatud 2023
 • Kasutusluba on väljastatud 03.2023

KÜTE

Majas on kombineeritud küte. Koridoris asub õhksoojuspump ja konditsioneer, mis on üle interneti reguleeritav. Nii on maja soe ka talvel, kui koju jõuad. Köögis asub suure soemüüri ja lesoga puupliit. Lesol on hea istuda ja laste talveriideid kuivatada. Elutoas on kamina valmidus. Soovi korral saab esimese korruse panipaigast teha tehnoruumi, kuhu paigutada kütteseadmed ja paigaldada majja maaküte vm.

AKNAD

Majal on kolmekordsed plastikaknad. Suures toas asub terassiaken ja majal on kaks hoovi avanevat terassiust.

ESIMENE KORRUS

Esimesel korrusel paikneb avar elutuba suure terrassiakna ning eraldiseisva poolavatud köögiga, vannituba, panipaik, kontor, suur magamistuba ja trepihall. Soovi korral saab köögi viia suurde tuppa ja laiendada vannituba. Kontori, panipaiga ja magamistoa ala võib muuta eraldi elamispinnaks koos oma tualettruumiga.

TEINE KORRUS

Teine korrus jaguneb neljaks väiksemaks ja üheks suureks magamistoaks, millele lisanduvad suurem ja väiksem panipaik. Väiksemasse panipaika võib välja ehitada tualeti.

ABIHOONE

Maja kõrval on ühe katuse alla garaaž, puukuur, töökoda ja saun. Hoone on amortiseerunud ja ootab korrastamist.

HOOV

Krundi pindala on kokku 1992m². Krunt jaguneb kaheks osaks. Aiaga piiratud krundi osa võtab enda alla 1210m² õueala, millel paikneb lisaks elumajale ja kõrvalhoonele ka kaev. Kaevu vesi sobib taimede kastmiseks. Aias on kiik ning liivakast, samuti neli väärikas eas õunapuud ja üks pirnipuu. Keset hoovi asuv õunapuu pakub varju päikese eest ja selle all on hea einestada. Teine, 782m² osa krundist jääb tagahoovi koosnedes väikesest heinamaalapist, mida piirab kaskede riba krundi tagumises servas.

ÜMBRUSKOND

Lihula on Lõuna-Läänemaa suurim asula Matsalu rahvuspargi servas. Rahvuspargi keskus matkaradade ja vaatetornidega jääb 10. minutilise autosõidu kaugusele. Matsalu lahe kaldale pääseb 20. minutiga. Tallinna piirini jõudmiseks kulub autoga 1h10min, Haapsalu ja Pärnu jäävad 40. minuti autosõidu kaugusele. Kolmest toidupoest, apteegist ja mitmetest muudest äridest saab osta kõike esmavajalikku. Keskuses tegutsevad lasteaed, gümnaasium, spordihoone, huvikool, noortemaja, kultuurmaja, raamatukogu, muuseum.

HIND

295 000€

Võta julgesti ühendust ja tule vaatama!

Helista 5341 4678

Sinu uus kodu ootab sind!