Läbisin kolme aastaga nelja-aastase õppekava

06/20/2024

19.06.2024 sai minu jaoks läbi Kõrgem Kunstikool Pallas. See oli hea päev, samas natuke kurb. Kolmeaastane protsess on olnud põnev ja mitmekülgne. Eriti seetõttu, et omandasin enda esimest kõrgharidust.

Tegelikult oleksin pidanud veel ühe aasta koolipinki kulutama, kuna õppekavad Pallases on nelja-aastased. Vabakutselise ja suure pere isana pole naljaasi iganädalaselt Tallinnast Tartusse päevaõppesse käia. Seepärast hakkasin eelmisel kevadel otsima võimalust teha kaks aastat korraga ja saingi sellega hakkama!

Tegelikult pole Pallas minu jaoks lõppenud. Sügisel alustan õppejõuna mõnede ainete andmist. Tõenäoliselt kohtun loengutes enda tänaste kursusekaaslastega ja saan neile midagi õpetada.

Aga mida ma ise õppisin? Tulin Pallasesse üldise kunstihariduse järele ja selle ma ka sain. Muuhulgas õppisin kunstiajalugu, joonistamist, sukeldumist, semiootikat, drooniga lendamist ja lugude jutustamist. Kindlasti tegin märgatava arenguhüppe enda mõtlemises ja analüüsivõimes, see võibolla ongi ülikooli suurim väärtus.


Tekst: Olev Mihkelmaa

Loe veel: