Fotoblogi

Tegin lõpuks jälle arvuti lahti. Viimased 5 nädalat on ta peaaegu puutumatult kotis seisnud. Päris ilma töiste toimetusteta pole muidugi õnnestunud läbi ajada, aga neid on olnud minimaalselt. Augusti alguses tuligi nüüd paras aeg aktiivselt toimetama hakata.

Fotograafi töö tähendab pidevat liikumist mitmete asukohtade vahel. Võin päeva alustada Pärnumaalt ja jõuda läbi Tallinna välja Narva, kui ajakava seda eeldab. Minu põhilised tegemised jäävad siiski Tallinna ja selle lähiümbrusesse.

Fotograafi töö jaguneb kaheks põhiliseks osaks. Pildistamine objektil ja järeltöötlus. Viimane toimub kontoris töötlusarvuti taga, kuid pildistamiskoht ise saab olla stuudios, kõrvalmajas, mujal linnas, lähiriigis või teisel kontinendil. Euroopast pole ma küll pildistamise ettekäändel veel lahkunud, aga see päev kindlasti tuleb.

Üha suurem osa minu meilile jõudvatest päringutest algavad sõnadega "Sain teie kontakti x käest". Soovitusturundus töötab praegu minu kasuks rohkem, kui kunagi varem.

Parima kliendi kõige tähtsam omadus on valmidus koostööks. Iga pildistamine kujutab endast koostööprojekti, mille õnnestumisesse peavad panustama mõlemad osapooled.

Oma tegevust fotograafina alustasin pere- ja pulmafotodest. Aja jooksul liikusin sujuvalt ärikliendi sektorisse. Täna töötangi äriklientidega, kes vajavad väga erinevaid turundusfotosid: